Postanowienia noworoczne

2020-12-30
Postanowienia noworoczne

Najpopularniejsze postanowienia Polaków nie odbiegają od tych, które znajdują się na listach osób w innych krajach. W tym najczęściej znajdujące się na podium rzucenie palenia, alkoholu i postanowienie regularnego ćwiczenia.

Najpopularniejsze postanowienia Polaków

Jak co roku, przy planowaniu noworocznych postanowień zarówno mężczyźni, jak i kobiety wysoko stawiają dbanie o swoje zdrowie, a co za tym idzie pracę nad własną sylwetką.

Kobiety i mężczyźni w nadchodzącym roku chcieliby także więcej się ruszać. To świetnie, że obie płcie mają w planach więcej ruchu w nadchodzącym roku, bo wszystkim wyjdzie to na zdrowie.

Na listach postanowień noworocznych jest też widoczna świadomość roli zdrowego odżywiania. Większość chce w Nowym Roku zadbać o zdrowsze jedzenie. Oznacza to, że warzywa, ryby, chude mięso czy pełnoziarniste pieczywo będą w nadchodzącym roku często trafiać na nasze talerze.

Najczęstsze postanowienia noworoczne wśród Polaków, to od lat niezmiennie:

·         Więcej się ruszać
·         Spędzać więcej czasu z rodziną
·         Zadbać o zdrowsze jedzenie
·         Schudnąć
·         Rzucić palenie
·         Rzucić używki
·         Znaleźć nowe hobby
·         Nauczyć się języka obcego

 

W ostatnich latach coraz bardziej popularna jest ochrona środowiska. Moda ta dotarła również do Polski, dzięki czemu wiele noworocznych postanowień odnosi się właśnie do troski o klimat.

Zdrowie

Duża część postanowień noworocznych kręci się wokół zdrowia. Ale żadne z nich najczęściej nie wiąże się z wykonaniem bilansu zdrowia. W czasach koronawirusa tym bardziej jest to utrudnione bądź tak nam się wydaje.

Z pomocą przyjdą Ci testy diagnostyczne do samokontroli, pozwalające wykonanie bilansu Twojego zdrowia w domu. Poznaj ich możliwości:

Ogólne badanie moczu.

URS 10 Test umożliwia przeprowadzenie kompleksowej analizy moczu obejmującej aż 10 różnych parametrów badawczych, do których należą: glukoza, bilirubina, ciała ketonowe, ciężar właściwy, krew, pH, białko, urobilinogen, azotyny, leukocyty.

 

Dołączona do testu skala barwna pozwala dokładnie określić poziom odstępstwa uzyskanych wyników od normy. Test jest niezwykle czytelny i łatwy w użyciu. Za jego pomocą można badać zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Test URS 10 stanowi doskonałe narzędzie do wykrywania stanów zapalnych układu moczowego, a także problemów z nerkami czy wątrobą.

Sprawdź na:

https://domowelaboratorium.pl/product-pol-504-Ogolne-badanie-moczu-URS-10-TEST.html

Test na helicobacter z kału.

Helicobacter Antygen TEST do doskonałe narzędzie do domowej diagnostyki, które pozwala na szybkie wykrycie antygenów H. pylori w kale. Bakteria ta odpowiedzialna jest za liczne problemy z układem pokarmowym, powodując takie choroby jak nowotwory żołądka czy jelit.

Test ten ze względu na nieinwazyjny rodzaj pobrania próbki szczególnie zalecany jest dla dzieci.

Badanie z wykorzystaniem Helicobacter Antygen TEST wskazane jest zarówno dla osób, które cierpią na niewiadomego pochodzenia dolegliwości jelitowo -żołądkowe, jak i dla pacjentów ze stwierdzoną już obecnością bakterii H.pylori w organizmie, które poddały się terapii.

Sprawdź na:

https://domowelaboratorium.pl/product-pol-503-Helicobacter-Antygen-TEST-z-kalu.html

Fob Test

Test na krew utajoną w kale to jedno z najdoskonalszych narzędzi w profilaktyce zachorowań na nowotwory jelita grubego. Niestety schorzenie to może rozwijać się przez wiele lat bezobjawowo i bardzo często wykrywane jest już w bardzo zaawansowanym stadium.

Z tego powodu wszystkie osoby po ukończeniu 35 roku życia powinny przynajmniej raz w roku przeprowadzać przesiewowe badanie na krew utajoną. W przypadku wystąpienia raka jelita grubego w rodzinie systematyczną kontrolę należy rozpocząć już po ukończeniu 25 roku życia.

FOB TEST to w pełni wiarygodne narzędzie diagnostyczne przeznaczone do użytku domowego, którego czułość umożliwia wykrycie w kale określonej ilości krwi, świadczącej o zmianach chorobowych w obszarze jelita grubego.

Sprawdź na:

https://domowelaboratorium.pl/product-pol-506-Test-na-krew-utajona-w-kale-FOB-TEST.html

Test na prostatę

Prostata PSA test pozwala na wykrycie specyficznych antyciał prostaty, których normalne stężenie jest niezwykle niskie. Wzrost PSA jest oznaką zachodzących zmian w obrębie gruczołu krokowego. Każda forma przerostu prostaty, nawet ta łagodna, powinna być monitorowana przez lekarza. Pozwoli to uniknąć groźnych dla zdrowia i życia komplikacji.

 

Test PSA przeprowadza się na próbce krwi pobranej z palca. W opakowaniu znajdziemy wszystkie potrzebne do badania narzędzia, takie jak lancet do nakłucia palca, plastikową pipetkę do pobrania próbki krwi, pojemnik z zakraplaczem zawierającym niezbędny do analizy odczynnik oraz płytkę testową.Przez pierwsze tygodnie wszystko jest idealne; podążamy za naszymi nowymi nawykami co do joty, ponieważ jest tam motywacja. Z drugiej strony, po 4 tygodniach nasze pragnienie zmian stopniowo się rozpada, a nasze postanowienia odlatują, podobnie jak te podjęte w zeszłym roku.

Sprawdź na:

https://domowelaboratorium.pl/product-pol-520-Test-na-prostate-PSA-TEST.html

Postanowienia, jak się ich trzymać? Powiedz o nim innym.

Czy zauważyłeś, że często, gdy mówisz innym o ważnej decyzji, trudniej jest nie dotrzymać zobowiązań? Życzliwe spojrzenie naszych przyjaciół i rodziny pomaga nam wspierać nasze wysiłki . Lekko kwaśna uwaga może nie być przyjemna, ale może też wzmocnić naszą wolę. Dlatego najlepszym sposobem na zmianę nawyków jest jasne poinformowanie osób wokół ciebie. Jeśli powiesz swoim kolegom „od jutra rzucę palenie”, utrudnią Ci życie, gdy będziesz miał słabość do rzucenia palenia! Idealnie jest mieć współtowarzyszy w swoich postanowieniach, którzy podejmą to samo zobowiązanie. Bycie w  grupie jest bardziej motywujące. Jest to również bardziej inspirujące, ponieważ doskonale wiemy, że gdy jeden tonie, reszta może pójść z nim na dno.

 

Podsumuj stary rok i wyciągnij wnioski

W zeszłym roku z pewnością dokonałeś dobrych postanowień. Nadszedł czas, aby zadać sobie pytania i podsumować: czy dotrzymałeś zobowiązań, które podjąłeś wobec siebie ? Jeśli Twoje wyniki wydają Ci się raczej negatywne, być może w tym roku konieczne będzie podjęcie decyzji skuteczną metodą. Na przykład, wykonaj harmonogram wraz z konkretnym datami, w których ma się to wydarzyć.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

pixel