Helicobacter Antygen TEST z kału
- Test do wykrywania antygenu Helicobacter pylori
- - w opakowaniu 1 test
Dostępność produktu w sklepach
Opis produktu
Helicobacter Antygen TEST z kału
samokontroli w postaci jednorazowego testu do wykonania w domu. który umożliwia wykrycie z kału bakterii Helicobacter pylori. Zasada jego działania oparta jest na reakcji antygen-przeciwciało.
Skład Helicobacter Antygen TEST z kału
- szczelnie zamknięta foliowa kopertka, zawierająca płytkę testową oraz środek pochłaniający wilgoć;
- pojemnik wypełniony roztworem ekstrakcyjnym, który wyposażony jest w aplikator do pobierania próbki kału;
- instrukcję obsługi.
Wskazania do zastosowania Helicobacter Antygen TEST z kału:
na to wskazywać:
- Trądzik
- Biegunki
- Bóle brzucha
- Zgaga
- Nieświeży oddech
Działanie Helicobacter Antygen TEST z kału:
W procesie produkcji na membranę testu zostały naniesione przeciwciała monoklonalne anty-Helicobacter pyroli, które podczas badania reagują z daną bakterią obecną w próbce kału. Wynik przeprowadzonego testu odczytujemy po 10 minutach na podstawie prążków ukazujących się na płytce testowej.
Sposób użycia Helicobacter Antygen TEST z kału:
Przed rozpoczęciem badania Helicobacter Antygen Test z kału należy przygotować zegarek odmierzający czas do odczytu wyniku oraz chusteczkę higieniczną, przy pomocy której trzeba odłamać końcówkę w pojemniku do próbek kału. Następnie musimy przygotować materiał do badania, który można pobrać o każdej porze dnia do dokładnie umytego i osuszonego pojemnika. Należy jednak pamiętać, że próbka kału nie może być pobrana podczas antybiotykoterapii lub kuracji inhibitorami pompy protonowej bądź preparatami bizmutu. W trakcie pobierania próbki kału należy trzymać pojemnik niebieskim końcem skierowanym ku górze, białym ku dołowi. Następnie musimy odkręcić niebieską nakrętkę, po czym za pomocą aplikatora pobrać próbkę do badania poprzez trzykrotne „wkręcenie” jego końcówki na głębokość około 1 cm w różnych miejscach badanego kału, tak by powierzchnia aplikatora pokryta była cienką warstwą. Następnie aplikator z próbką kału wprowadzamy z powrotem do pojemnika zawierającego roztwór ekstrakcyjny, szczelnie zakręcamy i energicznie potrząsamy. Badanie powinniśmy wykonać niezwłocznie po przygotowaniu próbki kału, wciągu godziny. Po pobraniu próbki otwieramy aluminiową kopertkę, wyjmujemy płytkę testową i kładziemy ją na powierzchni poziomej. Następnie odkręcamy białą nakrętkę i potrząsamy pojemnik. Tak pobrany materiał dokładnie wymieszał się z płynem. Później przy pomocy chusteczki odłamujemy końcówkę pojemnika, po czym ściskamy jego ścianki w celu naniesienia 3 kropli powstałej mieszanki do testowego okienka znajdującego się na płytce, tak by końcówką nie dotykać owej płytki. Pozostałość mieszanki wylewamy do toalety, zaś pusty pojemniczek wyrzucamy do kosza. Wynik testu należy odczytać po upływie 10 minut, maksymalnie do 20.
Interpretacja wyników testu: 10 minut po wykonaniu testu ukazuje się wynik:
- pozytywny – wówczas na płytce testu w strefie kontrolnej C oraz strefie testowej T ukazują się oba paski;
- negatywny – w takim przypadku w okienku testowym pojawia się tylko pasek kontrolny C, brak widoczności paska testowego T;
- nieważny – mamy z nim do czynienia, gdy w testowym okienku nie pojawiają się żadne paski, bądź widoczny jedynie jest prążek w testowej strefie T.
Zawartość opakowania:
- 1 foliową szczelnie zamkniętą kopertkę, w której znajduje się: 1 płytka testowa 1 środek pochłaniający wilgoć
- 1 pojemnik z roztworem ekstrakcyjnym i z aplikatorem do pobierania próbek kału
- 1 instrukcję używania wyrobu
Materiał do badania: próbka kału
Czas oczekiwania na wynik: Wynik testu odczytujemy po 10 minutach
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą.
Rękojmia do końca daty ważności testu
Porady Farmaceuty
Marzec - miesiąc świadomości raka jelita grubego. Objawy, przyczyny, diagnoza i profilaktyka
Rocznie w polsce diagnozuje się raka jelita grubego u 18 - 19 tysięcy osób. Choroba może rowijać się latami, nie dając żadnych objawów. Diagnoza często przychodzi zbyt późno. Profilaktyka odgrywa ważną rolę.
więcejPodstawowe badania profilaktyczne, które trzeba wykonać każdego roku
Podstawowe badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie i zapobieganie wielu chorób. Sprawdź listę podstawowych badań, które powinno wykonywać się regularnie.
więcejListopad miesiąc świadomości raka prostaty i raka jąder. Objawy, diagnoza, leczenie
Męskie nowotwory gruczołu krokowego - rak jąder, rak prostaty. Objawy, diagnozowanie, leczenie i profilaktyka.
więcejKrew utajona w kale - przyczyny i diagnostyka
Krew utajona to krew wykrywana w badaniach stolca. Krew w stolcu nigdy nie jest objawem prawidłowym. Zwykle wskazuje na jedną z chorób układu pokarmowego.
więcejHelicobacter Pylori - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie i dieta
Poznaj przyczyny zakażenia bakterią Helicobacter pylori, objawy towarzyszące zakażeniu, diagnostykę oraz leczenie.
więcejMarzec – miesiąc świadomości raka jelita grubego. Objawy, leczenie, profilaktyka
Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów. W Polsce liczba przypadków zachorowań z roku na rok roście. Choroba ta rozwija się zwykle bezobjawowo, może uaktywnić się dopiero po wielu latach, gdy jest już w zaawansowanym stadium. Dowiedz się jakie są jej objawy, jak wygląda leczenie oraz profilaktyka.
więcejProfilaktyka zdrowotna mężczyzny w każdym wieku
Brak profilaktyki zdrowotnej to krótsze życie. Dowiedz się jakie badania regularnie powinien wykonywać mężczyzna w 20 r.ż., 30 r.ż., 40 r.ż. i 50+
więcej
Rak piersi - najczęstszy nowotwór na świecie – profilaktyka, badania, leczenie
Już od prawie 40 lat październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Dlaczego ten miesiąc jest tak potrzebny? Statystyki nie pozostawiają złudzeń - rak sutka, jest najczęściej występującym nowotworem w Polsce i na świecie.
więcejCiąża a infekcje intymne i infekcje dróg moczowych
Infekcje okolic intymnych są szczególnie niebezpieczne w czasie ciąży, ponieważ mogą mieć szkodliwy wpływ na płód. Nieleczone bywają przyczyną przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego i porodu przed terminem.
więcejHelicobacter Pylori - objawy, diagnostyka, leczenie, dieta
Według statystyk na świecie zakażonych bakterią Helicobacter Pylori jest około 60% populacji. Natomiast w Polsce nawet 80% dorosłych i 30% dzieci i młodzieży może być nosicielem tej bakterii.
więcejPrzyczyny śmierci w młodym wieku. Młodzi ludzie za rzadko się badają
Tylko 7 proc. Polaków robi sobie badania profilaktyczne, kiedy nic im nie dolega. Wg. WHO z powodu nowotworów, cukrzycy oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego na świecie umiera 41 mln osób rocznie. Wg. GUS-u, w Polsce te choroby są najczęstszą przyczyną przedwczesnych śmierci.
więcejZdrowie psychiczne Polaków
Powołujemy się na rzetelne dane i statystyki. Na jakie choroby psychiczne najczęściej zapadają Polacy, jaki % osób podejmuje leczenie, jak wygląda leczenie farmakologiczne, oraz jaki jest w PL dostęp do leczenia zaburzeń psychicznych dla dzieci i dorosłych
więcejDieta przyjazna jelitom!
"Odporność zaczyna się w jelitach". W bardzo dużym stopniu zdrowie jelit zależy od odpowiedniej diety. Ma to ogromny wpływ na cały układ immunologiczny organizmu.
więcejRak jelita grubego - przyczyny, objawy, leczenie
Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych. Dowiedz się jakie są jego przyczyny, objawy i jak przebiega leczenie.
więcejZioła, na zdrowie i urodę
Natura hojnie nas obdarzyła w to co dla zdrowia i urody niezbędne. Skrzyp, rumianek, pokrzywka, mięta, szałwia, melisa, czystek - poznaj je wszystkie.
więcejBadam się regularnie – najważniejsze postanowienie noworoczne!
Czy Twoje postanowienia noworoczne uwzględniają większą dbałość o swoje zdrowie? Badam się! - to powinien być punkt numer jeden na każdej liście. Badania pozwolą zdiagnozować Twój stan zdrowia i zapobiec ewentualnym chorobom w przyszłości. Mogą być również wskazówką do zmiany diety, czy zachętą do aktywnego spędzania czasu. Sprawdź czy na pewno wiesz jakie badania profilaktyczne należy wykonać i jak często.
więcejWigilijne potrawy- na zdrowie!?
Poznaj nasz przegląd Wigilijnych potraw. Sprawdzamy ich wartości odżywcze, witaminy, ilość kalorii.
więcej10 zasad zdrowego stylu życia
Zastanawiasz się jak prowadzić zdrowy tryb życia, jednocześnie się nim ciesząc a nie umartwiając? Poznaj nasze TOP 10 zdrowych reguł, które warto przekuć w nawyk.
więcejJak to jest z tą profilaktyką - czyli jak się badają Polacy? Najświeższe dane z 2021 roku.
Wiele chorób wykrytych w początkowym stadium jest do wyleczenia albo zaleczenia. Jeśli swemu samochodowi robisz co roku przegląd techniczny, a skończyłaś/eś 40 lat, zrób to samo dla siebie.
więcejZdrowy żołądek w 10 krokach
Coraz więcej osób skarży się na ból żołądka. Winny jest styl życia i złe nawyki żywieniowe. Warto więc wiedzieć co mu pomaga, a co szkodzi- aby zapobiegać, nie leczyć.
więcejPostanowienia noworoczne
Haaa nowy rok! Cóż za wspaniały moment na „zresetowanie liczników do zera”. Data 1 stycznia to dzień, w którym staramy się stawiać pierwsze kroki w naszych noworocznych postanowieniach. Jakie noworoczne postanowienia w sylwestra robić będą Polacy?
więcejBadania na jesień
Wszyscy doskonale pamiętamy o tym, że raz do roku należy wykonać przegląd techniczny swojego samochodu. Za jego brak, grożą nam poważne konsekwencje. Czy z równie rzetelnie dbamy o własny organizm? Czy badamygo regularnie?
więcejHelicobacter pylori - problemy skórne
Dbasz o cerę. Stosujesz nowoczesne zabiegi kosmetyczne i używasz drogich kremów, a mimo wszystko swoje niedoskonałości musisz ukrywać pod ciężką warstwą makijażu? Skóra jest odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia, a wszelkiego rodzaju zaczerwienienia i wykwity ropne są sygnałem wysyłanym z wewnątrz organizmu. Jeśli masz z nią problem, warto zadać sobie trud i znaleźć czynnik, który za to odpowiada.
więcejJak wykryć Helicobacter Pylori
Bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty, zaparcia, brak apetytu, brzydka cera: każdy doświadczył kiedyś takich objawów i próbował je złagodzić domowymi sposobami albo zasięgnąć porady lekarza. Rzadko jednak wiąże się je z zakażeniem bakterią Helicobacter pylori, która utrzymuje się w żołądku i wywołuje wspomniane problemy zdrowotne. Im dłużej namnaża się w organizmie, tym większe ryzyko poważniejszych powikłań: wrzodów żołądka, problemów skórnych, a nawet nowotworów! To poważny problem, ponieważ zarazić się jest bardzo łatwo.
więcej