Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

Test na prostatę PSA TEST

  • Domowy test do wykrywania podwyższonego antygenu prostaty we krwi
Test na prostatę PSA TEST
Test na prostatę PSA TEST
Test na prostatę PSA TEST
Test na prostatę PSA TEST
Jak wykonać badanie:true276
Interpretacja wyników testu:true276
29,99 zł
/ szt. brutto
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 0,01 zł

Dostępność produktu w sklepach

Test na prostatę PSA TEST
Test na prostatę PSA TEST

Opis produktu

Test na prostatę PSA Test to narzędzie diagnostyczne do domowego użytku, przeznaczone do wykrywania podwyższonego antygenu prostaty, który towarzyszy zmianom chorobowym w odrębie gruczołu krokowego (strecza).

Systematyczne badanie gruczołu krokowego pozwala uniknąć wielu komplikacji zdrowotnych, w tym raka prostaty. Rozrost prostaty u mężczyzn może rozpocząć się już po ukończeniu 30 roku życia. Jeśli przebiega zbyt szybko, może z czasem blokować kanał moczowy, a także powodować problemy z erekcją.
Prostata PSA test pozwala na wykrycie specyficznych antyciał prostaty, których normalne stężenie jest niezwykle niskie. Wzrost PSA jest oznaką zachodzących zmian w obrębie gruczołu krokowego. Każda forma przerostu prostaty, nawet ta łagodna, powinna być monitorowana przez lekarza. Pozwoli to uniknąć groźnych dla zdrowia i życia komplikacji.

Test PSA przeprowadza się na próbce krwi pobranej z palca. W opakowaniu znajdziemy wszystkie potrzebne do badania narzędzia, takie jak lancet do nakłucia palca, plastikową pipetkę do pobrania próbki krwi, pojemnik z zakraplaczem zawierającym niezbędny do analizy odczynnik oraz płytkę testową.

W celu dokonania poprawnego testu należy dokładnie zapoznać się z dołączoną do niego instrukcją obsługi. Wyniki otrzymujemy po 10 minutach, ich wiarygodność utrzymuje się jeszcze 5 minut. Testu nie należy interpretować po upływie 15 minut.

Wraz z ukończeniem 45 roku życia każdy mężczyzna przynajmniej raz w roku powinien zbadać swoją prostatę! Test PSA pozwala zrobić to szybko i wygodnie w domowym zaciszu, dzięki czemu możemy monitorować zdrowie bez stresu i krępujących sytuacji.

Zdjęcie przedstawia opakowanie z 2018 roku, w sprzedaży mogą pojawiać się również starsze opakowania. 

Skład opakowania:

Opakowanie zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania jednego badania:

  • 1 aluminiową szczelnie zamkniętą kopertkę, w której znajduje się: 1 płytka testowa, 1 plastikowa pipetka i 1 środek pochłaniający wilgoć
  • 1 pojemnik z zakraplaczem zawierający 1 ml diluentu
  • 1 sterylny nakłuwacz do nakłucia palca
  • 1 instrukcję używania wyrobu

 Materiał do badania: kropla krwi

Czas oczekiwania na wynik: Wynik otrzymujemy już po upływie 10 minut

 To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą. 

Jak wykonać badanie?

Badanie za pomocą PSA Test jest niezwykle proste i pozwala wykryć niepokojące zmiany chorobowe gruczołu prostaty. Z uwagi na przynależność do grup ryzyka, mężczyznom po 50. roku życia zaleca się jego regularne przeprowadzanie.

  • Zanim rozpoczniesz badanie, wyjmij test z foliowanego opakowania
  • Wyrzuć obecny w zestawie środek pochłaniający wilgoć
  • Dokładnie umyj ręce wodą z mydłem i starannie wysusz
  • Przygotuj nasączony alkoholem wacik i starannie zdezynfekuj całą powierzchnię opuszka palca serdecznego lub środkowego.

Badanie na prostatę - aktywowanie nakłuwacza

Przygotuj nakłuwacz do pracy. Wciśnij pomarańczowy element aż do usłyszenia charakterystycznego dźwięku, który sygnalizuje jego gotowość do pracy.

Badanie na prostatę - usuwanie pomarańczowego elementy nakłuwacza

Po „aktywowaniu” nakłuwacza usuń pomarańczowy elementy, wykręcając go w prawo lub lewo.

Badanie na prostatę - nakłucie palca

Przyłóż nakłuwacz do opuszka palca i naciśnij przycisk zwalniający sprężynę. Ostrze jest w pełni bezpieczne, po wykonaniu zadania schowa się do obudowy.

 

 

Badanie na prostatę - masaż opuszka palca

Wykonaj lekki masaż opuszka, aby uformować dużą kroplę krwi.

 

Badanie na prostatę - pobranie próbki krwi

Zbliż pionowo ustawioną pipetkę do kropli krwi i, nie wykonując żadnych naciśnięć, pobierz próbkę. Krew pod wpływem sił kapilarnych sama zacznie wpływać do zbiornika. Jeżeli jej ilość jest zbyt mała i nie sięga poziomu czarnej kreski, należy powtórzyć masaż opuszka i uzupełnić braki.

Badanie na prostatę - wprowadzenie próbki krwi do okienka testowego

Próbkę krwi z pipety ostrożnie wprowadź do okienka testowego.

Badanie na prostatę - odczytywanie wyników badania

Po całkowitym wchłonięciu kropli krwi, odkręć niebieską nakrętkę pojemnika z diluentem i zaaplikuj w to samo miejsce 4-5 pełnych kropli płynu. Wynik odczytaj po upłynięciu pełnych 10 minut.

 

 

 

Uwaga. Wyniki odczytane po czasie dłuższym niż 15 minut nie są wiarygodne i nie należy brać ich pod uwagę.

 

Interpretacja wyników testów

Jak interpretować wyniki badania na prostatę?

PSA Test pozwala na łatwą diagnostykę stanu prostaty, której przerost może prowadzić do przykrych konsekwencji zdrowotnych. Produkt stanowi kompletny zestaw do samodzielnego przeprowadzenia badania, który obejmuje – plastikową płytkę, pipetę, pojemnik z diluentem oraz poręczny nakłuwacz. Samą diagnostykę można przeprowadzić wygodnie w domu. Pozwala ona wykryć podwyższone stężenie antygenu PSA, a wynik jest komunikowany za pomocą łatwych do odczytania barwnych linii.

 

Test na prostatę - wynik dodatni

Wynik dodatni

Okienko wynikowe zostaje wypełnione dwoma barwnymi liniami – prążkami testowym T i kontrolnym C. Wynik oznacza, że poziom antygenu PSA jest podwyższony i należy skonsultować się z lekarzem w celu weryfikacji badania i podjęcia dalszych kroków postępowania.

Test na prostatę - wynik ujemny

 

Wynik ujemny

Pojawienie się jednej linii – prążka kontrolnego C oznacza ujemny wynik testu, który sygnalizuję poziom antygenu PSA zgodny z normą.

Test na prostatę - wynik nieważny

Wynik nieważny

Brak pojawienia się jakiejkolwiek linii lub uwidocznienie samego prążka testowego T oznacza nieważny wynik przeprowadzonego badania. Należy go powtórzyć, używając nowej próbki krwi i innego zestawu.

 

Nie należy zwracać uwagi na intensywność pojawiających się prążków. Natężenie barwy nie ma wpływu na ostateczny wynik badania.

Producent
EAN produktu
5907572329230
Do pobrania
Rękojmia do końca daty ważności testu

Rękojmia do końca daty ważności testu

Pytania innych klientów
Co bada test? Czym jest Antygen Prostaty PSA
Antygen prostaty to białko produkowane przez komórki nabłonkowe gruczołu krokowego. Oznaczenie jego poziomu jest więc oznaczeniem markera przerostu prostaty, a jego podwyższony wynik może sygnalizować zarówno łagodny przerost stercza, nowotwór, a także inne schorzenia ze strony układu moczowo-płciowego.
Jakie są normy PSA?
Przyjmuje się, że prawidłowy poziom PSA u mężczyzn nie powinien przekraczać 4.0 ng/ml. Niemniej jednak stężenie poziomu PSA w krwi rośnie wraz z wiekiem mężczyzny, dlatego zakresy referencyjne oznacza się w większości przypadków biorąc pod uwagę przedział wiekowy pacjenta, dla których prawidłowe wartości wyglądają następująco: mężczyźni w wieku 40-50 lat – norma wynosi 2, 5 ng/ml mężczyźni w wieku 50–60 lat – norma wynosi 3, 5 ng/ml mężczyźni w wieku 60–70 lat – norma wynosi 4, 5 ng/ml mężczyźni w wieku 70–80 lat – norma wynosi 6, 5 ng/ml
Kiedy wykonać badanie PSA?

Badać nie należy się wyłącznie wtedy, gdy zaobserwuje się symptomy choroby, lecz regularnie dbać o swoje zdrowie. Nowotwór gruczołu krokowego może nawet przez kilka lat rozwijać się w ciele mężczyzny, nie dając żadnych objawów. Dlatego też zalecane jest wykonywanie badanie PSA u mężczyzn minimum raz w roku, szczególnie po ukończeniu przez nich 40 roku życia lub wcześniej, gdy u członków rodziny zdiagnozowano raka prostaty. Badanie antygenu prostaty stosowane jest więc w diagnostyce, leczeniu i monitorowaniu raka gruczołu krokowego jak również informuje lekarza o innych nieprawidłowościach w funkcjonowaniu tego organu, nawet gdy pacjent nie zaobserwował u siebie żadnych objawów.

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer801 000 977
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady Farmaceuty

2024-01-08

Podstawowe badania profilaktyczne, które trzeba wykonać każdego roku

Podstawowe badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie i zapobieganie wielu chorób. Sprawdź listę podstawowych badań, które powinno wykonywać się regularnie.

więcej
2023-11-30

HIV/ AIDS - objawy, diagnostyka, leczenie i profilaktyka

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS.  W tym czasie trwa kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS, edukacja na temat profilaktyki, objawów i leczenia.

więcej
2023-11-13

Listopad miesiąc świadomości raka prostaty i raka jąder. Objawy, diagnoza, leczenie

Męskie nowotwory gruczołu krokowego - rak jąder, rak prostaty. Objawy, diagnozowanie, leczenie i profilaktyka.

więcej
2023-10-19

Krew utajona w kale - przyczyny i diagnostyka

Krew utajona to krew wykrywana w badaniach stolca. Krew w stolcu nigdy nie jest objawem prawidłowym. Zwykle wskazuje na jedną z chorób układu pokarmowego.

więcej
2022-11-23

Nasz przegląd prezentów na zdrowie

Wybór prezentu na święta dla bliskiej osoby bywa trudny. Jeśli nie wiesz co podarować, warto pomyśleć o czymś praktycznym, o czymś na zdrowie.

więcej
2022-11-18

Profilaktyka zdrowotna mężczyzny w każdym wieku

Brak profilaktyki zdrowotnej to krótsze życie. Dowiedz się jakie badania regularnie powinien wykonywać mężczyzna w 20 r.ż., 30 r.ż., 40 r.ż. i 50+

 

więcej
2022-11-04

Prostata – wszystko, co powinno się o niej wiedzieć

Prostata to inaczej gruczoł krokowy, który pełni w organizmie mężczyzny ważne funkcje. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, prostata potrafi dać się mocno we znaki. Dzieje się tak gdy zaczyna chorować. Rak prostaty, przerost prostaty czy zapalenie prostaty to poważne choroby, które mogą być bardzo uciążliwe, a nawet śmiertelne.

więcej
2022-06-08

Przyczyny śmierci w młodym wieku. Młodzi ludzie za rzadko się badają

Tylko 7 proc. Polaków robi sobie badania profilaktyczne, kiedy nic im nie dolega. Wg. WHO z powodu nowotworów, cukrzycy oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego na świecie umiera 41 mln osób rocznie. Wg. GUS-u, w Polsce te choroby są najczęstszą przyczyną przedwczesnych śmierci.

więcej
2022-04-13

Sposoby na wiosenne przesilenie

Twoja cera jest szara, przesuszona, podrażniona? Brak Ci energii, masz problem z koncentracją, odczuwasz ciągłe zmęczenie? To może być wiosenne przesilenie. Jest kilka sposobów aby sobie z nim poradzić.

więcej
2022-03-30

Zdrowie psychiczne Polaków

Powołujemy się na rzetelne dane i statystyki. Na jakie choroby psychiczne najczęściej zapadają Polacy, jaki % osób podejmuje leczenie, jak wygląda leczenie farmakologiczne, oraz jaki jest w PL dostęp do leczenia zaburzeń psychicznych dla dzieci i dorosłych

więcej
2022-02-23

Zioła, na zdrowie i urodę

Natura hojnie nas obdarzyła w to co dla zdrowia i urody niezbędne. Skrzyp, rumianek, pokrzywka, mięta, szałwia, melisa, czystek - poznaj je wszystkie.

więcej
2022-02-16

SEKS – na zdrowie i urodę!

Poznaj 10 nieoczywistych zalet seksu. To nie tylko przyjemność. To także korzyści dla zdrowia i urody.

więcej
2021-12-01

10 zasad zdrowego stylu życia

Zastanawiasz się jak prowadzić zdrowy tryb życia, jednocześnie się nim ciesząc a nie umartwiając? Poznaj nasze TOP 10 zdrowych reguł, które warto przekuć w nawyk.

więcej
2021-11-05

Jak to jest z tą profilaktyką - czyli jak się badają Polacy? Najświeższe dane z 2021 roku.

Wiele chorób wykrytych  w początkowym stadium jest do wyleczenia albo zaleczenia. Jeśli swemu samochodowi robisz co roku przegląd techniczny, a skończyłaś/eś 40 lat, zrób to samo dla siebie.

więcej
2021-09-07

Prawdziwie męski bilans

Niezależnie od wieku, mężczyźni interesują się zdecydowanie mniej profilaktyką zdrowia niż kobiety. A badaniom poddają się dopiero wtedy, gdy pojawia się pierwszy problem, niestety czasem w zaawansowanym stadium. Ale nawet wtedy, badania wykonywane są pod wpływem płci pięknej… Czyżby dbanie o zdrowie było niemęskie?

więcej
2020-12-30

Postanowienia noworoczne

Haaa nowy rok! Cóż za wspaniały moment na „zresetowanie liczników do zera”. Data 1 stycznia to dzień, w którym staramy się stawiać pierwsze kroki w naszych noworocznych postanowieniach. Jakie noworoczne postanowienia w sylwestra robić będą Polacy?

więcej
2019-10-01

Badania na jesień

Wszyscy doskonale pamiętamy o tym, że raz do roku należy wykonać przegląd techniczny swojego samochodu. Za jego brak, grożą nam poważne konsekwencje. Czy z równie rzetelnie dbamy o własny organizm? Czy badamygo regularnie?

więcej
2019-01-03

Jak szybko zbadać prostatę?

PSA, z angielskiego Prostate Specific Antygen to antygen prostaty, uzywany we wczesnej diagnozie raka prostaty, gdy nowotwór nie daje żadnych objawów. Badanie krwi pod kątem antygenu PSA powinni wykonywac mężczyźni po 40 roku życia. Po 50 roku zycia badanie powinno się wykonywać regularnie, co roku.

więcej
pixel