Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

Test na infekcje intymne pH TEST

  • Test do badania pH pochwy
  • - w opakowaniu 2 testy
Test na infekcje intymne pH TEST
Test na infekcje intymne pH TEST
Test na infekcje intymne pH TEST
Test na infekcje intymne pH TEST
Test na infekcje intymne pH TEST
Test na infekcje intymne pH TEST
Jak wykonać badanie:true282
Interpretacja wyników testu:true282
15,99 zł
/ szt. brutto
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™ w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 49,00 zł

Dostępność produktu w sklepach

Test na infekcje intymne pH TEST
Test na infekcje intymne pH TEST

Opis produktu

Wygodny w użyciu pH test umożliwia kobietom samodzielne zbadanie poziomu pH w pochwie. Pozwala to na wygodną i pozbawioną skrępowania kontrolę zdrowia jednej z najbardziej intymnych sfer kobiecego ciała.

Za pomocą pH testu można przeprowadzić profesjonalne badanie diagnostyczne środowiska pochwy, które powinno mieć odczyn kwaśny, mieszczący się w zakresie 3,8-4,4 pH. Odpowiednie stężenie pH gwarantuje zachowanie równowagi i zapobiega powstawaniu infekcji intymnych.

ph Test wskazany jest nie tylko w przypadku stwierdzenia objawów zapalnych w okolicy pochwy, takich jak świąd, pieczenie, zaczerwienienie czy pojawienie się upławów.

W celach profilaktycznych warto z niego skorzystać również w okresie ciąży, po antybiotykoterapii, a także przed i po wszelkiego rodzaju zabiegach chirurgicznych obejmujących strefy intymne.

Badanie przeprowadza się za pomocą specjalnego dopochwowego aplikatora z wbudowanym paskiem pomiarowym. W trakcie przeprowadzania testu należy zachować ostrożność. Aplikator wprowadzamy delikatnie do pochwy na głębokość około 2,5 cm, cały czas go trzymając.

Wyniki testu otrzymujemy po 10 sekundach. Należy je odczytać natychmiast po wyciągnięciu, porównując zmiany barwne w okienku testowym do dołączonej do testu skali pomiarowej.

Przed przystąpieniem do badania trzeba koniecznie przeczytać dołączoną do testu instrukcję obsługi. W opakowaniu znajdują się dwa oddzielne paski testowe, pozwalające na przeprowadzenie dwóch niezależnych badań.

Podwyższone pH zwiększa ryzyko wystąpienia różnego rodzaju infekcji. Przyczyną jego zwiększenia może być stosowanie nieodpowiednich środków higienicznych, a także dieta, przyjmowane leki oraz prowadzony styl życia.

Skład opakowania:

Opakowanie zawiera 2 sztuki testów służących do pomiaru pH pochwy oraz instrukcję wykonania badania.

 Materiał do badania: próbka wydzieliny z pochwy

Czas oczekiwania na wynik: Wynik testu odczytujemy natychmiast po wyjęciu aplikatora z pochwy

 To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą. 

 

Jak wykonać badanie?

Przed rozpoczęciem badania pH TEST należy koniecznie zapoznać się z dołączoną do testu ulotka instrukcyjną. Opakowanie produktu zawiera dwa specjalne dopochwowe aplikatory z wbudowanym paskiem pomiarowym, dzięki którym można przeprowadzić dwa niezależne badania odczynu pH pochwy. Na foliowym opakowaniu znajduje się również skala barwna, z którą należy porównać uzyskane wyniki.

  • Pierwszą, podstawową rzeczą przed przystąpieniem do badania jest dokładne umycie rąk.
  • Otwórz foliową kopertę i wyjmij aplikator dopochwowy. Nie wyrzucaj koperty. Posłuży ona do odczytu wyniku testu.
  • Aplikator umieść pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Pamiętaj, aby palec wskazujący znajdował się zawsze po stronie aplikatora, na której znajduje się powierzchnia pomiarowa.
  • Badanie możesz przeprowadzić siedząc na muszli klozetowej lub stojąc w lekkim rozkroku.
  • Wolną ręką delikatnie rozchyl ujście pochwy i wprowadź aplikator do pochwy na głębokość ok. 2,5 cm (nie głębiej niż do okrągłego uchwytu) dociskając pole testowe aplikatora w kierunku odbytu przez 10 sekund.
  • Po tym czasie ostrożnie usuń aplikator z pochwy.
Interpretacja wyników

Do pH TEST dołączona jest skala pomiarowa, z którą należy porównać otrzymane wyniki badania. Pamiętaj, aby przez przypadek jej nie wyrzucić.

 

  • - Wynik testu odczytaj po zakończeniu badania i wyjęciu aplikatora z pochwy. Porównaj barwę z powierzchni testowej pH aplikatora ze skalą znajdującą się na foliowym opakowaniu.

  • - Uzyskany wynik to Twoja wartość pH pochwy przy barwie najbardziej zbliżonej do barwy na pasku testowym.

 

Jeżeli badanie zostało przeprowadzone w sposób prawidłowy, powierzchnia pomiarowa pH testu pokaże jednolity kolor, informujący o wartości pH Twojej pochwy.

 

Prawidłowy zakres pH pochwy (kolor wskaźnika ma kolor żółtawy) mieści się w przedziale od 4,0 do 4,4.

Nieprawidłowy zakres pH pochwy (kolor ciemniejszy, zazwyczaj o odcieniu brązowo-zielono-niebieskim) to wartość powyżej 4,4. Wówczas masz pewność, że Twoje środowisko pH w pochwie jest nieprawidłowe, co może zwiększać ryzyko pojawiania się infekcji oraz prowadzić do przedwczesnego porodu.

Do pobrania
Rękojmia do końca daty ważności testu

Rękojmia do końca daty ważności testu

Pytania innych klientów
Jaki poziom pH pochwy jest najbardziej odpowiedni?
Uzyskanie wyniku mieszczącego się w przedziale pomiędzy 4,0 a 4,4 oznacza prawidłowe środowisko mikrobiologiczne w Twojej pochwie. Każdy wyższy poziom przekraczający 4,4 powinien wzbudzić niepokój, ponieważ taka wartość pH może być przyczyną poważnych dolegliwości oraz infekcji.
Jakie są najczęstsze objawy infekcji pochwy?
Takich czynników może być wiele, jednak najbardziej charakterystyczne, to m.in.: świąd w okolicach pochwy, zaczerwienienie pochwy oraz sromu, upławy o charakterystycznym wyglądzie, specyficzny rybi zapach, ból oraz pieczenie sromu czy też ból podczas stosunku. Jeżeli zaobserwujesz u siebie takie symptomy, zrób badanie za pomocą pH TEST, aby stwierdzić, jaki jest zakres Twojego pH pochwy. Oczywiście, powinnaś również skonsultować się z lekarzem specjalistą.
Kiedy najlepiej zrobić pH TEST?
Badanie pH TEST pozwala na przeprowadzenie profesjonalnej analizy diagnostycznej środowiska pochwy, umożliwiając tym samym pełną kontrolę zdrowia Twojej intymnej sfery kobiecej. Test powinnaś bezwzględnie wykonać, jeżeli: w okolicach pochwy odczujesz np. pieczenie i swędzenie, poczujesz specyficzny rybi zapach lub zauważysz nienaturalną wydzielinę. Test będzie także uzasadniony do zastosowania w trakcie stosowania hormonalnej terapii zastępczej w okresie okołomenopauzalnym, po antybiotykoterapii, podczas ciąży, w sytuacji podejrzenia zmiany składu flory bakteryjnej pochwy, jako prewencyjne badanie kontrolne, w przypadku tendencji do przedwczesnych porodów, po stosunku seksualnym z nowym partnerem, a także przed i po zabiegu chirurgicznym pochwy.
Mój wynik badania pH pochwy znacznie odbiega od normy. Co mam zrobić dalej?
Nieprawidłowy wynik badania pH pochwy wcale nie musi oznaczać kłopotów zdrowotnych związanych z Twoją sfera intymną. Na chwilową zmianę poziomu pH pochwy może mieć wpływ wiele czynników. Najlepiej, jeżeli odczekasz kilka godzin lub jeden dzień i powtórzysz badanie z zachowaniem wszystkich wskazanych w instrukcji zasad. Jeżeli jednak poziom pH nadal będzie odbiegał od normy, a dodatkowo pojawią się niepokojące objawy (m.in. swędzenie, pieczenie, nadmierna ilość wydzieliny, nieprzyjemny rybi zapach, pieczenie podczas oddawania moczu, krwawienie, objawy podobne do menstruacyjnych, gorączka, itd.) wówczas niezwłocznie powinnaś skonsultować się z lekarzem specjalistą.
Czy odpowiednia higiena intymna pozwoli mi zapobiec infekcjom pochwy?
Niestety, infekcje pochwy mają to do siebie, że bardzo często mogą pojawić się niezależnie od tego, jak rygorystycznie i szczegółowo dbasz o własną higienę intymną. Występowanie infekcji sfery intymnej kobiety może być związane z wieloma czynnikami. Należy do nich zaliczyć m.in.: dużą częstotliwość stosunków seksualnych oraz znaczną liczbę partnerów, stosowanie terapii hormonalnej oraz antybiotyków, dietę bogatą w duże ilości cukru oraz nabiału, a nawet stres.
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania testu podczas ciąży?
Badanie pH TEST, jak najbardziej, można wykonywać w czasie trwania ciąży, a nawet jest to wskazane. Dzięki testowi można samodzielnie kontrolować poziom pH pochwy, a tym samym zapobiegać powstawaniu infekcji, które są niezwykle częste w tym czasie. Nawet 20% wszystkich kobiet będących w ciąży ma problemy z bakteryjnym zakażeniem pochwy, co może skutkować, np.: przedwczesnym porodem, zapaleniem błony płodowej lub jej przedwczesnym pęknięciem, zakażeniem błony śluzowej macicy po porodzie czy też bakteryjnym zakażeniem płodu.
Jakie czynniki mogą być odpowiedzialne za zmianę poziomu pH w pochwie?
Zafałszowanie wyników badania wartości pH pochwy może być spowodowane określonymi warunkami zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Na pewno może mieć na to wpływ aktywność seksualna. Dlatego też przed przeprowadzeniem badania należy zachować wstrzemięźliwość seksualną przynajmniej na 12 godzin przed wykonaniem testu. Ważne jest również, aby na chwilę przed badaniem nie przemywać okolic pochwowych. Na zafałszowanie wyniku badania może mieć wpływ również mocz. Aby temu zapobiec, test należy wykonać co najmniej 15 minut po ostatnim oddaniu moczu. Badanie powinno się także wykonywać przynajmniej po 3-4 dniach od zakończenia miesiączkowania.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer801 000 977
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady Farmaceuty

2024-01-08

Podstawowe badania profilaktyczne, które trzeba wykonać każdego roku

Podstawowe badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie i zapobieganie wielu chorób. Sprawdź listę podstawowych badań, które powinno wykonywać się regularnie.

więcej
2023-11-30

HIV/ AIDS - objawy, diagnostyka, leczenie i profilaktyka

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS.  W tym czasie trwa kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS, edukacja na temat profilaktyki, objawów i leczenia.

więcej
2023-10-06

Rak piersi — przyczyny, metody diagnostyczne, leczenie i profilaktyka

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy wśród kobiet. To nowotwór, na który kobiety umierają najczęściej. Przez długi czas nie daje żadnych objawów, dlatego często diagnozuje się go w zaawansowanym stadium. Większe szanse na wyleczenie mają osoby, u których nowotwór zostanie wykryty na wczesnym etapie. Dlatego ważna jest profilaktyka.

więcej
2023-07-20

Kiedy wykonać badanie pH pochwy

Prawidłowe pH pochwy jest kwasowe. To naturalna ochrona przed infekcjami oraz stanami zapalnymi. Jednak różne czynniki mogą zaburzyć równowagę mikrobiologiczną środowiska pochwy, co powoduje wzrost jej pH. Wówczas rośnie ryzyko wystąpienia stanu zapalnego pochwy. Wyjaśniamy, kiedy warto przeprowadzić kontrolę pH pochwy.

więcej
2023-07-10

Styl życia a prawidłowe pH pochwy

Co wpływa na pH pochwy? Dieta, higiena osobista, aktywność seksualna, odpowiednia bielizna! Styl życia odgrywa znaczącą rolę w zdrowiu miejsc intymnych i utrzymaniu pH pochwy na odpowiednim poziomie.

więcej
2022-10-06

Rak piersi - najczęstszy nowotwór na świecie – profilaktyka, badania, leczenie

Już od prawie 40 lat październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Dlaczego ten miesiąc jest tak potrzebny? Statystyki nie pozostawiają złudzeń - rak sutka, jest najczęściej występującym nowotworem w Polsce i na świecie.

więcej
2022-08-24

Niepłodność – przyczyny, diagnostyka, badania

Niepłodność to nie to samo co bezpłodność. Niepłodność można leczyć. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Poznaj jej przyczyny, diagnostykę i leczenie.

więcej
2022-08-03

Owulacja - wszystko co powinnaś o niej wiedzieć

Owulacja, inaczej jajeczkowanie, to szczyt płodności w całym cyklu menstruacyjnym. Na podstawie obserwacji objawów możliwe jest zaplanowanie ciąży lub jej zapobieganie. Cykle mogą też być bezowulacyjne, czego następstwem jest problem z zajściem w ciążę.

więcej
2022-07-20

Ciąża a infekcje intymne i infekcje dróg moczowych

Infekcje okolic intymnych są szczególnie niebezpieczne w czasie ciąży, ponieważ mogą mieć szkodliwy wpływ na płód. Nieleczone bywają przyczyną przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego i porodu przed terminem.

więcej
2022-06-30

Sex a infekcje intymne i infekcje dróg moczowych

Rzeżączka, Kiła, Chlamydioza, HIV - każdy kontakt seksualny bez prezerwatywy niesie za sobą ryzyko zakażenia nie tylko chorobą przenoszoną drogą płciową, ale również infekcją intymną. Wywołaną przez grzyby lub bakterie, inne niż te zaliczane do chorób wenerycznych. Stosunek seksualny niesie też ze sobą ryzyko zapalenia dróg moczowych. To bardzo powszechny problem zwłaszcza wśród kobiet.

więcej
2022-06-29

Infekcje intymne i infekcje dróg moczowych - nie pozwól by zepsuły Ci wakacje

Wakacyjne wyjazdy zapewniają wiele ciekawych doświadczeń, ale bywa, że niosą za sobą pewne zagrożenia m.in. infekcje intymne i infekcje dróg moczowych. Częstotliwość zachorowań w tym okresie wzrasta.

więcej
2022-06-08

Przyczyny śmierci w młodym wieku. Młodzi ludzie za rzadko się badają

Tylko 7 proc. Polaków robi sobie badania profilaktyczne, kiedy nic im nie dolega. Wg. WHO z powodu nowotworów, cukrzycy oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego na świecie umiera 41 mln osób rocznie. Wg. GUS-u, w Polsce te choroby są najczęstszą przyczyną przedwczesnych śmierci.

więcej
2022-05-19

Problemy z zajściem w ciążę

Mogą być związane z kłopotami zdrowotnymi mężczyzny, kobiety lub obojga partnerów. Trudność z zajściem w ciąże może być związana z niepłodnością, która jest mylona z bezpłodnością - to nie to samo. Starania o dziecko można również wspierać wykonując odpowiednie testy.

więcej
2022-04-13

Sposoby na wiosenne przesilenie

Twoja cera jest szara, przesuszona, podrażniona? Brak Ci energii, masz problem z koncentracją, odczuwasz ciągłe zmęczenie? To może być wiosenne przesilenie. Jest kilka sposobów aby sobie z nim poradzić.

więcej
2022-02-23

Zioła, na zdrowie i urodę

Natura hojnie nas obdarzyła w to co dla zdrowia i urody niezbędne. Skrzyp, rumianek, pokrzywka, mięta, szałwia, melisa, czystek - poznaj je wszystkie.

więcej
2022-02-16

SEKS – na zdrowie i urodę!

Poznaj 10 nieoczywistych zalet seksu. To nie tylko przyjemność. To także korzyści dla zdrowia i urody.

więcej
2022-02-01

Apteczka na wyjazd – czyli co spakować na ferie zimowe dla całej rodziny

Co spakować na zimowy wyjazd dla całej rodziny? Jeśli pod ręką jest lista rzeczy na wyjazd, spraw wydaje się prosta. Stworzyliśmy naszą check listę, która pozwoli zabrać ze sobą wszystko co niezbędne. Oczywiście na pierwszym miejscu umieściliśmy rzeczy "na zdrowie" - czyli co powinno znaleźć się w wakacyjnej apteczce.

więcej
2022-01-12

Badam się regularnie – najważniejsze postanowienie noworoczne!

Czy Twoje postanowienia noworoczne uwzględniają większą dbałość o swoje zdrowie? Badam się! - to powinien być punkt numer jeden na każdej liście. Badania pozwolą zdiagnozować Twój stan zdrowia i zapobiec ewentualnym chorobom w przyszłości. Mogą być również wskazówką do zmiany diety, czy zachętą do aktywnego spędzania czasu. Sprawdź czy na pewno wiesz jakie badania profilaktyczne należy wykonać i jak często.

więcej
2021-12-01

10 zasad zdrowego stylu życia

Zastanawiasz się jak prowadzić zdrowy tryb życia, jednocześnie się nim ciesząc a nie umartwiając? Poznaj nasze TOP 10 zdrowych reguł, które warto przekuć w nawyk.

więcej
2021-11-05

Jak to jest z tą profilaktyką - czyli jak się badają Polacy? Najświeższe dane z 2021 roku.

Wiele chorób wykrytych  w początkowym stadium jest do wyleczenia albo zaleczenia. Jeśli swemu samochodowi robisz co roku przegląd techniczny, a skończyłaś/eś 40 lat, zrób to samo dla siebie.

więcej
2021-07-26

Wirtualny test ciążowy!

Poznaj 6 pytań, które przybliżą Cię do odpowiedzi, czy jesteś w ciąży

Pewne objawy, takie jak spóźniony miesiączka lub ból w klatce piersiowej, mogą sprawić, że stajesz się czujna...Zwłaszcza wtedy, gdy starasz się o dziecko bądź uprawiałaś seks bez zabezpieczenia.

Zanim kupisz test ciążowy i udasz się do lekarza, przejdź przez nasz wirtualny przegląd.

więcej
2021-07-09

10 wskazówek jak unikać infekcji intymnych

Cierpisz na powtarzające się infekcje intymne?

Możesz wprowadzić pewne ulepszenia stylu życia, które mogą pomóc w zapobieganiu  i nawrotom infekcji.

więcej
2020-04-01

10 porad, jak ustrzec się przed infekcjami intymnymi

Jak ustrzec się przed infekcjami intymnymi? I tym samym chronić swoją płodność? Większość kobiet doświadcza tego problemu. Dowiedz się, co ma wpływ na Twoje zdrowie intymne.

więcej
2019-09-25

Jak zbadać infekcje intymne?

Zdrowie intymne jest niezwykle ważne dla każdej kobiety. Infekcje intymne potrafią nietylko utrudniać codzienne funkcjonowanie, ale są też niebezpieczne dla zdrowia. Dzięki odpowiedniej profilaktyce i dbałości o higienę można zmniejszyć ryzyko ich rozwoju. Niezwykle pomocna w tym jest kontrola pH środowiska pochwy.

więcej
2019-02-11

Jak zbadać infekcje intymne?

Wysokie pH zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji intymnych. Przyczyną jego zwiększenia może być nieodpowiednia dieta, higiena, przyjmowane leki lub styl życia. Dzięki pH test możesz już dziś zbadać swoje pH i uniknąć przykrych dolegliwości.

więcej
2018-11-29

Jak przeprowadzić test na infekcje intymne

O infekcji intymnej świadczą objawy takie jak: pieczenie, upławy, ból przy stosunku czy świąd. Może to być grzybica, opryszczka, chlamydioza czy nawet waginoza. Leczenie infekcji intymnych nie jest zwykle skomplikowane, pod warunkiem, że przestrzegasz wszystkich zaleceń lekarskich.

więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel