Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

Test na infekcje intymne pH TEST

  • Test do badania pH pochwy
  • - w opakowaniu 2 testy
Test na infekcje intymne pH TEST
Test na infekcje intymne pH TEST
Test na infekcje intymne pH TEST
Test na infekcje intymne pH TEST
Test na infekcje intymne pH TEST
Test na infekcje intymne pH TEST
Nasz bestseller
11,99 zł
/ szt. brutto
Kup 2 szt., oszczędź 10% - 10,79 zł / szt.
Kup 4 szt., oszczędź 15% - 10,19 zł / szt.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 200,00 zł

Dostępność produktu w sklepach

Test na infekcje intymne pH TEST
Test na infekcje intymne pH TEST

Opis produktu

Wygodny w użyciu pH test umożliwia kobietom samodzielne zbadanie poziomu pH w pochwie. Pozwala to na wygodną i pozbawioną skrępowania kontrolę zdrowia jednej z najbardziej intymnych sfer kobiecego ciała.

Za pomocą pH testu można przeprowadzić profesjonalne badanie diagnostyczne środowiska pochwy, które powinno mieć odczyn kwaśny, mieszczący się w zakresie 3,8-4,4 pH. Odpowiednie stężenie pH gwarantuje zachowanie równowagi i zapobiega powstawaniu infekcji intymnych.

ph Test wskazany jest nie tylko w przypadku stwierdzenia objawów zapalnych w okolicy pochwy, takich jak świąd, pieczenie, zaczerwienienie czy pojawienie się upławów.

W celach profilaktycznych warto z niego skorzystać również w okresie ciąży, po antybiotykoterapii, a także przed i po wszelkiego rodzaju zabiegach chirurgicznych obejmujących strefy intymne.

Badanie przeprowadza się za pomocą specjalnego dopochwowego aplikatora z wbudowanym paskiem pomiarowym. W trakcie przeprowadzania testu należy zachować ostrożność. Aplikator wprowadzamy delikatnie do pochwy na głębokość około 2,5 cm, cały czas go trzymając.

Wyniki testu otrzymujemy po 10 sekundach. Należy je odczytać natychmiast po wyciągnięciu, porównując zmiany barwne w okienku testowym do dołączonej do testu skali pomiarowej.

Przed przystąpieniem do badania trzeba koniecznie przeczytać dołączoną do testu instrukcję obsługi. W opakowaniu znajdują się dwa oddzielne paski testowe, pozwalające na przeprowadzenie dwóch niezależnych badań.

Podwyższone pH zwiększa ryzyko wystąpienia różnego rodzaju infekcji. Przyczyną jego zwiększenia może być stosowanie nieodpowiednich środków higienicznych, a także dieta, przyjmowane leki oraz prowadzony styl życia.

Zdjęcie przedstawia opakowanie z 2018 roku, w sprzedaży mogą pojawiać się również starsze opakowania.

 

Jak wykonać badanie?

Przed rozpoczęciem badania pH TEST należy koniecznie zapoznać się z dołączoną do testu ulotka instrukcyjną. Opakowanie produktu zawiera dwa specjalne dopochwowe aplikatory z wbudowanym paskiem pomiarowym, dzięki którym można przeprowadzić dwa niezależne badania odczynu pH pochwy. Na foliowym opakowaniu znajduje się również skala barwna, z którą należy porównać uzyskane wyniki.

  • Pierwszą, podstawową rzeczą przed przystąpieniem do badania jest dokładne umycie rąk.
  • Otwórz foliową kopertę i wyjmij aplikator dopochwowy. Nie wyrzucaj koperty. Posłuży ona do odczytu wyniku testu.
  • Aplikator umieść pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Pamiętaj, aby palec wskazujący znajdował się zawsze po stronie aplikatora, na której znajduje się powierzchnia pomiarowa.
  • Badanie możesz przeprowadzić siedząc na muszli klozetowej lub stojąc w lekkim rozkroku.
  • Wolną ręką delikatnie rozchyl ujście pochwy i wprowadź aplikator do pochwy na głębokość ok. 2,5 cm (nie głębiej niż do okrągłego uchwytu) dociskając pole testowe aplikatora w kierunku odbytu przez 10 sekund.
  • Po tym czasie ostrożnie usuń aplikator z pochwy.
Interpretacja wyników

Do pH TEST dołączona jest skala pomiarowa, z którą należy porównać otrzymane wyniki badania. Pamiętaj, aby przez przypadek jej nie wyrzucić.

 

  • - Wynik testu odczytaj po zakończeniu badania i wyjęciu aplikatora z pochwy. Porównaj barwę z powierzchni testowej pH aplikatora ze skalą znajdującą się na foliowym opakowaniu.

  • - Uzyskany wynik to Twoja wartość pH pochwy przy barwie najbardziej zbliżonej do barwy na pasku testowym.

 

Jeżeli badanie zostało przeprowadzone w sposób prawidłowy, powierzchnia pomiarowa pH testu pokaże jednolity kolor, informujący o wartości pH Twojej pochwy.

 

Prawidłowy zakres pH pochwy (kolor wskaźnika ma kolor żółtawy) mieści się w przedziale od 4,0 do 4,4.

Nieprawidłowy zakres pH pochwy (kolor ciemniejszy, zazwyczaj o odcieniu brązowo-zielono-niebieskim) to wartość powyżej 4,4. Wówczas masz pewność, że Twoje środowisko pH w pochwie jest nieprawidłowe, co może zwiększać ryzyko pojawiania się infekcji oraz prowadzić do przedwczesnego porodu.

Wykrywanie
Test można przeprowadzać w ciąży
Czas oczekiwania na wynik
Czas potrzebny do przeprowadzenia testu - 10 sekund
Funkcjonalny
Wskazuje czy jesteś narażona na infekcje okolic intymnych
Zakres / dokładność
Sprawdza czy odczyn kwaśny środowiska pochwy mieści się w zakresie 3,8-4,4 pH
Do pobrania
Rękojmia do końca daty ważności testu

Rękojmia do końca daty ważności testu

Pytania innych klientów
Jaki poziom pH pochwy jest najbardziej odpowiedni?
Uzyskanie wyniku mieszczącego się w przedziale pomiędzy 4,0 a 4,4 oznacza prawidłowe środowisko mikrobiologiczne w Twojej pochwie. Każdy wyższy poziom przekraczający 4,4 powinien wzbudzić niepokój, ponieważ taka wartość pH może być przyczyną poważnych dolegliwości oraz infekcji.
Jakie są najczęstsze objawy infekcji pochwy?
Takich czynników może być wiele, jednak najbardziej charakterystyczne, to m.in.: świąd w okolicach pochwy, zaczerwienienie pochwy oraz sromu, upławy o charakterystycznym wyglądzie, specyficzny rybi zapach, ból oraz pieczenie sromu czy też ból podczas stosunku. Jeżeli zaobserwujesz u siebie takie symptomy, zrób badanie za pomocą pH TEST, aby stwierdzić, jaki jest zakres Twojego pH pochwy. Oczywiście, powinnaś również skonsultować się z lekarzem specjalistą.
Kiedy najlepiej zrobić pH TEST?
Badanie pH TEST pozwala na przeprowadzenie profesjonalnej analizy diagnostycznej środowiska pochwy, umożliwiając tym samym pełną kontrolę zdrowia Twojej intymnej sfery kobiecej. Test powinnaś bezwzględnie wykonać, jeżeli: w okolicach pochwy odczujesz np. pieczenie i swędzenie, poczujesz specyficzny rybi zapach lub zauważysz nienaturalną wydzielinę. Test będzie także uzasadniony do zastosowania w trakcie stosowania hormonalnej terapii zastępczej w okresie okołomenopauzalnym, po antybiotykoterapii, podczas ciąży, w sytuacji podejrzenia zmiany składu flory bakteryjnej pochwy, jako prewencyjne badanie kontrolne, w przypadku tendencji do przedwczesnych porodów, po stosunku seksualnym z nowym partnerem, a także przed i po zabiegu chirurgicznym pochwy.
Mój wynik badania pH pochwy znacznie odbiega od normy. Co mam zrobić dalej?
Nieprawidłowy wynik badania pH pochwy wcale nie musi oznaczać kłopotów zdrowotnych związanych z Twoją sfera intymną. Na chwilową zmianę poziomu pH pochwy może mieć wpływ wiele czynników. Najlepiej, jeżeli odczekasz kilka godzin lub jeden dzień i powtórzysz badanie z zachowaniem wszystkich wskazanych w instrukcji zasad. Jeżeli jednak poziom pH nadal będzie odbiegał od normy, a dodatkowo pojawią się niepokojące objawy (m.in. swędzenie, pieczenie, nadmierna ilość wydzieliny, nieprzyjemny rybi zapach, pieczenie podczas oddawania moczu, krwawienie, objawy podobne do menstruacyjnych, gorączka, itd.) wówczas niezwłocznie powinnaś skonsultować się z lekarzem specjalistą.
Czy odpowiednia higiena intymna pozwoli mi zapobiec infekcjom pochwy?
Niestety, infekcje pochwy mają to do siebie, że bardzo często mogą pojawić się niezależnie od tego, jak rygorystycznie i szczegółowo dbasz o własną higienę intymną. Występowanie infekcji sfery intymnej kobiety może być związane z wieloma czynnikami. Należy do nich zaliczyć m.in.: dużą częstotliwość stosunków seksualnych oraz znaczną liczbę partnerów, stosowanie terapii hormonalnej oraz antybiotyków, dietę bogatą w duże ilości cukru oraz nabiału, a nawet stres.
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania testu podczas ciąży?
Badanie pH TEST, jak najbardziej, można wykonywać w czasie trwania ciąży, a nawet jest to wskazane. Dzięki testowi można samodzielnie kontrolować poziom pH pochwy, a tym samym zapobiegać powstawaniu infekcji, które są niezwykle częste w tym czasie. Nawet 20% wszystkich kobiet będących w ciąży ma problemy z bakteryjnym zakażeniem pochwy, co może skutkować, np.: przedwczesnym porodem, zapaleniem błony płodowej lub jej przedwczesnym pęknięciem, zakażeniem błony śluzowej macicy po porodzie czy też bakteryjnym zakażeniem płodu.
Jakie czynniki mogą być odpowiedzialne za zmianę poziomu pH w pochwie?
Zafałszowanie wyników badania wartości pH pochwy może być spowodowane określonymi warunkami zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Na pewno może mieć na to wpływ aktywność seksualna. Dlatego też przed przeprowadzeniem badania należy zachować wstrzemięźliwość seksualną przynajmniej na 12 godzin przed wykonaniem testu. Ważne jest również, aby na chwilę przed badaniem nie przemywać okolic pochwowych. Na zafałszowanie wyniku badania może mieć wpływ również mocz. Aby temu zapobiec, test należy wykonać co najmniej 15 minut po ostatnim oddaniu moczu. Badanie powinno się także wykonywać przynajmniej po 3-4 dniach od zakończenia miesiączkowania.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer801 000 977
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady Farmaceuty

2018-11-29

Jak przeprowadzić test na infekcje intymne

O infekcji intymnej świadczą objawy takie jak: pieczenie, upławy, ból przy stosunku czy świąd. Może to być grzybica, opryszczka, chlamydioza czy nawet waginoza. Leczenie infekcji intymnych nie jest zwykle skomplikowane, pod warunkiem, że przestrzegasz wszystkich zaleceń lekarskich.

więcej
2019-02-11

Jak zbadać infekcje intymne?

Wysokie pH zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji intymnych. Przyczyną jego zwiększenia może być nieodpowiednia dieta, higiena, przyjmowane leki lub styl życia. Dzięki pH test możesz już dziś zbadać swoje pH i uniknąć przykrych dolegliwości.

więcej
2019-09-25

Jak zbadać infekcje intymne?

Zdrowie intymne jest niezwykle ważne dla każdej kobiety. Infekcje intymne potrafią nietylko utrudniać codzienne funkcjonowanie, ale są też niebezpieczne dla zdrowia. Dzięki odpowiedniej profilaktyce i dbałości o higienę można zmniejszyć ryzyko ich rozwoju. Niezwykle pomocna w tym jest kontrola pH środowiska pochwy.

więcej
2020-04-01

10 porad, jak ustrzec się przed infekcjami intymnymi

Jak ustrzec się przed infekcjami intymnymi? I tym samym chronić swoją płodność? Większość kobiet doświadcza tego problemu. Dowiedz się, co ma wpływ na Twoje zdrowie intymne.

więcej
2021-07-09

10 wskazówek jak unikać infekcji intymnych

Cierpisz na powtarzające się infekcje intymne?

Możesz wprowadzić pewne ulepszenia stylu życia, które mogą pomóc w zapobieganiu  i nawrotom infekcji.

więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel