Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

CRP TEST

  • CRP Test stosuje się w diagnostyce infekcji i stanów zapalnych. Test wykrywa poziom białka C-reaktywnego na podstawie, którego różnicuje sie czy przyczyną infekcji jest wirus czy bakteria.
CRP TEST
CRP TEST
CRP TEST
CRP TEST
CRP TEST
CRP TEST
CRP TEST
CRP TEST
status_iconProdukt dostępny
29,99 zł
/ szt. brutto
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™ w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 49,00 zł

Dostępność produktu w sklepach

CRP TEST
CRP TEST

Opis produktu

   Na czym polega działanie testu CRP Test   

CRP Test jest badaniem służącym do półilościowego oznaczania stężenia białka C-reaktywnego w próbce krwi. Jeżeli w badanej próbce krwi znajduje się białko C-reaktywne, będzie zachodzić reakcja z przeciwciałami anty-CRP obecnymi w postaci odrębnych linii na płytce testowej. W zależności od poziomu stężenia CRP ukażą się odpowiednie prążki testowe.

   Kiedy należy wykonywać test CRP   

Test powinien być wykonany w przypadku wystąpienia objawów klinicznych wskazujących na infekcję, takich jak: stan podgorączkowy, bóle głowy, gorączka, czy ogólne osłabienie. Zanim wybierzemy się do lekarza, warto sprawdzić, czy infekcja ma podłoże bakteryjne - wymagające antybiotyku, czy wirusowe - wymagające leczenia objawowego lekami dostępnymi bez recepty. CRP Test można wykonać o dowolnej porze dnia.

   Co oznacza linia, która pojawia się przy literce C na płytce testowej   

Jest to linia kontrolna. Pojawienie się barwnego prążka pod literką C świadczy o tym, że test działa prawidłowo oraz że badanie zostało wykonane prawidłowo.

   Czy intensywność zabarwienia linii w okienku wynikowym wpływa na interpretacje testu   

Intensywność zabarwienia linii pojawiających się na teście CRP Test nie ma znaczenia dla interpretacji wyniku testu. Interpretacji dokonujemy zgodnie z wytycznymi zawartymi w niniejszej instrukcji w punkcie „INTERPRETACJA WYNIKÓW”.

   Czy po czasie dłuższym niż 7 minut wynik testu będzie w dalszym ciągu wiarygodny   

Nie. Wynik testu powinien być odczytany po czasie 5 minut od momentu dodania roztworu, a wynik wiarygodny utrzymuje się do 7 minut.

  Wykonanie badania testem CRP   

 

  Interpretacja wyników testu CRP  

   Co należy zrobić w przypadku uzyskania dodatniego wyniku testu   

Dodatni wynik testu oznacza, że w badanej krwi znajduje się białko C-reaktywne w stężeniu wyższym niż 10 mg/l. Zaleca się konsultację z lekarzem, co umożliwi dalszą diagnostykę, podjęcie skutecznego leczenia i zapobiegnie rozwojowi infekcji. Uwaga! Wynik wskazujący na infekcję bakteryjną powinien być pilnie skonsultowany z lekarzem, szczególnie w przypadku dzieci, ponieważ lekceważenie infekcji bakteryjnej może doprowadzić do poważnych infekcji, a nawet sepsy.

   Co należy zrobić w przypadku uzyskania ujemnego wyniku testu   

Ujemny wynik testu oznacza, że w badanej krwi nie zostało wykryte białko C-reaktywne bądź jego stężenie jest mniejsze niż 10 mg/l. Nie wskazuje to na rozwój infekcji bakteryjnej czy wirusowej. Jeśli jednak zauważysz niepokojące objawy, zaleca się konsultację z lekarzem.

   Czy wynik testu może być nieprawidłowy   

Jeżeli użytkownik przestrzegał wszystkich wskazówek zawartych w niniejszej instrukcji, wynik badania będzie prawidłowy. Nieprawidłowy wynik może być spowodowany użyciem testu po terminie ważności lub który uległ zawilgoceniu, mogła też być użyta nieodpowiednia objętość próbki. Dołączone do opakowania urządzenie z kapilarką pozwala na precyzyjne pobranie wymaganej do badania objętości krwi.

 Zawartość opakowania: 

Opakowanie zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania jednego badania:
  • 1 foliową szczelnie zamkniętą kopertkę, w której znajduje się: 1 płytka testowa i 1 środek pochłaniający wilgoć
  • 1 urządzenie z kapilarką do pobrania próbki krwi z palca
  • 1 plastikową fiolkę z buforem » 1 jednorazowy sterylny nakłuwacz
  • 1 instrukcję używania wyrobu
Materiał do badania: kropla krwi

Czas oczekiwania na wynik: Wynik testu odczytujemy po 5 minutach

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą. 

Do pobrania
Rękojmia do końca daty ważności testu

Rękojmia do końca daty ważności testu

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady Farmaceuty

2024-01-08

Podstawowe badania profilaktyczne, które trzeba wykonać każdego roku

Podstawowe badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie i zapobieganie wielu chorób. Sprawdź listę podstawowych badań, które powinno wykonywać się regularnie.

więcej
2023-10-06

Rak piersi — przyczyny, metody diagnostyczne, leczenie i profilaktyka

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy wśród kobiet. To nowotwór, na który kobiety umierają najczęściej. Przez długi czas nie daje żadnych objawów, dlatego często diagnozuje się go w zaawansowanym stadium. Większe szanse na wyleczenie mają osoby, u których nowotwór zostanie wykryty na wczesnym etapie. Dlatego ważna jest profilaktyka.

więcej
2022-09-08

Wakacje za granicą a Covid-19

Wrzesień, październik to miesiące wakacji za granicą. Czy na pewno czytasz dokładnie warunki ubezpieczeń biur podróży, zanim wybierzesz się na egzotyczne wakacje? Co z szalejącą, kolejną falą koronawirusa? Czy ubezpieczenia biur podróży uwzględniają zwrot kosztów w przypadku zachorowania na Covid?

więcej
2022-08-31

VI fala Koronawirusa - Omicron i jego najnowszy wariant BA.5

Koronawirus przez ostatnie 3 lata zdążył już uledz wielokrotnym mutacjom i przeobrazić się w wiele wariantów. Omikron to jeden z nich. Podwariant Omikrona - BA.5 jest dominującym czynnikiem powodującym zachorowanie. Dowiedz się, jak można się nim zarazić i jakie daje objawy.

więcej
2022-06-27

Helicobacter Pylori - objawy, diagnostyka, leczenie, dieta

Według statystyk na świecie zakażonych bakterią Helicobacter Pylori jest około 60% populacji. Natomiast w Polsce nawet 80% dorosłych i 30% dzieci i młodzieży może być nosicielem tej bakterii.

więcej
2022-06-08

Przyczyny śmierci w młodym wieku. Młodzi ludzie za rzadko się badają

Tylko 7 proc. Polaków robi sobie badania profilaktyczne, kiedy nic im nie dolega. Wg. WHO z powodu nowotworów, cukrzycy oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego na świecie umiera 41 mln osób rocznie. Wg. GUS-u, w Polsce te choroby są najczęstszą przyczyną przedwczesnych śmierci.

więcej
2022-04-13

Sposoby na wiosenne przesilenie

Twoja cera jest szara, przesuszona, podrażniona? Brak Ci energii, masz problem z koncentracją, odczuwasz ciągłe zmęczenie? To może być wiosenne przesilenie. Jest kilka sposobów aby sobie z nim poradzić.

więcej
2022-03-30

Zdrowie psychiczne Polaków

Powołujemy się na rzetelne dane i statystyki. Na jakie choroby psychiczne najczęściej zapadają Polacy, jaki % osób podejmuje leczenie, jak wygląda leczenie farmakologiczne, oraz jaki jest w PL dostęp do leczenia zaburzeń psychicznych dla dzieci i dorosłych

więcej
2022-03-16

Czy COVID-19 skończył się, czy już z nami zostanie?

Dlaczego warto zawsze mieć pod ręką test antygenowy na wykrycie wirusa SARS-CoV-2? Przetaczamy kilka znaczących sytuacji, w których może okazać się niezbędny.

więcej
2022-03-10

Rak jelita grubego - przyczyny, objawy, leczenie

Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych. Dowiedz się jakie są jego przyczyny, objawy i jak przebiega leczenie.

więcej
2022-02-23

Zioła, na zdrowie i urodę

Natura hojnie nas obdarzyła w to co dla zdrowia i urody niezbędne. Skrzyp, rumianek, pokrzywka, mięta, szałwia, melisa, czystek - poznaj je wszystkie.

więcej
2022-01-05

Najczęstsze choroby wieku dziecięcego. Objawy i leczenie

Choroby wieku dziecięcego - czyli z czym może zetknąć się Twoje dziecko w żłobku, przedszkolu lub szkole. Sprawdź czy wiesz jak je rozpoznać i leczyć.

więcej
2021-11-24

Grypa czy Covid-19? Jak je odróżnić?

Grypa i Covid są chorobami zakaźnymi układu oddechowego i mogą mieć podobny przebieg. Jak je zatem odróżnić? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, ale pamiętaj - nie bądź sam dla siebie lekarzem.

więcej
2021-09-13

Ból gardła, gorączka? Sprawdź czy na pewno potrzebujesz antybiotyk!

Ból gardła, gorączka, osłabienie. Większość z nas co najmniej raz w roku przechodzi zapalanie gardła, które zazwyczaj jest efektem wirusowej lub bakteryjnej infekcji górnych dróg oddechowych. Odróżnienie od siebie tych dwóch rodzajów infekcji pozwoli rozpocząć skuteczne leczenie. Pamiętajmy, że diagnozę postawić może tylko lekarz.

więcej
pixel