CRP TEST
- Test do oznaczania stężenia białka C-reaktywnego (CRP) we krwi
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 200,00 zł
Dostępność produktu w sklepach
Opis produktu
Na czym polega działanie testu CRP Test
CRP Test jest badaniem służącym do półilościowego oznaczania stężenia białka C-reaktywnego w próbce krwi. Jeżeli w badanej próbce krwi znajduje się białko C-reaktywne, będzie zachodzić reakcja z przeciwciałami anty-CRP obecnymi w postaci odrębnych linii na płytce testowej. W zależności od poziomu stężenia CRP ukażą się odpowiednie prążki testowe.
Kiedy należy wykonywać test CRP
Test powinien być wykonany w przypadku wystąpienia objawów klinicznych wskazujących na infekcję, takich jak: stan podgorączkowy, bóle głowy, gorączka, czy ogólne osłabienie. Zanim wybierzemy się do lekarza, warto sprawdzić, czy infekcja ma podłoże bakteryjne - wymagające antybiotyku, czy wirusowe - wymagające leczenia objawowego lekami dostępnymi bez recepty. CRP Test można wykonać o dowolnej porze dnia.
Co oznacza linia, która pojawia się przy literce C na płytce testowej
Jest to linia kontrolna. Pojawienie się barwnego prążka pod literką C świadczy o tym, że test działa prawidłowo oraz że badanie zostało wykonane prawidłowo.
Czy intensywność zabarwienia linii w okienku wynikowym wpływa na interpretacje testu
Intensywność zabarwienia linii pojawiających się na teście CRP Test nie ma znaczenia dla interpretacji wyniku testu. Interpretacji dokonujemy zgodnie z wytycznymi zawartymi w niniejszej instrukcji w punkcie „INTERPRETACJA WYNIKÓW”.
Czy po czasie dłuższym niż 7 minut wynik testu będzie w dalszym ciągu wiarygodny
Nie. Wynik testu powinien być odczytany po czasie 5 minut od momentu dodania roztworu, a wynik wiarygodny utrzymuje się do 7 minut.
Wykonanie badania testem CRP

Interpretacja wyników testu CRP

Co należy zrobić w przypadku uzyskania dodatniego wyniku testu
Dodatni wynik testu oznacza, że w badanej krwi znajduje się białko C-reaktywne w stężeniu wyższym niż 10 mg/l. Zaleca się konsultację z lekarzem, co umożliwi dalszą diagnostykę, podjęcie skutecznego leczenia i zapobiegnie rozwojowi infekcji. Uwaga! Wynik wskazujący na infekcję bakteryjną powinien być pilnie skonsultowany z lekarzem, szczególnie w przypadku dzieci, ponieważ lekceważenie infekcji bakteryjnej może doprowadzić do poważnych infekcji, a nawet sepsy.
Co należy zrobić w przypadku uzyskania ujemnego wyniku testu
Ujemny wynik testu oznacza, że w badanej krwi nie zostało wykryte białko C-reaktywne bądź jego stężenie jest mniejsze niż 10 mg/l. Nie wskazuje to na rozwój infekcji bakteryjnej czy wirusowej. Jeśli jednak zauważysz niepokojące objawy, zaleca się konsultację z lekarzem.
Czy wynik testu może być nieprawidłowy
Jeżeli użytkownik przestrzegał wszystkich wskazówek zawartych w niniejszej instrukcji, wynik badania będzie prawidłowy. Nieprawidłowy wynik może być spowodowany użyciem testu po terminie ważności lub który uległ zawilgoceniu, mogła też być użyta nieodpowiednia objętość próbki. Dołączone do opakowania urządzenie z kapilarką pozwala na precyzyjne pobranie wymaganej do badania objętości krwi.
Czas oczekiwania na wynik
Wynik testu odczytujemy po upływie 5 minut
Rękojmia do końca daty ważności testu
Rękojmia do końca daty ważności testu
2021-09-13Ból gardła, gorączka? Sprawdź czy na pewno potrzebujesz antybiotyk!

Ból gardła, gorączka, osłabienie. Większość z nas co najmniej raz w roku przechodzi zapalanie gardła, które zazwyczaj jest efektem wirusowej lub bakteryjnej infekcji górnych dróg oddechowych. Odróżnienie od siebie tych dwóch rodzajów infekcji pozwoli rozpocząć skuteczne leczenie. Pamiętajmy, że diagnozę postawić może tylko lekarz.
więcej 2022-01-05Najczęstsze choroby wieku dziecięcego. Objawy i leczenie

Choroby wieku dziecięcego - czyli z czym może zetknąć się Twoje dziecko w żłobku, przedszkolu lub szkole. Sprawdź czy wiesz jak je rozpoznać i leczyć.
więcej 2022-02-23Zioła, na zdrowie i urodę

Natura hojnie nas obdarzyła w to co dla zdrowia i urody niezbędne. Skrzyp, rumianek, pokrzywka, mięta, szałwia, melisa, czystek - poznaj je wszystkie.
więcej 2022-03-10Rak jelita grubego - przyczyny, objawy, leczenie

Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych. Dowiedz się jakie są jego przyczyny, objawy i jak przebiega leczenie.
więcej 2022-03-16Czy COVID-19 skończył się, czy już z nami zostanie?

Dlaczego warto zawsze mieć pod ręką test antygenowy na wykrycie wirusa SARS-CoV-2? Przetaczamy kilka znaczących sytuacji, w których może okazać się niezbędny.
więcej 2022-03-30Zdrowie psychiczne Polaków

Powołujemy się na rzetelne dane i statystyki. Na jakie choroby psychiczne najczęściej zapadają Polacy, jaki % osób podejmuje leczenie, jak wygląda leczenie farmakologiczne, oraz jaki jest w PL dostęp do leczenia zaburzeń psychicznych dla dzieci i dorosłych
więcej 2022-04-13Sposoby na wiosenne przesilenie

Twoja cera jest szara, przesuszona, podrażniona? Brak Ci energii, masz problem z koncentracją, odczuwasz ciągłe zmęczenie? To może być wiosenne przesilenie. Jest kilka sposobów aby sobie z nim poradzić.
więcej