Porady Farmaceuty

IMG Eksperta

Nazywam się Łukasz Waligórski i jestem magistrem farmacji.

Ut tristique fermentum dui quis maximus. Nam scelerisque aliquet sem in mollis. Fusce lobortis turpis massa, quis lobortis velit dapibus dictum. Donec ac ligula vel nisi pretium sagittis id nec felis. Pellentesque bibendum elit at lectus gravida aliquet. Aenean placerat leo eget vulputate faucibus. Sed at iaculis risus.

2023-03-02

Marzec – miesiąc świadomości raka jelita grubego. Objawy, leczenie, profilaktyka

Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów. W Polsce liczba przypadków zachorowań z roku na rok roście. Choroba ta rozwija się zwykle bezobjawowo, może uaktywnić się dopiero po wielu latach, gdy jest już w zaawansowanym stadium. Dowiedz się jakie są jej objawy, jak wygląda leczenie oraz profilaktyka.

więcej
2023-02-24

Jak dbać o higienę jamy ustnej?

Prawidłowa i systematyczna higiena jamy ustnej to ważny krok w walce o zdrowe zęby i piękny uśmiech. Czy na pewno wiesz jak prawidłowo myć zęby? Sprawdź jak prawidłowo zadbać o jamę ustną - oto kilka praktycznych porad.

więcej
2023-02-09

Zęby mleczne, mleczaki, pierwsze zęby - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Zęby mleczne pojawiają się zwykle po kilu miesiącach życia dziecka. Zwykle towarzyszą mu przez kilka pierwszych lat, dlatego warto wiedzieć co je wyróżnia, ile ich jest, w jakiej kolejności wyrastają, jak o nie dbać i co je odróżnia od stałego uzębienia.

więcej
2023-01-19

Witamina D - wszystko co warto o niej wiedzieć

Witamina D nazywana witaminą życia, znacząco wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Dowiedz się jak dostarczyć witaminę D do organizmu, czym grozi niedobór witaminy D, czy można przedawkować witaminę D, oraz jak sprawdzić poziom witaminy D w organizmie.

więcej
2022-11-23

Nasz przegląd prezentów na zdrowie

Wybór prezentu na święta dla bliskiej osoby bywa trudny. Jeśli nie wiesz co podarować, warto pomyśleć o czymś praktycznym, o czymś na zdrowie.

więcej
2022-11-18

Profilaktyka zdrowotna mężczyzny w każdym wieku

Brak profilaktyki zdrowotnej to krótsze życie. Dowiedz się jakie badania regularnie powinien wykonywać mężczyzna w 20 r.ż., 30 r.ż., 40 r.ż. i 50+

 

więcej
pixel