Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

Helicobacter Antygen TEST z kału

 • Test do wykrywania antygenu Helicobacter pylori
 • - w opakowaniu 1 test
Helicobacter Antygen TEST z kału
Helicobacter Antygen TEST z kału
Helicobacter Antygen TEST z kału
Helicobacter Antygen TEST z kału
Nasz bestseller
26,99 zł
/ szt. brutto
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 0,01 zł

Dostępność produktu w sklepach

Helicobacter Antygen TEST z kału
Helicobacter Antygen TEST z kału

Opis produktu

Helicobacter Antygen TEST z kału

Produkt marki Domowe Laboratorium jest wyrobem medycznym do diagnostyki in vitro do
samokontroli w postaci jednorazowego testu do wykonania w domu.
 który umożliwia wykrycie z kału bakterii Helicobacter pylori. Zasada jego działania oparta jest na reakcji antygen-przeciwciało.

Skład Helicobacter Antygen TEST z kału

W opakowaniu Helicobacter Antygen Test z kału znajduje się wyposażenie, które niezbędne jest do wykonania pojedynczego badania na obecność w kale antygenów Helicobakter pyroli. W skład produktu wchodzą:
 • szczelnie zamknięta foliowa kopertka, zawierająca płytkę testową oraz środek pochłaniający wilgoć;
 • pojemnik wypełniony roztworem ekstrakcyjnym, który wyposażony jest w aplikator do pobierania próbki kału;
 • instrukcję obsługi.

Wskazania do zastosowania Helicobacter Antygen TEST z kału:

Helicobacter Antygen Test z kału jest szybkim domowym testem skriningowym przeznaczonym do wykrywania w kale obecności antygenów bakterii Helicobacter pyroli. Wskazany jest dla osób w ramach profilaktyki, jak również pacjentów, którzy posiadają u siebie różnego rodzaju dolegliwości jelitowo-żołądkowe oraz problemy skórne. Objawy zakażenia bakterią Helicobacter pylori są niejednoznaczne i mogą
na to wskazywać: 
 • Trądzik
 • Biegunki
 • Bóle brzucha
 • Zgaga
 • Nieświeży oddech

Działanie Helicobacter Antygen TEST z kału:

W procesie produkcji na membranę testu zostały naniesione przeciwciała monoklonalne anty-Helicobacter pyroli, które podczas badania reagują z daną bakterią obecną w próbce kału. Wynik przeprowadzonego testu odczytujemy po 10 minutach na podstawie prążków ukazujących się na płytce testowej.

Sposób użycia Helicobacter Antygen TEST z kału:

Przed rozpoczęciem badania Helicobacter Antygen Test z kału należy przygotować zegarek odmierzający czas do odczytu wyniku oraz chusteczkę higieniczną, przy pomocy której trzeba odłamać końcówkę w pojemniku do próbek kału. Następnie musimy przygotować materiał do badania, który można pobrać o każdej porze dnia do dokładnie umytego i osuszonego pojemnika. Należy jednak pamiętać, że próbka kału nie może być pobrana podczas antybiotykoterapii lub kuracji inhibitorami pompy protonowej bądź preparatami bizmutu. W trakcie pobierania próbki kału należy trzymać pojemnik niebieskim końcem skierowanym ku górze, białym ku dołowi. Następnie musimy odkręcić niebieską nakrętkę, po czym za pomocą aplikatora pobrać próbkę do badania poprzez trzykrotne „wkręcenie” jego końcówki na głębokość około 1 cm w różnych miejscach badanego kału, tak by powierzchnia aplikatora pokryta była cienką warstwą. Następnie aplikator z próbką kału wprowadzamy z powrotem do pojemnika zawierającego roztwór ekstrakcyjny, szczelnie zakręcamy i energicznie potrząsamy. Badanie powinniśmy wykonać niezwłocznie po przygotowaniu próbki kału, wciągu godziny. Po pobraniu próbki otwieramy aluminiową kopertkę, wyjmujemy płytkę testową i kładziemy ją na powierzchni poziomej. Następnie odkręcamy białą nakrętkę i potrząsamy pojemnik. Tak pobrany materiał dokładnie wymieszał się z płynem. Później przy pomocy chusteczki odłamujemy końcówkę pojemnika, po czym ściskamy jego ścianki w celu naniesienia 3 kropli powstałej mieszanki do testowego okienka znajdującego się na płytce, tak by końcówką nie dotykać owej płytki. Pozostałość mieszanki wylewamy do toalety, zaś pusty pojemniczek wyrzucamy do kosza. Wynik testu należy odczytać po upływie 10 minut, maksymalnie do 20.

Interpretacja wyników testu: 10 minut po wykonaniu testu ukazuje się wynik:

 • pozytywny – wówczas na płytce testu w strefie kontrolnej C oraz strefie testowej T ukazują się oba paski;
 • negatywny – w takim przypadku w okienku testowym pojawia się tylko pasek kontrolny C, brak widoczności paska testowego T;
 • nieważny – mamy z nim do czynienia, gdy w testowym okienku nie pojawiają się żadne paski, bądź widoczny jedynie jest prążek w testowej strefie T.

Zawartość opakowania:

Opakowanie Helicobacter Antygen TEST z kału zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania jednego badania na obecność antygenów Helicobacter pylori w kale:
 • 1 foliową szczelnie zamkniętą kopertkę, w której znajduje się: 1 płytka testowa 1 środek pochłaniający wilgoć
 • 1 pojemnik z roztworem ekstrakcyjnym i z aplikatorem do pobierania próbek kału
 • 1 instrukcję używania wyrobu
Należy przygotować zegarek, który będzie potrzebny do odmierzenia czasu odczytu wyniku testu i chusteczkę higieniczna, pomocną przy odłamywaniu końcówki w pojemniku do próbek kału. 

Materiał do badania: próbka kału

Czas oczekiwania na wynik: Wynik testu odczytujemy po 10 minutach

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą.

Do pobrania
Rękojmia do końca daty ważności testu

Rękojmia do końca daty ważności testu

Pytania innych klientów
Dla kogo głównie jest przeznaczone badanie wykrywające antygen Helicobacter pylori?
Z badania powinny skorzystać przede wszystkim wszystkie te osoby, które moją jakiekolwiek dolegliwości jelitowo-żołądkowe, a także dzieci i osoby z dodatnim wynikiem testu na przeciwciała lgG – Zdrowy żołądek Helicobacter TEST. Ponadto badanie jest pomocne w ocenie skuteczności terapii leczniczej, mającej na celu usunięcie bakterii z organizmu.
Mam ujemny wynik testu, jednak dolegliwości jelitowo-żołądkowe nie ustępują. Co to oznacza i co robić dalej?
Jeżeli wynik badania jest negatywny, wówczas masz pewność, że w Twoim organizmie nie wykryto bakterii Helicobacter pylori. Jeżeli jednak pomimo ujemnego wyniku testu nadal odczuwasz dolegliwości jelitowo-żołądkowe, musisz skonsultować się niezwłocznie z lekarzem.
Wynik mojego testu jest dodatni. Co teraz musze zrobić?
W przypadku uzyskania dodatniego wyniku badania jest pewne, że w Twoim organizmie wykryto antygeny H. pylori, a tym samym Twój organizm jest zakażony tymi bakteriami. W takiej sytuacji musisz umówić się na wizytę u lekarza, który podejmie dalsze kroki w celu ewentualnego leczenia.
Czy wynik badania można uważać za stu procentowo wiarygodny?
Wynik takiego badania jest jak najbardziej wiarygodny, o ile będą dokładnie przestrzegane zasady dotyczące pobrania próbki kału, wykonania badania oraz czasu odczytania wyniku testu, które znajdują się w instrukcji produktu.
Pasek przy literce C na płytce testowej. Co oznacza?
Jest to pasek w strefie kontrolnej C, który oznacza, że działanie testu jest prawidłowe, a także, że badanie wykonano zgodnie z instrukcją.
Intensywność barwy paska T musi być identyczna jak paska C?
Linia testowa T nie musi być podobna pod względem intensywności barwy do paska kontrolnego C. Nawet słabo widoczną linię T można interpretować, jako wynik dodatni testu. Bez względu na intensywność barwy, jeżeli pojawiają się zarówno linia T, jak i linia C, to wynik badania jest dodatni.
W jakim czasie wynik testu jest wiarygodny?
Wynik badania należy odczytać w przeciągu 10 minut od chwili dodania roztworu. Wynik jest wiarygodny do 20 minut od zakończenia badania. Po tym czasie nie należy brać go pod uwagę.
Czy znana jest czułość i swoistość diagnostyczna testu?
Czułość i względna swoistość testu wynosi ponad 99,9%. Potwierdzają to przeprowadzone badania kliniczne. Tak wysokie parametry badania udało się uzyskać dzięki zastosowaniu monoklonalnych przeciwciał specyficznych dla bakterii H. pylori.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer801 000 977
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady Farmaceuty

2024-03-14

Marzec - miesiąc świadomości raka jelita grubego. Objawy, przyczyny, diagnoza i profilaktyka

Rocznie w polsce diagnozuje się raka jelita grubego u 18 - 19 tysięcy osób. Choroba może rowijać się latami, nie dając żadnych objawów. Diagnoza często przychodzi zbyt późno. Profilaktyka odgrywa ważną rolę.

więcej
2024-01-08

Podstawowe badania profilaktyczne, które trzeba wykonać każdego roku

Podstawowe badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie i zapobieganie wielu chorób. Sprawdź listę podstawowych badań, które powinno wykonywać się regularnie.

więcej
2023-11-13

Listopad miesiąc świadomości raka prostaty i raka jąder. Objawy, diagnoza, leczenie

Męskie nowotwory gruczołu krokowego - rak jąder, rak prostaty. Objawy, diagnozowanie, leczenie i profilaktyka.

więcej
2023-10-19

Krew utajona w kale - przyczyny i diagnostyka

Krew utajona to krew wykrywana w badaniach stolca. Krew w stolcu nigdy nie jest objawem prawidłowym. Zwykle wskazuje na jedną z chorób układu pokarmowego.

więcej
2023-09-14

Helicobacter Pylori - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie i dieta

Poznaj przyczyny zakażenia bakterią Helicobacter pylori, objawy towarzyszące zakażeniu, diagnostykę oraz leczenie.

więcej
2023-03-02

Marzec – miesiąc świadomości raka jelita grubego. Objawy, leczenie, profilaktyka

Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów. W Polsce liczba przypadków zachorowań z roku na rok roście. Choroba ta rozwija się zwykle bezobjawowo, może uaktywnić się dopiero po wielu latach, gdy jest już w zaawansowanym stadium. Dowiedz się jakie są jej objawy, jak wygląda leczenie oraz profilaktyka.

więcej
2022-11-18

Profilaktyka zdrowotna mężczyzny w każdym wieku

Brak profilaktyki zdrowotnej to krótsze życie. Dowiedz się jakie badania regularnie powinien wykonywać mężczyzna w 20 r.ż., 30 r.ż., 40 r.ż. i 50+

 

więcej
2022-10-06

Rak piersi - najczęstszy nowotwór na świecie – profilaktyka, badania, leczenie

Już od prawie 40 lat październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Dlaczego ten miesiąc jest tak potrzebny? Statystyki nie pozostawiają złudzeń - rak sutka, jest najczęściej występującym nowotworem w Polsce i na świecie.

więcej
2022-07-20

Ciąża a infekcje intymne i infekcje dróg moczowych

Infekcje okolic intymnych są szczególnie niebezpieczne w czasie ciąży, ponieważ mogą mieć szkodliwy wpływ na płód. Nieleczone bywają przyczyną przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego i porodu przed terminem.

więcej
2022-06-27

Helicobacter Pylori - objawy, diagnostyka, leczenie, dieta

Według statystyk na świecie zakażonych bakterią Helicobacter Pylori jest około 60% populacji. Natomiast w Polsce nawet 80% dorosłych i 30% dzieci i młodzieży może być nosicielem tej bakterii.

więcej
2022-06-08

Przyczyny śmierci w młodym wieku. Młodzi ludzie za rzadko się badają

Tylko 7 proc. Polaków robi sobie badania profilaktyczne, kiedy nic im nie dolega. Wg. WHO z powodu nowotworów, cukrzycy oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego na świecie umiera 41 mln osób rocznie. Wg. GUS-u, w Polsce te choroby są najczęstszą przyczyną przedwczesnych śmierci.

więcej
2022-03-30

Zdrowie psychiczne Polaków

Powołujemy się na rzetelne dane i statystyki. Na jakie choroby psychiczne najczęściej zapadają Polacy, jaki % osób podejmuje leczenie, jak wygląda leczenie farmakologiczne, oraz jaki jest w PL dostęp do leczenia zaburzeń psychicznych dla dzieci i dorosłych

więcej
2022-03-23

Dieta przyjazna jelitom!

"Odporność zaczyna się w jelitach". W bardzo dużym stopniu zdrowie jelit zależy od odpowiedniej diety. Ma to ogromny wpływ na cały układ immunologiczny organizmu.

więcej
2022-03-10

Rak jelita grubego - przyczyny, objawy, leczenie

Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych. Dowiedz się jakie są jego przyczyny, objawy i jak przebiega leczenie.

więcej
2022-02-23

Zioła, na zdrowie i urodę

Natura hojnie nas obdarzyła w to co dla zdrowia i urody niezbędne. Skrzyp, rumianek, pokrzywka, mięta, szałwia, melisa, czystek - poznaj je wszystkie.

więcej
2022-01-12

Badam się regularnie – najważniejsze postanowienie noworoczne!

Czy Twoje postanowienia noworoczne uwzględniają większą dbałość o swoje zdrowie? Badam się! - to powinien być punkt numer jeden na każdej liście. Badania pozwolą zdiagnozować Twój stan zdrowia i zapobiec ewentualnym chorobom w przyszłości. Mogą być również wskazówką do zmiany diety, czy zachętą do aktywnego spędzania czasu. Sprawdź czy na pewno wiesz jakie badania profilaktyczne należy wykonać i jak często.

więcej
2021-12-22

Wigilijne potrawy- na zdrowie!?

Poznaj nasz przegląd Wigilijnych potraw. Sprawdzamy ich wartości odżywcze, witaminy, ilość kalorii.

więcej
2021-12-01

10 zasad zdrowego stylu życia

Zastanawiasz się jak prowadzić zdrowy tryb życia, jednocześnie się nim ciesząc a nie umartwiając? Poznaj nasze TOP 10 zdrowych reguł, które warto przekuć w nawyk.

więcej
2021-11-05

Jak to jest z tą profilaktyką - czyli jak się badają Polacy? Najświeższe dane z 2021 roku.

Wiele chorób wykrytych  w początkowym stadium jest do wyleczenia albo zaleczenia. Jeśli swemu samochodowi robisz co roku przegląd techniczny, a skończyłaś/eś 40 lat, zrób to samo dla siebie.

więcej
2021-09-24

Zdrowy żołądek w 10 krokach

Coraz więcej osób skarży się na ból żołądka. Winny jest styl życia i złe nawyki żywieniowe. Warto więc wiedzieć co mu pomaga, a co szkodzi- aby zapobiegać, nie leczyć.

więcej
2020-12-30

Postanowienia noworoczne

Haaa nowy rok! Cóż za wspaniały moment na „zresetowanie liczników do zera”. Data 1 stycznia to dzień, w którym staramy się stawiać pierwsze kroki w naszych noworocznych postanowieniach. Jakie noworoczne postanowienia w sylwestra robić będą Polacy?

więcej
2019-10-01

Badania na jesień

Wszyscy doskonale pamiętamy o tym, że raz do roku należy wykonać przegląd techniczny swojego samochodu. Za jego brak, grożą nam poważne konsekwencje. Czy z równie rzetelnie dbamy o własny organizm? Czy badamygo regularnie?

więcej
2019-01-14

Helicobacter pylori - problemy skórne

Dbasz o cerę. Stosujesz nowoczesne zabiegi kosmetyczne i używasz drogich kremów, a mimo wszystko swoje niedoskonałości musisz ukrywać pod ciężką warstwą makijażu? Skóra jest odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia, a wszelkiego rodzaju zaczerwienienia i wykwity ropne są sygnałem wysyłanym z wewnątrz organizmu. Jeśli masz z nią problem, warto zadać sobie trud i znaleźć czynnik, który za to odpowiada.

więcej
2018-10-10

Jak wykryć Helicobacter Pylori

Bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty, zaparcia, brak apetytu, brzydka cera: każdy doświadczył kiedyś takich objawów i próbował je złagodzić domowymi sposobami albo zasięgnąć porady lekarza. Rzadko jednak wiąże się je z zakażeniem bakterią Helicobacter pylori, która utrzymuje się w żołądku i wywołuje wspomniane problemy zdrowotne. Im dłużej namnaża się w organizmie, tym większe ryzyko poważniejszych powikłań: wrzodów żołądka, problemów skórnych, a nawet nowotworów! To poważny problem, ponieważ zarazić się jest bardzo łatwo.

więcej
pixel