Jak zbadać mocz w domu?

2018-10-02
Jak zbadać mocz w domu?

Badanie moczu testem Ogólne Badanie moczu URS 10 Test to jedna z najprostszych metod diagnostyki ogólnej kondycji całego organizmu. Jest szybkie, wygodne, pozwala wykryć wiele komplikacji zdrowotnych oraz utajonych objawów chorób. Dlatego warto badać swój mocz regularnie. 

Mocz, inaczej uryna jest to płyn zawierający bezużyteczne produkty przemiany materii wytwarzany przez nerki i wydalany z organizmu. Często spychany jest na margines uwagi, lecz jest nieocenionym źródłem informacji o stanie zdrowia. Jego analiza testem Ogólne Badanie moczu URS 10 Test pozwala dostarczyć cennych informacji na temat kondycji i stanu organizmu, oraz pozwala wykryć wiele niepokojących objawów w obrębie układu moczowego oraz innych narządów.

Kiedy pobierać mocz do badania?

Niezależnie od tego, że przeprowadzanie badania moczu zalecane jest regularnie, warto przeprowadzać je w sytuacji, gdy odczuwamy niepokojące objawy. Możemy zaliczyć do nich:
ból lub pieczenie w okolicach pęcherza, problemy z wypróżnianiem, gorączka, ogólne osłabienie czy też bóle brzucha. Warto także kontrolować swój mocz podczas trwania specjalistycznych diet sportowych lub odchudzających. Szybka kontrola składu płynu w domu pomoże w zaplanowaniu wizyty u lekarza i będzie dla niego pierwszą ważną wskazówką w razie wystąpienia problemów.

Jak pobrać próbkę?

Pomimo tego, że Ogólne Badanie moczu URS 10 jest badaniem do przeprowadzenia w domu, podczas pobierania próbki należy kierować się higieną, aby wykonywany test był dokładny. Bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego naczynia do przechowania próbki. Idealnym rozwiązaniem są sterylne pojemniki do kupienia w każdej aptece. Najlepszym materiałem do zbadania jest mocz poranny, ponieważ zawiera najwięcej składników, ze względu na długi czas przesączania. Jednocześnie nie jest on zmieniony przez składniki diety oraz wysiłek fizyczny. Pierwszą partię moczu należy oddać do muszli sedesowej, kolejną, środkową do pojemnika. Pamiętaj, by nie dotykać sterylnego wnętrza pojemnika, zanieczyszczenia mogą uniemożliwić wykonanie badania i odczytania poprawnych wyników. 

Jak wykonać badanie?

W celu zbadania moczu potrzebna jest świeża, poranna próbka w sterylnym pojemniku. Samo badanie nie jest skomplikowane, należy jednak przyłożyć do niego wagę i zadbać o dokładność. Badanie należy wykonać przy pomocy paska testowego URS 10, który zanurza się w pojemniku i po chwili wyjmuje. W czasie wyjmowania powinno się delikatnie przeciągnąć pasek po ściance naczynia, w celu odsączenia nadmiaru płynu. By odczytać i zinterpretować wyniki, należy umieścić pasek testowy w odpowiednim polu karty załączonej do zestawu. Odczyt powinien zostać rozpoczęty po 30 sekundach od badania i zakończony nie później niż po upływie dwóch minut - po tym czasie wynik jest nieważny. Porównaj kolor uzyskany na pasku z kolorem widocznym na karcie i zaznacz długopisem otrzymany wynik.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018

Polecane

Oszczędzasz3,30 zł
Ogólne badanie moczu URS 10 TEST

Ogólne badanie moczu URS 10 TEST

21,99 zł18,69 zł
Oszczędzasz3,00 zł
Test na infekcje dróg moczowych dla dzieci i dorosłych

Test na infekcje dróg moczowych dla dzieci i dorosłych

19,99 zł16,99 zł
pixel