CRP TEST
- CRP Test stosuje się w diagnostyce infekcji i stanów zapalnych. Test wykrywa poziom białka C-reaktywnego na podstawie, którego różnicuje sie czy przyczyną infekcji jest wirus czy bakteria.
Dostępność produktu w sklepach
Opis produktu
Na czym polega działanie testu CRP Test
Kiedy należy wykonywać test CRP
Co oznacza linia, która pojawia się przy literce C na płytce testowej
Czy intensywność zabarwienia linii w okienku wynikowym wpływa na interpretacje testu
Czy po czasie dłuższym niż 7 minut wynik testu będzie w dalszym ciągu wiarygodny
Wykonanie badania testem CRP
Interpretacja wyników testu CRP
Co należy zrobić w przypadku uzyskania dodatniego wyniku testu
Co należy zrobić w przypadku uzyskania ujemnego wyniku testu
Czy wynik testu może być nieprawidłowy
Zawartość opakowania:
- 1 foliową szczelnie zamkniętą kopertkę, w której znajduje się: 1 płytka testowa i 1 środek pochłaniający wilgoć
- 1 urządzenie z kapilarką do pobrania próbki krwi z palca
- 1 plastikową fiolkę z buforem » 1 jednorazowy sterylny nakłuwacz
- 1 instrukcję używania wyrobu
Czas oczekiwania na wynik: Wynik testu odczytujemy po 5 minutach
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą.
Rękojmia do końca daty ważności testu
Porady Farmaceuty
Podstawowe badania profilaktyczne, które trzeba wykonać każdego roku
Podstawowe badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie i zapobieganie wielu chorób. Sprawdź listę podstawowych badań, które powinno wykonywać się regularnie.
więcejRak piersi — przyczyny, metody diagnostyczne, leczenie i profilaktyka
Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy wśród kobiet. To nowotwór, na który kobiety umierają najczęściej. Przez długi czas nie daje żadnych objawów, dlatego często diagnozuje się go w zaawansowanym stadium. Większe szanse na wyleczenie mają osoby, u których nowotwór zostanie wykryty na wczesnym etapie. Dlatego ważna jest profilaktyka.
więcejWakacje za granicą a Covid-19
Wrzesień, październik to miesiące wakacji za granicą. Czy na pewno czytasz dokładnie warunki ubezpieczeń biur podróży, zanim wybierzesz się na egzotyczne wakacje? Co z szalejącą, kolejną falą koronawirusa? Czy ubezpieczenia biur podróży uwzględniają zwrot kosztów w przypadku zachorowania na Covid?
więcejVI fala Koronawirusa - Omicron i jego najnowszy wariant BA.5
Koronawirus przez ostatnie 3 lata zdążył już uledz wielokrotnym mutacjom i przeobrazić się w wiele wariantów. Omikron to jeden z nich. Podwariant Omikrona - BA.5 jest dominującym czynnikiem powodującym zachorowanie. Dowiedz się, jak można się nim zarazić i jakie daje objawy.
więcejHelicobacter Pylori - objawy, diagnostyka, leczenie, dieta
Według statystyk na świecie zakażonych bakterią Helicobacter Pylori jest około 60% populacji. Natomiast w Polsce nawet 80% dorosłych i 30% dzieci i młodzieży może być nosicielem tej bakterii.
więcejPrzyczyny śmierci w młodym wieku. Młodzi ludzie za rzadko się badają
Tylko 7 proc. Polaków robi sobie badania profilaktyczne, kiedy nic im nie dolega. Wg. WHO z powodu nowotworów, cukrzycy oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego na świecie umiera 41 mln osób rocznie. Wg. GUS-u, w Polsce te choroby są najczęstszą przyczyną przedwczesnych śmierci.
więcejSposoby na wiosenne przesilenie
Twoja cera jest szara, przesuszona, podrażniona? Brak Ci energii, masz problem z koncentracją, odczuwasz ciągłe zmęczenie? To może być wiosenne przesilenie. Jest kilka sposobów aby sobie z nim poradzić.
więcejZdrowie psychiczne Polaków
Powołujemy się na rzetelne dane i statystyki. Na jakie choroby psychiczne najczęściej zapadają Polacy, jaki % osób podejmuje leczenie, jak wygląda leczenie farmakologiczne, oraz jaki jest w PL dostęp do leczenia zaburzeń psychicznych dla dzieci i dorosłych
więcejCzy COVID-19 skończył się, czy już z nami zostanie?
Dlaczego warto zawsze mieć pod ręką test antygenowy na wykrycie wirusa SARS-CoV-2? Przetaczamy kilka znaczących sytuacji, w których może okazać się niezbędny.
więcejRak jelita grubego - przyczyny, objawy, leczenie
Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych. Dowiedz się jakie są jego przyczyny, objawy i jak przebiega leczenie.
więcejZioła, na zdrowie i urodę
Natura hojnie nas obdarzyła w to co dla zdrowia i urody niezbędne. Skrzyp, rumianek, pokrzywka, mięta, szałwia, melisa, czystek - poznaj je wszystkie.
więcejNajczęstsze choroby wieku dziecięcego. Objawy i leczenie
Choroby wieku dziecięcego - czyli z czym może zetknąć się Twoje dziecko w żłobku, przedszkolu lub szkole. Sprawdź czy wiesz jak je rozpoznać i leczyć.
więcejGrypa czy Covid-19? Jak je odróżnić?
Grypa i Covid są chorobami zakaźnymi układu oddechowego i mogą mieć podobny przebieg. Jak je zatem odróżnić? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, ale pamiętaj - nie bądź sam dla siebie lekarzem.
więcejBól gardła, gorączka? Sprawdź czy na pewno potrzebujesz antybiotyk!
Ból gardła, gorączka, osłabienie. Większość z nas co najmniej raz w roku przechodzi zapalanie gardła, które zazwyczaj jest efektem wirusowej lub bakteryjnej infekcji górnych dróg oddechowych. Odróżnienie od siebie tych dwóch rodzajów infekcji pozwoli rozpocząć skuteczne leczenie. Pamiętajmy, że diagnozę postawić może tylko lekarz.
więcej