Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

Test na krew utajoną w kale FOB TEST

  • Test na krew utajoną w kale
  • - w opakowaniu 1 test
Test na krew utajoną w kale FOB TEST
Test na krew utajoną w kale FOB TEST
Test na krew utajoną w kale FOB TEST
Test na krew utajoną w kale FOB TEST
Test na krew utajoną w kale FOB TEST
Test na krew utajoną w kale FOB TEST
Nasz bestseller
Jak wykonać badanie:true275
Interpretacja wyników testu:true275
26,99 zł
22,94 zł
/ szt. brutto
Oszczędzasz 15% (4,05 zł).
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™ w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 49,00 zł

Dostępność produktu w sklepach

Test na krew utajoną w kale FOB TEST
Test na krew utajoną w kale FOB TEST

Opis produktu

Kliknij i zobacz jak wykonać badanie:

FOB TEST  – badanie na krew utajoną w kale!

Test na krew utajoną w kale to jedno z najdoskonalszych narzędzi w profilaktyce zachorowań na nowotwory jelita grubego. Niestety schorzenie to może rozwijać się przez wiele lat bezobjawowo i bardzo często wykrywane jest już w bardzo zaawansowanym stadium.

Z tego powodu wszystkie osoby po ukończeniu 35 roku życia powinny przynajmniej raz w roku przeprowadzać przesiewowe badanie na krew utajoną. W przypadku wystąpienia raka jelita grubego w rodzinie systematyczną kontrolę należy rozpocząć już po ukończeniu 25 roku życia.

FOB TEST to w pełni wiarygodne narzędzie diagnostyczne przeznaczone do użytku domowego, którego czułość umożliwia wykrycie w kale określonej ilości krwi, świadczącej o zmianach chorobowych w obszarze jelita grubego.

Test jest specyficzny dla hemoglobiny ludzkiej, dlatego nie musimy stosować przed badaniem żadnej diety.

FOB Test składa się z płytki testowej, pojemnika z roztworem ekstrakcyjnym oraz aplikatora do pobrania próbek kału. Przed wykonaniem testu należy koniecznie zapoznać się z dołączoną do opakowania instrukcją obsługi.

Badanie wykonujemy od razu po wypróżnieniu, zanurzając aplikator w 3 różnych miejscach zebranego kału na głębokość 1 cm. Ważne by warstwa kału była cienka, w innym wypadku badanie może okazać się nieważne.

Po pobraniu próbek wkładamy aplikator z powrotem do pojemnika z roztworem, zakręcamy i mocno potrząsamy, aby wymieszać próbkę z odczynnikiem. Następnie odłamujemy znajdującą się z drugiej strony pojemnika plastikową końcówkę i wlewamy 2 krople roztworu do okrągłego okienka w płytce testowej.

Wyniki testu należy odczytać po 5 minutach. Jeśli nie zdążyliśmy tego zrobić i upłynęło więcej niż 10 minut, test należy powtórzyć. Pojawienie się w okienku wynikowym dwóch różowych prążków świadczy o wykryciu krwi utajonej w kale. W przypadku pojawienia się tylko prążka kontrolnego C wynik jest ujemny.

Zdjęcie przedstawia opakowanie z 2018 roku, w sprzedaży mogą pojawiać się również starsze opakowania.

Skład opakowania:

Opakowanie Testu na krew utajoną w kale FOB TEST zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania jednego badania na obecność krwi utajonej w kale:

  • 1 aluminiową szczelnie zamknięta kopertkę, w której znajduje się: 1 płytka testowa i 1 środek pochłaniający wilgoć
  • 1 pojemnik z roztworem ekstrakcyjnym i z aplikatorem do pobierania próbek kału
  • 1 instrukcję używania wyrobu

Należy przygotować zegarek, który będzie potrzebny do odmierzenia czasu odczytu wyniku testu i chusteczkę higieniczną pomocną przy odłamywaniu końcówki w pojemniku do próbek kału.

 Materiał do badania: próbka kału

Czas oczekiwania na wynik: Wynik testu odczytujemy po upływie 5 minut

 To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą.

Jak wykonać badanie?

W celu przeprowadzenia badania za pomocą Zdrowe jelito FOB TESTu konieczna będzie próbka kału zebrana do suchego i czystego naczynia. Sama diagnoza powinna być wykonana natychmiast po jego pobraniu, godzina nie jest elementem znaczącym.

Podczas korzystania z testu należy pamiętać również, aby:

  • nie pobierać kału w czasie miesiączki oraz do 3 dni po jej wystąpieniu
  • nie pobierać próbki w czasie krwawienia hemoroidów, wykrycia krwi w moczu lub uszkodzenia naczyń krwionośnych podczas oddawania stolca
  • należy wstrzymać się od przyjmowania alkoholu, aspiryny i innych lekarstw co najmniej 48 godzin przed przystąpieniem do badania

Badanie na krew w kale - pobieranie próbki do badania

Chwyć dołączony do zestawu pojemnik, odkręć niebieską nakrętkę i za jego pomocą pobierz próbkę kału do badania.

Badanie na krew w kale - sposób pobrania próbki

Pobranie próbki następuje poprzez wkręcenie końcówki aplikatora w trzy różne miejsca kału na głębokość ok. 1 cm. Pobrana substancja powinna cienko pokrywać końcówkę aplikatora, w innym wypadku wynik testu może być nieważny.

Badanie na krew w kale - próbka w roztworze ekstrakcyjnym

Aplikator wsuń ponownie do pojemnika z roztworem ekstrakcyjnym, zakręć i energicznie wstrząśnij.

Badanie na krew w kale - otwieranie pojemnika z roztworem

Chwyć pojemnik z próbką w taki sposób, aby niebieska zakrętka była skierowana ku górze i odkręć dolną, białą pokrywę.

Badanie na krew w kale - odłamywanie końcówki

W celu dokładnego wymieszania próbki energicznie potrząśnij pojemnikiem i korzystając z chusteczki higienicznej odłam jej końcówkę.

Badanie na krew w kale - odczytywanie wyników badania

Za pomocą nacisku na ścianki pojemnika zaaplikuj trzy krople roztworu do okrągłego okienka na płytce testowej. Uważaj, aby nie doszło do fizycznego kontaktu z nią. Odmierz 5 minut i odczytaj wyniki badania. Pozostałą próbkę wyrzuć do toalety.

Wynik uzyskany po upływie 10 minut jest niewiarygodny. Nie należy brać go pod uwagę.

Interpretacja wyników testu

Zdrowe jelito FOB TEST to domowe narzędzie diagnostyczne, które opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Membranę testu pokryto substancją, która reaguje z hemoglobiną, a ostateczny wynik prezentowany jest w postaci barwnych prążków.

 

Test na krew w kale - wynik ujemny

Wynik ujemny

Pojawia się prążek kontrolny C. Wynik oznacza brak obecności krwi w badanej próbce.

Test na krew w kale - wynik dodatni

Wynik dodatni

Pojawiają się dwa prążki o różowej barwie. Wynik oznacza, że w badanej próbce kału wykryto obecność krwi utajonej. Należy skonsultować się z lekarzem w celu kontynuacji diagnozy.

Test na krew w kale - wynik nieważny

Wynik nieważny

Brak reakcji lub pojawienie się pojedynczego prążka kontrolnego T, oznacza nieważne badanie. W celu uzyskania prawidłowego wyniku należy przeprowadzić wszystkie czynności powtórnie, używając nowego testu.

Uwaga! Intensywność koloru prożków nie ma znaczenia dla ostatecznych wyników badania. Nie powinna być więc brana pod uwagę.

Do pobrania
Rękojmia do końca daty ważności testu

Rękojmia do końca daty ważności testu

Pytania innych klientów
Co bada test? Czym jest krew utajona?
Padanie pomaga w diagnostyce krwawień z odbytu o niewiadomej przyczynie oraz w diagnostyce chorób utajonych w obrębie układu pokarmowego.rew w kale wydalana jest codziennie w minimalnych ilościach. Każda ilość krwi większa niż ta fizjologiczna, może pojawiać się z powodu krwawienia z przewodu pokarmowego, m.in. w przebiegu nowotworów jelita lub chorób zapalnych jelit. Badania obejmuje analizę tego, czy w kale znajduje się krew, która nie powoduje zmiany barwy i konsystencji kału i można ją wykryć jedynie metodami laboratoryjnymi.
Kiedy badać krew utajoną?
Regularne badania należy przeprowadzać regularnie, minimum co dwa lata u każdej osoby po 45 roku życia.
Czy przed przeprowadzeniem badania musze stosować dietę?
Test jest specyficzny dla hemoglobiny ludzkiej, dlatego nie musimy stosować przed badaniem żadnej diety.
Czy badanie jest skomplikowane? Czy wykonanie badania jest higieniczne?
Prawidłowo przeprowadzone badanie odbywa się higienicznie, bez kontaktu z kałem. FOB Test składa się z płytki testowej, pojemnika z roztworem ekstrakcyjnym oraz aplikatora do pobrania próbek kału. Przed wykonaniem testu należy koniecznie zapoznać się z dołączoną do opakowania instrukcją obsługi. Badanie wykonujemy od razu po wypróżnieniu, zanurzając aplikator w 3 różnych miejscach zebranego kału na głębokość 1 cm. Ważne by warstwa kału była cienka, w innym wypadku badanie może okazać się nieważne. Po pobraniu próbek wkładamy aplikator z powrotem do pojemnika z roztworem, zakręcamy i mocno potrząsamy, aby wymieszać próbkę z odczynnikiem. Następnie odłamujemy znajdującą się z drugiej strony pojemnika plastikową końcówkę i wlewamy 2 krople roztworu do okrągłego okienka w płytce testowej. Wyniki testu należy odczytać po 5 minutach. Jeśli nie zdążyliśmy tego zrobić i upłynęło więcej niż 10 minut, test należy powtórzyć. Pojawienie się w okienku wynikowym dwóch różowych prążków świadczy o wykryciu krwi utajonej w kale. W przypadku pojawienia się tylko prążka kontrolnego C wynik jest ujemny.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer801 000 977
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Test na krew utajoną w kale FOB TEST

5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Kamerę trzeba było zamontować pod sufitem
2022-11-13
Andrzej
Czy opinia była pomocna? Tak 9 Nie 10
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady Farmaceuty

2024-03-14

Marzec - miesiąc świadomości raka jelita grubego. Objawy, przyczyny, diagnoza i profilaktyka

Rocznie w polsce diagnozuje się raka jelita grubego u 18 - 19 tysięcy osób. Choroba może rowijać się latami, nie dając żadnych objawów. Diagnoza często przychodzi zbyt późno. Profilaktyka odgrywa ważną rolę.

więcej
2024-01-08

Podstawowe badania profilaktyczne, które trzeba wykonać każdego roku

Podstawowe badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie i zapobieganie wielu chorób. Sprawdź listę podstawowych badań, które powinno wykonywać się regularnie.

więcej
2023-11-30

HIV/ AIDS - objawy, diagnostyka, leczenie i profilaktyka

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS.  W tym czasie trwa kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS, edukacja na temat profilaktyki, objawów i leczenia.

więcej
2023-11-13

Listopad miesiąc świadomości raka prostaty i raka jąder. Objawy, diagnoza, leczenie

Męskie nowotwory gruczołu krokowego - rak jąder, rak prostaty. Objawy, diagnozowanie, leczenie i profilaktyka.

więcej
2023-10-19

Krew utajona w kale - przyczyny i diagnostyka

Krew utajona to krew wykrywana w badaniach stolca. Krew w stolcu nigdy nie jest objawem prawidłowym. Zwykle wskazuje na jedną z chorób układu pokarmowego.

więcej
2023-09-14

Helicobacter Pylori - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie i dieta

Poznaj przyczyny zakażenia bakterią Helicobacter pylori, objawy towarzyszące zakażeniu, diagnostykę oraz leczenie.

więcej
2023-03-02

Marzec – miesiąc świadomości raka jelita grubego. Objawy, leczenie, profilaktyka

Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów. W Polsce liczba przypadków zachorowań z roku na rok roście. Choroba ta rozwija się zwykle bezobjawowo, może uaktywnić się dopiero po wielu latach, gdy jest już w zaawansowanym stadium. Dowiedz się jakie są jej objawy, jak wygląda leczenie oraz profilaktyka.

więcej
2022-11-23

Nasz przegląd prezentów na zdrowie

Wybór prezentu na święta dla bliskiej osoby bywa trudny. Jeśli nie wiesz co podarować, warto pomyśleć o czymś praktycznym, o czymś na zdrowie.

więcej
2022-11-18

Profilaktyka zdrowotna mężczyzny w każdym wieku

Brak profilaktyki zdrowotnej to krótsze życie. Dowiedz się jakie badania regularnie powinien wykonywać mężczyzna w 20 r.ż., 30 r.ż., 40 r.ż. i 50+

 

więcej
2022-11-04

Prostata – wszystko, co powinno się o niej wiedzieć

Prostata to inaczej gruczoł krokowy, który pełni w organizmie mężczyzny ważne funkcje. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, prostata potrafi dać się mocno we znaki. Dzieje się tak gdy zaczyna chorować. Rak prostaty, przerost prostaty czy zapalenie prostaty to poważne choroby, które mogą być bardzo uciążliwe, a nawet śmiertelne.

więcej
2022-10-06

Rak piersi - najczęstszy nowotwór na świecie – profilaktyka, badania, leczenie

Już od prawie 40 lat październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Dlaczego ten miesiąc jest tak potrzebny? Statystyki nie pozostawiają złudzeń - rak sutka, jest najczęściej występującym nowotworem w Polsce i na świecie.

więcej
2022-06-27

Helicobacter Pylori - objawy, diagnostyka, leczenie, dieta

Według statystyk na świecie zakażonych bakterią Helicobacter Pylori jest około 60% populacji. Natomiast w Polsce nawet 80% dorosłych i 30% dzieci i młodzieży może być nosicielem tej bakterii.

więcej
2022-06-08

Przyczyny śmierci w młodym wieku. Młodzi ludzie za rzadko się badają

Tylko 7 proc. Polaków robi sobie badania profilaktyczne, kiedy nic im nie dolega. Wg. WHO z powodu nowotworów, cukrzycy oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego na świecie umiera 41 mln osób rocznie. Wg. GUS-u, w Polsce te choroby są najczęstszą przyczyną przedwczesnych śmierci.

więcej
2022-04-13

Sposoby na wiosenne przesilenie

Twoja cera jest szara, przesuszona, podrażniona? Brak Ci energii, masz problem z koncentracją, odczuwasz ciągłe zmęczenie? To może być wiosenne przesilenie. Jest kilka sposobów aby sobie z nim poradzić.

więcej
2022-01-21

Wpływ używek na zdrowie i urodę!

Używkom mówię NIE! - to najczęstsze postanowienie noworoczne. Dlaczego warto wytrwać w tym postanowieniu? Otóż używki nie tylko rujnują nasze zdrowie, ale także urodę. Prezentujemy kilka faktów, które skłonią do myślenia i zmotywują do podjęcia słusznych kroków.

więcej
2021-12-22

Wigilijne potrawy- na zdrowie!?

Poznaj nasz przegląd Wigilijnych potraw. Sprawdzamy ich wartości odżywcze, witaminy, ilość kalorii.

więcej
2021-12-01

10 zasad zdrowego stylu życia

Zastanawiasz się jak prowadzić zdrowy tryb życia, jednocześnie się nim ciesząc a nie umartwiając? Poznaj nasze TOP 10 zdrowych reguł, które warto przekuć w nawyk.

więcej
2021-11-05

Jak to jest z tą profilaktyką - czyli jak się badają Polacy? Najświeższe dane z 2021 roku.

Wiele chorób wykrytych  w początkowym stadium jest do wyleczenia albo zaleczenia. Jeśli swemu samochodowi robisz co roku przegląd techniczny, a skończyłaś/eś 40 lat, zrób to samo dla siebie.

więcej
2021-09-24

Zdrowy żołądek w 10 krokach

Coraz więcej osób skarży się na ból żołądka. Winny jest styl życia i złe nawyki żywieniowe. Warto więc wiedzieć co mu pomaga, a co szkodzi- aby zapobiegać, nie leczyć.

więcej
2021-09-07

Prawdziwie męski bilans

Niezależnie od wieku, mężczyźni interesują się zdecydowanie mniej profilaktyką zdrowia niż kobiety. A badaniom poddają się dopiero wtedy, gdy pojawia się pierwszy problem, niestety czasem w zaawansowanym stadium. Ale nawet wtedy, badania wykonywane są pod wpływem płci pięknej… Czyżby dbanie o zdrowie było niemęskie?

więcej
2020-12-30

Postanowienia noworoczne

Haaa nowy rok! Cóż za wspaniały moment na „zresetowanie liczników do zera”. Data 1 stycznia to dzień, w którym staramy się stawiać pierwsze kroki w naszych noworocznych postanowieniach. Jakie noworoczne postanowienia w sylwestra robić będą Polacy?

więcej
2019-10-01

Badania na jesień

Wszyscy doskonale pamiętamy o tym, że raz do roku należy wykonać przegląd techniczny swojego samochodu. Za jego brak, grożą nam poważne konsekwencje. Czy z równie rzetelnie dbamy o własny organizm? Czy badamygo regularnie?

więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel