Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

Test na infekcje dróg moczowych dla dzieci i dorosłych

  • Test do oznaczania poziomu leukocytów i azotynów w moczu
  • - w opakowaniu 2 testy
Test na infekcje dróg moczowych dla dzieci i dorosłych
Test na infekcje dróg moczowych dla dzieci i dorosłych
Test na infekcje dróg moczowych dla dzieci i dorosłych
Test na infekcje dróg moczowych dla dzieci i dorosłych
Nasz bestseller
Jak wykonać badanie:true274
Interpretacja wyników testu:true274
19,99 zł
/ szt. brutto
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™ w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 49,00 zł

Dostępność produktu w sklepach

Test na infekcje dróg moczowych dla dzieci i dorosłych
Test na infekcje dróg moczowych dla dzieci i dorosłych

Opis produktu

Test na infekcje dróg moczowych to świetne narzędzie do domowej diagnostyki, umożliwiające analizę moczu pod kątem stężenia zawartych w nim leukocytów i azotynów.

Infekcje dróg moczowych TEST wykrywa zakażenia i stany zapalne dróg moczowych, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. W prawidłowym moczu azotyny nie występują wcale, natomiast leukocyty mogą pojawiać się jedynie w stopniu śladowym.

Test szczególnie przydatny jest w diagnostyce infekcji u dzieci, które bardzo często wstydzą się przyznać do problemów związanych z układem moczowym.

Jest to test paskowy, umożliwiający przeprowadzenie badania na dwa sposoby. Strumieniowo, czyli poprzez umieszczenie końcówki testu pod strumieniem moczu na 1-2 sekundy oraz poprzez zanurzenie paska testowego w próbce moczu zebranego do czystego i suchego naczynia.
Na teście widnieją dwa pola reakcyjne, które po przeprowadzeniu badania ulegają zabarwieniu. Wyniki w okienku przypisanym azotynom odczytujemy po upływie 60 sekund, w przypadku leukocytów należy odczekać 120 sekund. Odczyt porównujemy ze skalą barwną umieszczoną na teście. Musimy zrobić to w ciągu 2 minut, ponieważ interpretacja wyników uzyskana po dłuższym niż 2 minuty czasie nie jest już wiarygodna.

Wykrycie w badanej próbce azotynów lub podwyższonego stężenie leukocytów wskazuje na rozwijającą się infekcję dróg moczowych.

W takim przypadku należy koniecznie skonsultować się z lekarzem i rozpocząć terapię leczniczą, ponieważ nieleczone stany zapalne dróg moczowych mogą prowadzić do poważnych chorób.

Test na infekcję dróg moczowych wskazany jest przy obserwacji takich objawów jak problemy z oddawaniem moczu, pieczenie pęcherza, gorączka, bóle lędźwiowe czy ogólne złe samopoczucie.

Zdjęcie przedstawia opakowanie z 2018 roku, w sprzedaży mogą pojawiać się również starsze opakowania.

Skład opakowania:

Opakowanie Testu na infekcje dróg moczowych dla dzieci + dorosłych zawiera:

  • 2 foliowe kopertki (każda zawierająca 1 test paskowy i środek pochłaniający wilgoć)
  • 1instrukcję używania wyrobu

Skala barwna potrzebna do odczytania wyniku testu znajduje się na opakowaniu

 Materiał do badania: próbka moczu

Czas oczekiwania na wynik: Wynik otrzymujemy już po upływie 60 sekund - 2 minut

 To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą.

Jak wykonać badanie

W każdym opakowaniu testu znajdują się dwie aluminiowe koperty, w których umieszczono po jednym teście paskowym wraz z środkiem pochłaniającym wilgoć, który po rozpakowaniu koperty należy wyrzucić do kosza. Koniecznie sprawdź termin ważności testu oraz czy opakowanie foliowe nie jest uszkodzone.

Przygotowanie do badania

Infekcje dróg moczowych TEST to badanie paskowe na leukocyty i azotyny w moczu. Przed przystąpieniem do przeprowadzenia testu należy dokładnie zapoznać się z informacjami na temat wykonania badania zawartymi w ulotce dołączonej do testu. Przygotuj również zegarek z sekundnikiem do odmierzenia czasu potrzebnego do odczytania wyniku testu oraz chusteczkę higieniczną.

Przed rozpoczęciem badania należy przygotować próbkę moczu, najlepiej z pierwszej porannej zbiórki, po co najmniej 4-godzinnej nocnej przerwie w oddawaniu moczu. Zebrany w ten sposób mocz powinien zostać wykorzystany do badania w przeciągu jednej godziny od jego pobrania.

Możliwe są dwie metody przeprowadzenia badania. Test można wykonać zanurzając końcówkę paska w pojemniku z zebranym wcześniej moczem lub wprowadzając końcówkę paska testu bezpośrednio pod strumień porannego moczu.

Aby badanie było wiarygodne, przed zebraniem próbki moczu do pojemnika nie należy spożywać pokarmów zawierających barwników oraz środków farmaceutycznych mogących zmienić zabarwienie moczu. Należy unikać również dużego wysiłku fizycznego na dzień przed badaniem, a także wysokobiałkowej diety, witaminy C oraz B2. Przeciwwskazania dotyczą również kobiet będących w trakcie menstruacji, a także 2-3 dni przed spodziewaną miesiączką oraz tuz po jej zakończeniu. W tych przypadkach nie powinno się przeprowadzać badania.

Przeprowadzenie testu

  • Wyjmij z koperty test paskowy.
  • Końcówkę paska umieść pod środkowy strumień moczu na około 1-2 sekundy lub zanurz końcówkę testu w pojemniku ze wcześniej przygotowaną próbka moczu i natychmiast ją wyjmij.
  • Trzymając test poziomo, usuń nadmiar znajdującego się na nim moczu dotykając brzegiem testu chusteczkę higieniczną.
Interpretacja wyników testu

Na opakowaniu testu znajduje się skala barwna, z którą należy porównywać uzyskany wynik zabarwienia pól na pasku testowym.

 

Uwaga! Porównując barwę pól trzeba wziąć pod uwagę odpowiadające obydwu parametrom (polom) czasy czytania.

 

W przypadku azotynów powinny one zostać odczytane po 60 sekundach, natomiast leukocyty dokładnie po upływie 120 sekund. Po upływie 2 minut, wszelkie zaobserwowane zmiany zabarwienia nie będą miały żadnego znaczenia diagnostycznego.

 

W sytuacji, gdy wynik testu wykaże podwyższony poziom leukocytów i/lub obecność azotynów w Twoim moczu, niezwłocznie zgłoś się do lekarza. W przypadku uzyskania wyników w normie, lecz przy utrzymujących się objawach infekcji, również konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Pamiętaj, aby nie podejmować żadnych działań o charakterze medycznym bez wcześniejszej wizyty u lekarza.

Do pobrania
Rękojmia do końca daty ważności testu

Rękojmia do końca daty ważności testu

Pytania innych klientów
Wystąpienie jakich objawów może predestynować do wykonania testu na infekcje dróg moczowych?
Badanie na pewno będzie uzasadnione w przypadku wystąpienia m.in. uczucia parcia na pęcherz przy jednoczesnej niemożności oddania moczu lub tylko jej niewielkiej części, piekącego bólu podczas oddawania moczu, występowania mętnego moczu o bardzo nieprzyjemnym zapachu, gorączki czy też bólu w okolicy lędźwiowej. W przypadku uzyskania dodatniego wyniku badania należy umówić się na wizytę u lekarza specjalisty.
Kto jest najbardziej narażony na ryzyko wystąpienia infekcji dróg moczowych?
Na pewno schorzenia układu moczowego są częstszą przypadłością u kobiet niż u mężczyzn. Wynika to przede wszystkim z budowy fizjologicznej kobiet, u których cewka moczowa jest krótsza, a także występuje mniejsza odległość pomiędzy odbytem a ujściem cewki moczowej. Za infekcje układu moczowego u kobiet odpowiada również ich aktywność seksualna oraz stosowanie środków plemnikobójczych, które ułatwiają przedostawanie się bakterii do cewki moczowej. Drugą grupą szczególnie podatną na infekcje dróg moczowych są dzieci. W wielu przypadkach zakażenie układu moczowego u dzieci nie jest leczone, głównie z powodu towarzyszących mu niespecyficznych objawów, które nie zawsze zostają prawidłowo rozpoznane. Efektem złej diagnostyki u dzieci z zakażeniem układu moczowego są późniejsze groźne powikłania zdrowotne. Domowy test na infekcje dróg moczowych może pomóc we wczesnym zdiagnozowaniu tego schorzenia i rozpoczęciu właściwego leczenia.
Czy do wykonania badania testowego konieczne jest wcześniejsze przygotowanie próbki moczu?
W przypadku badania Infekcje dróg moczowych TEST można je wykonać dwoma metodami. Pierwsza z nich wymaga zebrania moczu do czystego i suchego pojemnika, w którym następnie zanurza się końcówkę paska testowego. Druga metoda polega na wprowadzeniu końcówki testowej bezpośrednio pod strumień moczu bez konieczności zbierania moczu.
Czy badanie Infekcje dróg moczowych TEST jest dla mnie bezpieczne?
Oczywiście. Test jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny, a przy tym prosty w wykonaniu bez konieczności używania jakiejkolwiek skomplikowanej aparatury. Wynik uzyskujesz już w przeciągu 2 minut.
Czy odczytanie wyników testu po upływie 2 minut ma znaczenie diagnostyczne?
Niestety, nie. Odczytanie wyników po upływie takiego czasu nie ma większego sensu. Potwierdzają to przeprowadzone badania, które jasno pokazały, że wyniki uzyskane po upływie 2 minut są całkowicie niewiarygodne.
Co z wiarygodnością takiego testu? Czy wynikom badania można ufać?
Jak najbardziej. O ile test został przeprowadzony w sposób prawidłowy, o tyle wiarygodność uzyskanych w badaniu wyników jest taka sama, jak w przypadku wyników otrzymanych z wykorzystaniem pasków testowych w laboratorium analitycznym. W przypadku, gdy wyniki badania są podwyższone lub nieprawidłowe, potrzebne będzie potwierdzenia tych danych metodami laboratoryjnymi. Podobna procedura powinna obejmować wyniki domowych testów, w których uzyskano prawidłowe wyniki, jednak nie odpowiadają one zaobserwowanym dolegliwościom. Niezbędna jest wówczas również wizyta u lekarza.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer801 000 977
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady Farmaceuty

2023-11-30

HIV/ AIDS - objawy, diagnostyka, leczenie i profilaktyka

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS.  W tym czasie trwa kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS, edukacja na temat profilaktyki, objawów i leczenia.

więcej
2023-10-06

Rak piersi — przyczyny, metody diagnostyczne, leczenie i profilaktyka

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy wśród kobiet. To nowotwór, na który kobiety umierają najczęściej. Przez długi czas nie daje żadnych objawów, dlatego często diagnozuje się go w zaawansowanym stadium. Większe szanse na wyleczenie mają osoby, u których nowotwór zostanie wykryty na wczesnym etapie. Dlatego ważna jest profilaktyka.

więcej
2023-07-20

Kiedy wykonać badanie pH pochwy

Prawidłowe pH pochwy jest kwasowe. To naturalna ochrona przed infekcjami oraz stanami zapalnymi. Jednak różne czynniki mogą zaburzyć równowagę mikrobiologiczną środowiska pochwy, co powoduje wzrost jej pH. Wówczas rośnie ryzyko wystąpienia stanu zapalnego pochwy. Wyjaśniamy, kiedy warto przeprowadzić kontrolę pH pochwy.

więcej
2023-07-10

Styl życia a prawidłowe pH pochwy

Co wpływa na pH pochwy? Dieta, higiena osobista, aktywność seksualna, odpowiednia bielizna! Styl życia odgrywa znaczącą rolę w zdrowiu miejsc intymnych i utrzymaniu pH pochwy na odpowiednim poziomie.

więcej
2022-10-06

Rak piersi - najczęstszy nowotwór na świecie – profilaktyka, badania, leczenie

Już od prawie 40 lat październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Dlaczego ten miesiąc jest tak potrzebny? Statystyki nie pozostawiają złudzeń - rak sutka, jest najczęściej występującym nowotworem w Polsce i na świecie.

więcej
2022-08-24

Niepłodność – przyczyny, diagnostyka, badania

Niepłodność to nie to samo co bezpłodność. Niepłodność można leczyć. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Poznaj jej przyczyny, diagnostykę i leczenie.

więcej
2022-07-20

Ciąża a infekcje intymne i infekcje dróg moczowych

Infekcje okolic intymnych są szczególnie niebezpieczne w czasie ciąży, ponieważ mogą mieć szkodliwy wpływ na płód. Nieleczone bywają przyczyną przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego i porodu przed terminem.

więcej
2022-06-30

Sex a infekcje intymne i infekcje dróg moczowych

Rzeżączka, Kiła, Chlamydioza, HIV - każdy kontakt seksualny bez prezerwatywy niesie za sobą ryzyko zakażenia nie tylko chorobą przenoszoną drogą płciową, ale również infekcją intymną. Wywołaną przez grzyby lub bakterie, inne niż te zaliczane do chorób wenerycznych. Stosunek seksualny niesie też ze sobą ryzyko zapalenia dróg moczowych. To bardzo powszechny problem zwłaszcza wśród kobiet.

więcej
2022-06-29

Infekcje intymne i infekcje dróg moczowych - nie pozwól by zepsuły Ci wakacje

Wakacyjne wyjazdy zapewniają wiele ciekawych doświadczeń, ale bywa, że niosą za sobą pewne zagrożenia m.in. infekcje intymne i infekcje dróg moczowych. Częstotliwość zachorowań w tym okresie wzrasta.

więcej
2022-06-08

Przyczyny śmierci w młodym wieku. Młodzi ludzie za rzadko się badają

Tylko 7 proc. Polaków robi sobie badania profilaktyczne, kiedy nic im nie dolega. Wg. WHO z powodu nowotworów, cukrzycy oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego na świecie umiera 41 mln osób rocznie. Wg. GUS-u, w Polsce te choroby są najczęstszą przyczyną przedwczesnych śmierci.

więcej
2022-05-19

Problemy z zajściem w ciążę

Mogą być związane z kłopotami zdrowotnymi mężczyzny, kobiety lub obojga partnerów. Trudność z zajściem w ciąże może być związana z niepłodnością, która jest mylona z bezpłodnością - to nie to samo. Starania o dziecko można również wspierać wykonując odpowiednie testy.

więcej
2022-04-13

Sposoby na wiosenne przesilenie

Twoja cera jest szara, przesuszona, podrażniona? Brak Ci energii, masz problem z koncentracją, odczuwasz ciągłe zmęczenie? To może być wiosenne przesilenie. Jest kilka sposobów aby sobie z nim poradzić.

więcej
2022-03-23

Dieta przyjazna jelitom!

"Odporność zaczyna się w jelitach". W bardzo dużym stopniu zdrowie jelit zależy od odpowiedniej diety. Ma to ogromny wpływ na cały układ immunologiczny organizmu.

więcej
2022-02-23

Zioła, na zdrowie i urodę

Natura hojnie nas obdarzyła w to co dla zdrowia i urody niezbędne. Skrzyp, rumianek, pokrzywka, mięta, szałwia, melisa, czystek - poznaj je wszystkie.

więcej
2022-02-16

SEKS – na zdrowie i urodę!

Poznaj 10 nieoczywistych zalet seksu. To nie tylko przyjemność. To także korzyści dla zdrowia i urody.

więcej
2022-02-01

Apteczka na wyjazd – czyli co spakować na ferie zimowe dla całej rodziny

Co spakować na zimowy wyjazd dla całej rodziny? Jeśli pod ręką jest lista rzeczy na wyjazd, spraw wydaje się prosta. Stworzyliśmy naszą check listę, która pozwoli zabrać ze sobą wszystko co niezbędne. Oczywiście na pierwszym miejscu umieściliśmy rzeczy "na zdrowie" - czyli co powinno znaleźć się w wakacyjnej apteczce.

więcej
2022-01-12

Badam się regularnie – najważniejsze postanowienie noworoczne!

Czy Twoje postanowienia noworoczne uwzględniają większą dbałość o swoje zdrowie? Badam się! - to powinien być punkt numer jeden na każdej liście. Badania pozwolą zdiagnozować Twój stan zdrowia i zapobiec ewentualnym chorobom w przyszłości. Mogą być również wskazówką do zmiany diety, czy zachętą do aktywnego spędzania czasu. Sprawdź czy na pewno wiesz jakie badania profilaktyczne należy wykonać i jak często.

więcej
2021-12-01

10 zasad zdrowego stylu życia

Zastanawiasz się jak prowadzić zdrowy tryb życia, jednocześnie się nim ciesząc a nie umartwiając? Poznaj nasze TOP 10 zdrowych reguł, które warto przekuć w nawyk.

więcej
2021-07-26

Wirtualny test ciążowy!

Poznaj 6 pytań, które przybliżą Cię do odpowiedzi, czy jesteś w ciąży

Pewne objawy, takie jak spóźniony miesiączka lub ból w klatce piersiowej, mogą sprawić, że stajesz się czujna...Zwłaszcza wtedy, gdy starasz się o dziecko bądź uprawiałaś seks bez zabezpieczenia.

Zanim kupisz test ciążowy i udasz się do lekarza, przejdź przez nasz wirtualny przegląd.

więcej
2021-07-09

10 wskazówek jak unikać infekcji intymnych

Cierpisz na powtarzające się infekcje intymne?

Możesz wprowadzić pewne ulepszenia stylu życia, które mogą pomóc w zapobieganiu  i nawrotom infekcji.

więcej
2020-04-01

10 porad, jak ustrzec się przed infekcjami intymnymi

Jak ustrzec się przed infekcjami intymnymi? I tym samym chronić swoją płodność? Większość kobiet doświadcza tego problemu. Dowiedz się, co ma wpływ na Twoje zdrowie intymne.

więcej
2019-09-25

Zakażenia układu moczowego

Kobiety chorują na nie 50 razy częściej niż mężczyźni. Szacuje się, że do okresu dojrzewania przebywa je co dziesiąte dziecko. Zakażenia układu moczowego należą do najczęstszych chorób infekcyjnych występujących u ludzi. Ich wczesne wykrycie pozwala na skuteczniejsze leczenie.

więcej
2019-09-25

Jak zbadać infekcje intymne?

Zdrowie intymne jest niezwykle ważne dla każdej kobiety. Infekcje intymne potrafią nietylko utrudniać codzienne funkcjonowanie, ale są też niebezpieczne dla zdrowia. Dzięki odpowiedniej profilaktyce i dbałości o higienę można zmniejszyć ryzyko ich rozwoju. Niezwykle pomocna w tym jest kontrola pH środowiska pochwy.

więcej
2019-01-31

Jak leczyć infekcje układu moczowego u dzieci?

Infekcje dróg moczowych u dzieci to powszechny problem – zwykle wywołują je bakterie. Jeśli Twój maluch ma gorączkę, często oddaje mocz i boli go brzuszek, umów wizytę u pediatry.

więcej
2018-12-17

Jak przeprowadzić test na infekcje dróg moczowych?

Diagnostyka chorób układu moczowego, szczególnie w przypadku dzieci jest utrudniona. Maluchy czesto nie sa w stanie powiedzieć, co im dolega, a starsze dzieci czasami wstydzą się i ukrywają swoje objawy. Dlatego tak ważne jest, aby rozpoznać czy coś złego dzieje się z układem moczowym dziecka i wiedzieć, kiedy konieczna jest interwencja lekarza.

więcej
2018-10-02

Jak zbadać mocz w domu?

Badanie moczu testem Ogólne Badanie moczu URS 10 Test to jedna z najprostszych metod diagnostyki ogólnej kondycji całego organizmu. Jest szybkie, wygodne, pozwala wykryć wiele komplikacji zdrowotnych oraz utajonych objawów chorób. Dlatego warto badać swój mocz regularnie.

więcej
pixel