Porady Farmaceuty

IMG Eksperta

Nazywam się Łukasz Waligórski i jestem magistrem farmacji.

Ut tristique fermentum dui quis maximus. Nam scelerisque aliquet sem in mollis. Fusce lobortis turpis massa, quis lobortis velit dapibus dictum. Donec ac ligula vel nisi pretium sagittis id nec felis. Pellentesque bibendum elit at lectus gravida aliquet. Aenean placerat leo eget vulputate faucibus. Sed at iaculis risus.

2024-05-29

Jak usunąć kleszcza? Jak to zrobić bezpiecznie?

Kleszcze mogą przenosić aż 130 rodzajów wirusów, a także wiele groźnych chorób, takich jak borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, anaplazmoza i babeszjoza. Jak zauważysz kleszcza w skórze, usuń go jak najszybciej, ponieważ ryzyko zakażenia rośnie po 36 godzinach. Przeczytaj jak prawidłowo i bezpiecznie go usunąć.

więcej
2024-03-14

Marzec - miesiąc świadomości raka jelita grubego. Objawy, przyczyny, diagnoza i profilaktyka

Rocznie w polsce diagnozuje się raka jelita grubego u 18 - 19 tysięcy osób. Choroba może rowijać się latami, nie dając żadnych objawów. Diagnoza często przychodzi zbyt późno. Profilaktyka odgrywa ważną rolę.

więcej
2024-01-08

Podstawowe badania profilaktyczne, które trzeba wykonać każdego roku

Podstawowe badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie i zapobieganie wielu chorób. Sprawdź listę podstawowych badań, które powinno wykonywać się regularnie.

więcej
2023-11-30

HIV/ AIDS - objawy, diagnostyka, leczenie i profilaktyka

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS.  W tym czasie trwa kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS, edukacja na temat profilaktyki, objawów i leczenia.

więcej
2023-11-13

Listopad miesiąc świadomości raka prostaty i raka jąder. Objawy, diagnoza, leczenie

Męskie nowotwory gruczołu krokowego - rak jąder, rak prostaty. Objawy, diagnozowanie, leczenie i profilaktyka.

więcej
2023-10-19

Krew utajona w kale - przyczyny i diagnostyka

Krew utajona to krew wykrywana w badaniach stolca. Krew w stolcu nigdy nie jest objawem prawidłowym. Zwykle wskazuje na jedną z chorób układu pokarmowego.

więcej
pixel