Helicobacter TEST z krwi
- Test do wykrywania przeciwciał anty Helicobacter pylori
- – w opakowaniu 1 test
Dostępność produktu w sklepach
Opis produktu
Test na obecność Helicobakter z krwi:
Helicobacter pylori to bakteria, która przyczynia się do poważnych stanów zapalnych błony śluzowej żołądka, mogących przekształcić się w chorobę wrzodową, a nawet raka żołądka.
Helicobacter TEST pozwala na wykrycie przeciwciał IgG, które występują w organizmach ludzi zakażonych tą niebezpieczną bakterią. Według danych statystycznych, w krajach rozwijających się nawet 70 procent populacji jest jej nosicielem.
Helicobacter pylori przez wiele lat może pozostawać w uśpieniu, by nagle zaatakować. Jednak jej wczesne wykrycie pozwala przeprowadzić skuteczną terapię antybiotykową, dzięki której mamy szansę na wyleczenie. Objawami zakażenia mogą być m. in.: zaparcia, mdłości, wzdęcia, zgaga, bóle brzucha.
Korzystając z wiarygodnej diagnostyki, jaką daje Helicobacter TEST, mamy możliwość uniknięcia poważnych chorób i komplikacji zdrowotnych.
Jak wykonujemy badanie?
Pobraną z palca krew, umieszczamy na okrągłe pole testowe. Następnie dodajemy roztwór i czekamy 15 minut na wyniki badania.
Jeśli w okienku z próbką pojawią się dwa różowe prążki, oznacza to, że wynik testu jest dodatni – w naszym organizmie obecne są przeciwciała Helicobacter pylori.
W takim przypadku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Zawartość opakowania:
Helicobacter TEST to niezwykle wygodny sposób na przeprowadzenie szybkiego, jednorazowego badania w zaciszu własnego domu. W opakowaniu znajduje się wszystko, co jest potrzebne do jego przeprowadzenia:
- kopertka aluminiowa z testem (powinna być szczelnie zamknięta, w środku znajduje się także pochłaniacz wilgoci)
- sterylny nakłuwacz
- plastikowa pipetka do pobrania krwi z palca
- pojemnik z roztworem, którego 3 krople należy dodać do okienka testowego zawierającego już wprowadzoną wcześniej krew
Czas oczekiwania na wynik: Wynik testu odczytujemy po 15 minutach
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą.
Badanie z użyciem Helicobacter TEST to wygodny, szybki, jednorazowy oraz wiarygodny test na wykrycie przeciwciał lgG. W opakowaniu testu powinny się znajdować:
- aluminiowa szczelnie zamknięta koperta, zawierająca płytkę testową oraz środek pochłaniający wilgoć,
- pojemnik z zakraplaczem zawierający roztwór,
- jeden sterylny nakłuwacz,
- jedna plastikowa pipetka,
- instrukcja obsługi testu.
Przed badaniem
Przygotuj środek dezynfekujący opuszki palca (np. wacik nasączony 70% alkoholem), a także kawałek papierowego ręcznika oraz zegarek do odmierzenia czasu potrzebnego do odczytu wyniku badania.
Umyj dokładnie ręce mydłem w ciepłej, bieżącej wodzie przed badaniem. Nie musisz być na czczo. Test przed wykonaniem badania powinien mieć temperaturę pokojową. Stosuj się ściśle do zaleceń znajdujących się w instrukcji obsługi testu.
Wykonanie badania
- Otwórz aluminiową kopertę i wyjmij z niej płytkę testową. Połóż ją na poziomej powierzchni. Środek pochłaniający wilgoć, znajdujący się również w kopercie, wyrzuć do kosza na śmieci.
Pamiętaj, aby wykonać badanie w ciągu godziny od momentu otwarcia aluminiowej koperty.
- Wyjmij nakłuwacz z opakowania oraz pipetę. Nakłuwacz, jak sama nazwa wskazuje, posłuży do nakłucia palca, natomiast za pomocą pipety pobierzesz krew z palca do badania.
- Delikatnie pomasuj palec, który zostanie nakłuty przez minimum 30 sekund.
- Zdezynfekuj opuszek palca, a następnie odczekaj 30-60 sekund, aż skóra opuszka palca całkowicie wyschnie.
- Zdejmij nasadkę ochronną z nakłuwacza, przekręcając ją o 90o.
- Przyłóż nakłuwacz do opuszka palca i dociśnij go, aż usłyszysz charakterystyczny „klik”. Ten dźwięk będzie oznaczać, że palec został nakłuty.
- Opuść rękę z nakłutym palcem w dół, aby mogła powstać duża i pełna kropla krwi. Możesz dodatkowo ucisnąć nakłuty palec z obu stron, aby krew szybciej napłynęła do nakłutego opuszka.
- Zbliż końcówkę pipety w pozycji poziomej do powstałej kropli krwi, nie ściskając przy tym ani pipety, ani opuszka palca.
- Pod wpływem sił kapilarnych krew samoistnie zacznie wpływać do pipety. Trzymaj ją przyłożoną do kropli krwi tak długo, aż krew wypełni pipetę do czarnej kreski. Nie pozwól do powstawania we wnętrzu pipety pęcherzyków powietrza.
- Po napełnieniu pipety, umieść całą jej zawartość w okrągłym okienku na płytce testowej. Poczekaj, aż całość krwi zostanie wchłonięta przez płytkę.
- Z buteleczki z roztworem pobierz 3 krople cieczy i wprowadź je do okienka testowego.
- Wynik testu możesz odczytać w czasie 15 minut od momentu dodania roztworu.
Po czasie dłuższym niż 30 minut wynik badania nie powinien być brany pod uwagę.
Po wykonaniu badania pozostałą ilość roztworu wylej do toalety, a po odczytaniu wyniku testu, płytkę oraz pojemnik wyrzuć do śmieci.
O wiarygodności przeprowadzonego badania decyduje przede wszystkim zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa oraz przestrzeganie zasad wykonania testu, o których mówi instrukcja obsługi produktu.
Wynik dodatni
Wynik testu uważa się za dodatni, jeżeli w okienku wynikowym pojawią się dwa prążki – kontrolny C oraz testowy T. Oznaczają one, że w pobranej próbce krwi wykryte zostały przeciwciała anty-H. pylori. Pasek w strefie testowej T może mieć nieco słabszą, taką samą lub mocniejszą intensywność barwy niż pasek w strefie kontrolnej C. Jednak, tak naprawdę, nie ma to większego znaczenia.
Wynik ujemny
Wynik badania jest negatywny, jeżeli w okienku wynikowym pojawi się tylko jeden pasek w strefie kontrolnej C, natomiast pasek testowy T będzie niewidoczny. Taki wynik oznacza, że w próbce krwi nie wykryto przeciwciał anty-H. pylori.
Wynik nieważny
Wynik badania uważa się za nieważny, jeżeli w okienku wynikowym nie pojawia się żaden pasek lub widoczna jest jedynie linia testowa T. W takim przypadku najlepiej jest powtórzyć badanie z użyciem nowego testu diagnostycznego.
Rękojmia do końca daty ważności testu
Opinie o Helicobacter TEST z krwi
Porady Farmaceuty
Marzec - miesiąc świadomości raka jelita grubego. Objawy, przyczyny, diagnoza i profilaktyka
Rocznie w polsce diagnozuje się raka jelita grubego u 18 - 19 tysięcy osób. Choroba może rowijać się latami, nie dając żadnych objawów. Diagnoza często przychodzi zbyt późno. Profilaktyka odgrywa ważną rolę.
więcejPodstawowe badania profilaktyczne, które trzeba wykonać każdego roku
Podstawowe badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie i zapobieganie wielu chorób. Sprawdź listę podstawowych badań, które powinno wykonywać się regularnie.
więcejListopad miesiąc świadomości raka prostaty i raka jąder. Objawy, diagnoza, leczenie
Męskie nowotwory gruczołu krokowego - rak jąder, rak prostaty. Objawy, diagnozowanie, leczenie i profilaktyka.
więcejKrew utajona w kale - przyczyny i diagnostyka
Krew utajona to krew wykrywana w badaniach stolca. Krew w stolcu nigdy nie jest objawem prawidłowym. Zwykle wskazuje na jedną z chorób układu pokarmowego.
więcejHelicobacter Pylori - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie i dieta
Poznaj przyczyny zakażenia bakterią Helicobacter pylori, objawy towarzyszące zakażeniu, diagnostykę oraz leczenie.
więcejMarzec – miesiąc świadomości raka jelita grubego. Objawy, leczenie, profilaktyka
Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów. W Polsce liczba przypadków zachorowań z roku na rok roście. Choroba ta rozwija się zwykle bezobjawowo, może uaktywnić się dopiero po wielu latach, gdy jest już w zaawansowanym stadium. Dowiedz się jakie są jej objawy, jak wygląda leczenie oraz profilaktyka.
więcejNasz przegląd prezentów na zdrowie
Wybór prezentu na święta dla bliskiej osoby bywa trudny. Jeśli nie wiesz co podarować, warto pomyśleć o czymś praktycznym, o czymś na zdrowie.
więcejProfilaktyka zdrowotna mężczyzny w każdym wieku
Brak profilaktyki zdrowotnej to krótsze życie. Dowiedz się jakie badania regularnie powinien wykonywać mężczyzna w 20 r.ż., 30 r.ż., 40 r.ż. i 50+
więcej
Rak piersi - najczęstszy nowotwór na świecie – profilaktyka, badania, leczenie
Już od prawie 40 lat październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Dlaczego ten miesiąc jest tak potrzebny? Statystyki nie pozostawiają złudzeń - rak sutka, jest najczęściej występującym nowotworem w Polsce i na świecie.
więcejCiąża a infekcje intymne i infekcje dróg moczowych
Infekcje okolic intymnych są szczególnie niebezpieczne w czasie ciąży, ponieważ mogą mieć szkodliwy wpływ na płód. Nieleczone bywają przyczyną przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego i porodu przed terminem.
więcejHelicobacter Pylori - objawy, diagnostyka, leczenie, dieta
Według statystyk na świecie zakażonych bakterią Helicobacter Pylori jest około 60% populacji. Natomiast w Polsce nawet 80% dorosłych i 30% dzieci i młodzieży może być nosicielem tej bakterii.
więcejPrzyczyny śmierci w młodym wieku. Młodzi ludzie za rzadko się badają
Tylko 7 proc. Polaków robi sobie badania profilaktyczne, kiedy nic im nie dolega. Wg. WHO z powodu nowotworów, cukrzycy oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego na świecie umiera 41 mln osób rocznie. Wg. GUS-u, w Polsce te choroby są najczęstszą przyczyną przedwczesnych śmierci.
więcejZdrowie psychiczne Polaków
Powołujemy się na rzetelne dane i statystyki. Na jakie choroby psychiczne najczęściej zapadają Polacy, jaki % osób podejmuje leczenie, jak wygląda leczenie farmakologiczne, oraz jaki jest w PL dostęp do leczenia zaburzeń psychicznych dla dzieci i dorosłych
więcejDieta przyjazna jelitom!
"Odporność zaczyna się w jelitach". W bardzo dużym stopniu zdrowie jelit zależy od odpowiedniej diety. Ma to ogromny wpływ na cały układ immunologiczny organizmu.
więcejZioła, na zdrowie i urodę
Natura hojnie nas obdarzyła w to co dla zdrowia i urody niezbędne. Skrzyp, rumianek, pokrzywka, mięta, szałwia, melisa, czystek - poznaj je wszystkie.
więcejBadam się regularnie – najważniejsze postanowienie noworoczne!
Czy Twoje postanowienia noworoczne uwzględniają większą dbałość o swoje zdrowie? Badam się! - to powinien być punkt numer jeden na każdej liście. Badania pozwolą zdiagnozować Twój stan zdrowia i zapobiec ewentualnym chorobom w przyszłości. Mogą być również wskazówką do zmiany diety, czy zachętą do aktywnego spędzania czasu. Sprawdź czy na pewno wiesz jakie badania profilaktyczne należy wykonać i jak często.
więcejWigilijne potrawy- na zdrowie!?
Poznaj nasz przegląd Wigilijnych potraw. Sprawdzamy ich wartości odżywcze, witaminy, ilość kalorii.
więcej10 zasad zdrowego stylu życia
Zastanawiasz się jak prowadzić zdrowy tryb życia, jednocześnie się nim ciesząc a nie umartwiając? Poznaj nasze TOP 10 zdrowych reguł, które warto przekuć w nawyk.
więcejJak to jest z tą profilaktyką - czyli jak się badają Polacy? Najświeższe dane z 2021 roku.
Wiele chorób wykrytych w początkowym stadium jest do wyleczenia albo zaleczenia. Jeśli swemu samochodowi robisz co roku przegląd techniczny, a skończyłaś/eś 40 lat, zrób to samo dla siebie.
więcejZdrowy żołądek w 10 krokach
Coraz więcej osób skarży się na ból żołądka. Winny jest styl życia i złe nawyki żywieniowe. Warto więc wiedzieć co mu pomaga, a co szkodzi- aby zapobiegać, nie leczyć.
więcejBadania na jesień
Wszyscy doskonale pamiętamy o tym, że raz do roku należy wykonać przegląd techniczny swojego samochodu. Za jego brak, grożą nam poważne konsekwencje. Czy z równie rzetelnie dbamy o własny organizm? Czy badamygo regularnie?
więcejHelicobacter pylori - problemy skórne
Dbasz o cerę. Stosujesz nowoczesne zabiegi kosmetyczne i używasz drogich kremów, a mimo wszystko swoje niedoskonałości musisz ukrywać pod ciężką warstwą makijażu? Skóra jest odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia, a wszelkiego rodzaju zaczerwienienia i wykwity ropne są sygnałem wysyłanym z wewnątrz organizmu. Jeśli masz z nią problem, warto zadać sobie trud i znaleźć czynnik, który za to odpowiada.
więcejJak wykryć Helicobacter Pylori
Bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty, zaparcia, brak apetytu, brzydka cera: każdy doświadczył kiedyś takich objawów i próbował je złagodzić domowymi sposobami albo zasięgnąć porady lekarza. Rzadko jednak wiąże się je z zakażeniem bakterią Helicobacter pylori, która utrzymuje się w żołądku i wywołuje wspomniane problemy zdrowotne. Im dłużej namnaża się w organizmie, tym większe ryzyko poważniejszych powikłań: wrzodów żołądka, problemów skórnych, a nawet nowotworów! To poważny problem, ponieważ zarazić się jest bardzo łatwo.
więcej