Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

Helicobacter TEST z krwi

 • Test do wykrywania przeciwciał anty Helicobacter pylori
 • – w opakowaniu 1 test
Helicobacter TEST z krwi
Helicobacter TEST z krwi
Helicobacter TEST z krwi
Helicobacter TEST z krwi
Helicobacter TEST z krwi
Helicobacter TEST z krwi
Nasz bestseller
Jak wykonać badanie:true271
Interpretacja wyników testu:true271
26,99 zł
/ szt. brutto
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 0,01 zł

Dostępność produktu w sklepach

Helicobacter TEST z krwi
Helicobacter TEST z krwi

Opis produktu

Test na obecność Helicobakter z krwi: 

Helicobacter pylori to bakteria, która przyczynia się do poważnych stanów zapalnych błony śluzowej żołądka, mogących przekształcić się w chorobę wrzodową, a nawet raka żołądka.

Helicobacter TEST pozwala na wykrycie przeciwciał IgG, które występują w organizmach ludzi zakażonych tą niebezpieczną bakterią. Według danych statystycznych, w krajach rozwijających się nawet 70 procent populacji jest jej nosicielem.

Helicobacter pylori przez wiele lat może pozostawać w uśpieniu, by nagle zaatakować. Jednak jej wczesne wykrycie pozwala przeprowadzić skuteczną terapię antybiotykową, dzięki której mamy szansę na wyleczenie. Objawami zakażenia mogą być m. in.: zaparcia, mdłości, wzdęcia, zgaga, bóle brzucha.

Korzystając z wiarygodnej diagnostyki, jaką daje Helicobacter TEST, mamy możliwość uniknięcia poważnych chorób i komplikacji zdrowotnych.

Jak wykonujemy badanie?
Pobraną z palca krew, umieszczamy na okrągłe pole testowe. Następnie dodajemy roztwór i czekamy 15 minut na wyniki badania.
Jeśli w okienku z próbką pojawią się dwa różowe prążki, oznacza to, że wynik testu jest dodatni – w naszym organizmie obecne są przeciwciała Helicobacter pylori.
W takim przypadku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

 

 Zawartość opakowania: 

Helicobacter TEST to niezwykle wygodny sposób na przeprowadzenie szybkiego, jednorazowego badania w zaciszu własnego domu. W opakowaniu znajduje się wszystko, co jest potrzebne do jego przeprowadzenia:

 • kopertka aluminiowa z testem (powinna być szczelnie zamknięta, w środku znajduje się także pochłaniacz wilgoci)
 • sterylny nakłuwacz
 • plastikowa pipetka do pobrania krwi z palca
 • pojemnik z roztworem, którego 3 krople należy dodać do okienka testowego zawierającego już wprowadzoną wcześniej krew
Materiał do badania: kropla krwi

Czas oczekiwania na wynik: Wynik testu odczytujemy po 15 minutach

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą.  

 

Jak wykonać badanie?

Badanie z użyciem Helicobacter TEST to wygodny, szybki, jednorazowy oraz wiarygodny test na wykrycie przeciwciał lgG. W opakowaniu testu powinny się znajdować:

 • aluminiowa szczelnie zamknięta koperta, zawierająca płytkę testową oraz środek pochłaniający wilgoć,
 • pojemnik z zakraplaczem zawierający roztwór,
 • jeden sterylny nakłuwacz,
 • jedna plastikowa pipetka,
 • instrukcja obsługi testu.

Przed badaniem

Przygotuj środek dezynfekujący opuszki palca (np. wacik nasączony 70% alkoholem), a także kawałek papierowego ręcznika oraz zegarek do odmierzenia czasu potrzebnego do odczytu wyniku badania.

Umyj dokładnie ręce mydłem w ciepłej, bieżącej wodzie przed badaniem. Nie musisz być na czczo. Test przed wykonaniem badania powinien mieć temperaturę pokojową. Stosuj się ściśle do zaleceń znajdujących się w instrukcji obsługi testu.

Wykonanie badania

 • Otwórz aluminiową kopertę i wyjmij z niej płytkę testową. Połóż ją na poziomej powierzchni. Środek pochłaniający wilgoć, znajdujący się również w kopercie, wyrzuć do kosza na śmieci.

Pamiętaj, aby wykonać badanie w ciągu godziny od momentu otwarcia aluminiowej koperty.

 • Wyjmij nakłuwacz z opakowania oraz pipetę. Nakłuwacz, jak sama nazwa wskazuje, posłuży do nakłucia palca, natomiast za pomocą pipety pobierzesz krew z palca do badania.
 • Delikatnie pomasuj palec, który zostanie nakłuty przez minimum 30 sekund.
 • Zdezynfekuj opuszek palca, a następnie odczekaj 30-60 sekund, aż skóra opuszka palca całkowicie wyschnie.
 • Zdejmij nasadkę ochronną z nakłuwacza, przekręcając ją o 90o.
 • Przyłóż nakłuwacz do opuszka palca i dociśnij go, aż usłyszysz charakterystyczny „klik”. Ten dźwięk będzie oznaczać, że palec został nakłuty.
 • Opuść rękę z nakłutym palcem w dół, aby mogła powstać duża i pełna kropla krwi. Możesz dodatkowo ucisnąć nakłuty palec z obu stron, aby krew szybciej napłynęła do nakłutego opuszka.
 • Zbliż końcówkę pipety w pozycji poziomej do powstałej kropli krwi, nie ściskając przy tym ani pipety, ani opuszka palca.
 • Pod wpływem sił kapilarnych krew samoistnie zacznie wpływać do pipety. Trzymaj ją przyłożoną do kropli krwi tak długo, aż krew wypełni pipetę do czarnej kreski. Nie pozwól do powstawania we wnętrzu pipety pęcherzyków powietrza.
 • Po napełnieniu pipety, umieść całą jej zawartość w okrągłym okienku na płytce testowej. Poczekaj, aż całość krwi zostanie wchłonięta przez płytkę.
 • Z buteleczki z roztworem pobierz 3 krople cieczy i wprowadź je do okienka testowego.
 • Wynik testu możesz odczytać w czasie 15 minut od momentu dodania roztworu.

Po czasie dłuższym niż 30 minut wynik badania nie powinien być brany pod uwagę.

Po wykonaniu badania pozostałą ilość roztworu wylej do toalety, a po odczytaniu wyniku testu, płytkę oraz pojemnik wyrzuć do śmieci.

Interpretacja wyników testu

O wiarygodności przeprowadzonego badania decyduje przede wszystkim zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa oraz przestrzeganie zasad wykonania testu, o których mówi instrukcja obsługi produktu.

 

Wynik dodatni

Wynik testu uważa się za dodatni, jeżeli w okienku wynikowym pojawią się dwa prążki – kontrolny C oraz testowy T. Oznaczają one, że w pobranej próbce krwi wykryte zostały przeciwciała anty-H. pylori. Pasek w strefie testowej T może mieć nieco słabszą, taką samą lub mocniejszą intensywność barwy niż pasek w strefie kontrolnej C. Jednak, tak naprawdę, nie ma to większego znaczenia.

 

Wynik ujemny

Wynik badania jest negatywny, jeżeli w okienku wynikowym pojawi się tylko jeden pasek w strefie kontrolnej C, natomiast pasek testowy T będzie niewidoczny. Taki wynik oznacza, że w próbce krwi nie wykryto przeciwciał anty-H. pylori.

Wynik nieważny

Wynik badania uważa się za nieważny, jeżeli w okienku wynikowym nie pojawia się żaden pasek lub widoczna jest jedynie linia testowa T. W takim przypadku najlepiej jest powtórzyć badanie z użyciem nowego testu diagnostycznego.

Do pobrania
Rękojmia do końca daty ważności testu

Rękojmia do końca daty ważności testu

Pytania innych klientów
Jaka jest zasada działania testu Zdrowy żołądek Helicobacter TEST?
Badanie polega przede wszystkim na wykryciu przeciwciał lgG, które są swoiste dla bakterii Helicobacter pylori. Przeciwciała występują przeważnie w organizmie człowieka, który jest zarażony tą bakterią. Test pozwala ustalić, czy we krwi znajdują się przeciwciała anty-H. pylori, czy też nie, a także pomaga w diagnozowaniu dolegliwości żołądkowo-jelitowych wywołanych przez bakterię Helicobacter pylori.
Czy wynik takiego testu można uznać za wiarygodny?
Wynik testu jest jak najbardziej wiarygodny, o ile badanie zostanie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi znajdującymi się w instrukcji. Jeżeli zasady te nie będą przestrzegane, wówczas wynik testu może być nieważny.
Co oznacza linia znajdująca się pod literą C na teście?
Ta linia to pasek kontrolny. Jej pojawienie się na płytce wynikowej oznacza, że test działa prawidłowo, a badanie zostało wykonane zgodnie z instrukcją.
Intensywność barw linii w okienku wynikowym jest różna. Co to oznacza?
Intensywność barwy zarówno w strefie testowej T, jak i w strefie kontrolnej C w okienku wynikowym nie ma znaczenia dla końcowego wyniku testu. Pasek testowy T może mieć słabą, taką samą lub silniejsza intensywność niż pasek kontrolny C. Nawet w przypadku bardzo słabego prążka T, wynik badania należy interpretować, jako dodatni.
W jakim maksymalnym czasie wynik musi zostać odczytany, aby był wiarygodny?
Wynik musi zostać odczytany w przeciągu 15 minut od momentu dodania roztworu. Wynik jest wiarygodny do 30 minut po badania. Po tym czasie nie należy brać go pod uwagę.
Mam dodatni wynik testu. Co powinnam teraz zrobić?
Dodatni wynik testu oznacza, że w Twoim organizmie znajdują się przeciwciała lgG, a więc jesteś lub byłaś zakażona bakterią Helicobacter pylori. Po pierwsze, powinnaś sprawdzić, czy jesteś aktualnie zakażona ta bakterią. Możesz to zrobić wykonując test Zdrowy żołądek Helicobacter TEST lub udając się do lekarza specjalisty.
Mam dokuczliwe dolegliwości jelitowo-żołądkowe pomimo ujemnego wyniku testu. Co robić?
Jeżeli wynik testu jest ujemny, a więc nie zostały wykryte przeciwciała lgG, a dolegliwości jelitowo-żołądkowe nie ustępują, wówczas musisz czym prędzej skonsultować się z lekarzem.
Czy przebycie terapii leczniczej będzie mieć wpływ na wynik testu?
Prawdopodobnie tak. Badanie w takim przypadku może dać wynik dodatni, ponieważ poziom przeciwciał lgG utrzymuje się w organizmie na poziomie wykrywalnym przez co najmniej rok po zastosowaniu skutecznej terapii leczniczej.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer801 000 977
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Helicobacter TEST z krwi

5.00
Liczba wystawionych opinii: 2
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Nakłuwacz wogóle nie działa, pipeta bardzo słabo się wypełnia, a po naciśnięciu krew nie chce z niej wypływać. Akcesoria niedopracowane co jest nie do przyjęcia w tego typu sprzęcie.
2023-12-27
Tomasz
Czy opinia była pomocna? Tak 4 Nie 3
Krzysztof
5/5
Bardzo dobry test. Wykrył infekcję h. pylori u mojego taty. Polecam!
2022-12-09
Krzysztof
Czy opinia była pomocna? Tak 24 Nie 17
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady Farmaceuty

2024-03-14

Marzec - miesiąc świadomości raka jelita grubego. Objawy, przyczyny, diagnoza i profilaktyka

Rocznie w polsce diagnozuje się raka jelita grubego u 18 - 19 tysięcy osób. Choroba może rowijać się latami, nie dając żadnych objawów. Diagnoza często przychodzi zbyt późno. Profilaktyka odgrywa ważną rolę.

więcej
2024-01-08

Podstawowe badania profilaktyczne, które trzeba wykonać każdego roku

Podstawowe badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie i zapobieganie wielu chorób. Sprawdź listę podstawowych badań, które powinno wykonywać się regularnie.

więcej
2023-11-13

Listopad miesiąc świadomości raka prostaty i raka jąder. Objawy, diagnoza, leczenie

Męskie nowotwory gruczołu krokowego - rak jąder, rak prostaty. Objawy, diagnozowanie, leczenie i profilaktyka.

więcej
2023-10-19

Krew utajona w kale - przyczyny i diagnostyka

Krew utajona to krew wykrywana w badaniach stolca. Krew w stolcu nigdy nie jest objawem prawidłowym. Zwykle wskazuje na jedną z chorób układu pokarmowego.

więcej
2023-09-14

Helicobacter Pylori - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie i dieta

Poznaj przyczyny zakażenia bakterią Helicobacter pylori, objawy towarzyszące zakażeniu, diagnostykę oraz leczenie.

więcej
2023-03-02

Marzec – miesiąc świadomości raka jelita grubego. Objawy, leczenie, profilaktyka

Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów. W Polsce liczba przypadków zachorowań z roku na rok roście. Choroba ta rozwija się zwykle bezobjawowo, może uaktywnić się dopiero po wielu latach, gdy jest już w zaawansowanym stadium. Dowiedz się jakie są jej objawy, jak wygląda leczenie oraz profilaktyka.

więcej
2022-11-23

Nasz przegląd prezentów na zdrowie

Wybór prezentu na święta dla bliskiej osoby bywa trudny. Jeśli nie wiesz co podarować, warto pomyśleć o czymś praktycznym, o czymś na zdrowie.

więcej
2022-11-18

Profilaktyka zdrowotna mężczyzny w każdym wieku

Brak profilaktyki zdrowotnej to krótsze życie. Dowiedz się jakie badania regularnie powinien wykonywać mężczyzna w 20 r.ż., 30 r.ż., 40 r.ż. i 50+

 

więcej
2022-10-06

Rak piersi - najczęstszy nowotwór na świecie – profilaktyka, badania, leczenie

Już od prawie 40 lat październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Dlaczego ten miesiąc jest tak potrzebny? Statystyki nie pozostawiają złudzeń - rak sutka, jest najczęściej występującym nowotworem w Polsce i na świecie.

więcej
2022-07-20

Ciąża a infekcje intymne i infekcje dróg moczowych

Infekcje okolic intymnych są szczególnie niebezpieczne w czasie ciąży, ponieważ mogą mieć szkodliwy wpływ na płód. Nieleczone bywają przyczyną przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego i porodu przed terminem.

więcej
2022-06-27

Helicobacter Pylori - objawy, diagnostyka, leczenie, dieta

Według statystyk na świecie zakażonych bakterią Helicobacter Pylori jest około 60% populacji. Natomiast w Polsce nawet 80% dorosłych i 30% dzieci i młodzieży może być nosicielem tej bakterii.

więcej
2022-06-08

Przyczyny śmierci w młodym wieku. Młodzi ludzie za rzadko się badają

Tylko 7 proc. Polaków robi sobie badania profilaktyczne, kiedy nic im nie dolega. Wg. WHO z powodu nowotworów, cukrzycy oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego na świecie umiera 41 mln osób rocznie. Wg. GUS-u, w Polsce te choroby są najczęstszą przyczyną przedwczesnych śmierci.

więcej
2022-03-30

Zdrowie psychiczne Polaków

Powołujemy się na rzetelne dane i statystyki. Na jakie choroby psychiczne najczęściej zapadają Polacy, jaki % osób podejmuje leczenie, jak wygląda leczenie farmakologiczne, oraz jaki jest w PL dostęp do leczenia zaburzeń psychicznych dla dzieci i dorosłych

więcej
2022-03-23

Dieta przyjazna jelitom!

"Odporność zaczyna się w jelitach". W bardzo dużym stopniu zdrowie jelit zależy od odpowiedniej diety. Ma to ogromny wpływ na cały układ immunologiczny organizmu.

więcej
2022-02-23

Zioła, na zdrowie i urodę

Natura hojnie nas obdarzyła w to co dla zdrowia i urody niezbędne. Skrzyp, rumianek, pokrzywka, mięta, szałwia, melisa, czystek - poznaj je wszystkie.

więcej
2022-01-12

Badam się regularnie – najważniejsze postanowienie noworoczne!

Czy Twoje postanowienia noworoczne uwzględniają większą dbałość o swoje zdrowie? Badam się! - to powinien być punkt numer jeden na każdej liście. Badania pozwolą zdiagnozować Twój stan zdrowia i zapobiec ewentualnym chorobom w przyszłości. Mogą być również wskazówką do zmiany diety, czy zachętą do aktywnego spędzania czasu. Sprawdź czy na pewno wiesz jakie badania profilaktyczne należy wykonać i jak często.

więcej
2021-12-22

Wigilijne potrawy- na zdrowie!?

Poznaj nasz przegląd Wigilijnych potraw. Sprawdzamy ich wartości odżywcze, witaminy, ilość kalorii.

więcej
2021-12-01

10 zasad zdrowego stylu życia

Zastanawiasz się jak prowadzić zdrowy tryb życia, jednocześnie się nim ciesząc a nie umartwiając? Poznaj nasze TOP 10 zdrowych reguł, które warto przekuć w nawyk.

więcej
2021-11-05

Jak to jest z tą profilaktyką - czyli jak się badają Polacy? Najświeższe dane z 2021 roku.

Wiele chorób wykrytych  w początkowym stadium jest do wyleczenia albo zaleczenia. Jeśli swemu samochodowi robisz co roku przegląd techniczny, a skończyłaś/eś 40 lat, zrób to samo dla siebie.

więcej
2021-09-24

Zdrowy żołądek w 10 krokach

Coraz więcej osób skarży się na ból żołądka. Winny jest styl życia i złe nawyki żywieniowe. Warto więc wiedzieć co mu pomaga, a co szkodzi- aby zapobiegać, nie leczyć.

więcej
2019-10-01

Badania na jesień

Wszyscy doskonale pamiętamy o tym, że raz do roku należy wykonać przegląd techniczny swojego samochodu. Za jego brak, grożą nam poważne konsekwencje. Czy z równie rzetelnie dbamy o własny organizm? Czy badamygo regularnie?

więcej
2019-01-14

Helicobacter pylori - problemy skórne

Dbasz o cerę. Stosujesz nowoczesne zabiegi kosmetyczne i używasz drogich kremów, a mimo wszystko swoje niedoskonałości musisz ukrywać pod ciężką warstwą makijażu? Skóra jest odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia, a wszelkiego rodzaju zaczerwienienia i wykwity ropne są sygnałem wysyłanym z wewnątrz organizmu. Jeśli masz z nią problem, warto zadać sobie trud i znaleźć czynnik, który za to odpowiada.

więcej
2018-10-10

Jak wykryć Helicobacter Pylori

Bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty, zaparcia, brak apetytu, brzydka cera: każdy doświadczył kiedyś takich objawów i próbował je złagodzić domowymi sposobami albo zasięgnąć porady lekarza. Rzadko jednak wiąże się je z zakażeniem bakterią Helicobacter pylori, która utrzymuje się w żołądku i wywołuje wspomniane problemy zdrowotne. Im dłużej namnaża się w organizmie, tym większe ryzyko poważniejszych powikłań: wrzodów żołądka, problemów skórnych, a nawet nowotworów! To poważny problem, ponieważ zarazić się jest bardzo łatwo.

więcej
pixel