THC STRIP
- Test narkotykowy paskowy do wykrywania kanabinoidów i ich metabolitów (THC) w moczu
- - w opakowaniu 1 test
Dostępność produktu w sklepach
Opis produktu
THC Strip to przeznaczony do domowego użytku paskowy test narkotykowy służący do wykrywania obecności marihuany lub haszyszu w moczu.
Test charakteryzuje się czułością 50 ng/ml i w szybki sposób wykrywa kanabinoidy i metabolity zawarte w moczu osób zażywających marihuanę lub haszysz. Badanie jest wiarygodne w ponad 99% przypadków.
Ważne, by pamiętać o tym, że THC utrzymuje się w organizmie człowieka przez 5-20 dni od przyjęcia narkotyku.
THC Strip test składa się z testu paskowego, który trzeba zanurzyć w próbce moczu, zebranej do suchego i czystego naczynia. Zanurzenie paska testowego powinno trwać maksymalnie 10-15 sekund. Na wynik musimy poczekać ok. 5 minut. Czas w tym badaniu należy ściśle kontrolować, dlatego niezbędny jest w tej sytuacji zegarek z sekundnikiem. Wyniki zinterpretowane po 15 minutach nie są już wiarygodne.
W teście z wynikiem dodatnim pojawia się tylko jeden różowy prążek w strefie kontrolnej C.
W celu poprawnego przeprowadzenia badania koniecznie należy się zapoznać z załączoną do opakowania instrukcją obsługi.
Test THC to skuteczna metoda na kontrolę narkotykową nie tylko dorosłych, ale także naszych dzieci. Statystyki wskazują, że coraz młodsze osoby sięgają po narkotyki. Jedynie wzmożona kontrola rodzicielska może skutecznie przeciwdziałać uzależnieniom od substancji psychoaktywnych.
W przypadku marihuany i jej pochodnych nie można zapomnieć również o jej medycznym zastosowaniu, które od 2017 roku zostało w Polsce zalegalizowane. W ten sposób osoby chore na poszczególne schorzenia uzyskały dostęp do preparatów wytwarzanych z konopi indyjskich, które wydawane są na receptę.
Skład opakowania:
Opakowanie THC STRIP zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania jednego badania:
- 1 foliowa szczelnie zamkniętą kopertkę, w której znajduje się: 1 test paskowy i 1 środek pochłaniający wilgoć
- 1 instrukcję używania wyrobu
Przed wykonaniem badania należy przygotować zegarek, który będzie potrzebny do odmierzenia czasu odczytu wyniku testu.
Materiał do badania: próbka moczu
Czas oczekiwania na wynik: Wynik otrzymujemy już po upływie 5 minut
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą.
THC Strip to prosty w wykonaniu test, który dzięki poręcznym rozmiarom i łatwej obsłudze można wykonać z łatwością bez wychodzenia z domu. Wystarczy próbka pobranego do czystego i suchego pojemnika moczu. Można go oddać o dowolnej porze dnia. Jeśli natychmiastowe przeprowadzenie badania nie jest możliwe, próbkę można przechować przez 48 godzin w temperaturze 2-8 °C. W takiej sytuacji przed dokonaniem diagnozy należy doprowadzić go do temperatury pokojowej.
- bezpośrednio przed wykonaniem badania otwórz foliową kopertę
- test wyjmij, chwytając za jego górną, nadrukowaną część. Pamiętaj, że nie możesz dotknąć innych jego części.
- obecny w kopercie środek do pochłaniania wilgoci wyrzuć do śmieci
Chwyć pasek testowy i powoli zanurz w próbce moczu, aż osiągnięta zostanie linia maksymalnego zanurzenia. Po upłynięciu 10-15 sekund ostrożnie wyjmij go z próbki i umieść na płaskiej, poziomej powierzchni.
Uzbrój się w cierpliwość i zwróć uwagę na pojawiające się barwne prążki. Wyniki testu należy odczytać pod koniec 5. minuty, licząc od zanurzenia paska w próbce moczu.
Po upływie 15 minut od badania intensywność prążków może ulec zmianie lub może pojawić się nowy pasek. Nie należy brać pod uwagę takich wyników.
Działanie testu THC Strip jest niezwykle intuicyjne i proste. Diagnoza polega na wykryciu w moczu badanego kanabinoidów i ich metabolitów, które są głównym produktem przemiany marihuany i haszyszu dokonującym się w wątrobie. Wynik przyjmuje postać łatwych do odczytania, barwnych prążków.
Wynik ujemny
W badanym moczu nie stwierdzono obecności narkotyków, gdy w polu testowym pojawiają się dwa barwne prążki – w strefie testowej T oraz w strefie kontrolnej C.
Wynik dodatni
Jeden barwny prążek w strefie kontrolnej C oznacza pozytywny wynik potwierdzający obecność narkotyków w moczu badanego.
Wynik nieważny
Brak reakcji lub samodzielne wystąpienie paska testowego T sygnalizuje nieważny wynik badania. Cały proces należy powtórzyć z wykorzystaniem nowego zestawu diagnostycznego.
Nie należy zwracać uwagi na różnice w natężeniu poszczególnych prążków. Ich intensywność nie ma wpływu na wynik badania.
Rękojmia do końca daty ważności testu
Porady Farmaceuty
Uzależniony od narkotyków nastolatek. Gdzie szukać pomocy?
Uzależnienie od narkotyków to poważny problem. W takiej sytuacji ważne jest podjęcie szybkich i skutecznych kroków w celu znalezienia odpowiedniego wsparcia i pomocy. Podpowiadamy gdzie szukać pomocy i jak odpowiednio wspierać osobę uzależnioną.
więcejPsychiczne, fizyczne i społeczne skutki zażywania narkotyków
Zażywanie narkotyków ma poważne i często trwałe skutki dla zdrowia fizycznego i psychicznego osoby uzależnionej i jej bliskich.
więcej"Czy bierze narkotyki?" Objawy uzależniania od narkotyków i metody diagnostyczne.
Zachowanie po zażyciu narkotyków zwykle zmienia się radykalnie. Substancje psychoaktywne oddziałują na psychikę - normą są zmiany zachowania, ich rodzaj oraz nasilenie. Są jednak sytuacje, w których trudno domyślić się, że człowiek jest "pod wypływem". Wiedza o objawach może pomóc. Objawy różnią się w zależności od przyjmowanej substancji psychoaktywnej.
więcejCo zażywa młodzież? Popularne narkotyki.
Wiedza na temat popularnych narkotyków oraz objawów towarzyszących osobie pod ich wpływem, może pomóc w rozpoznaniu czy bliska osoba zażywa narkotyki. Oto kilka popularnych narkotyków wśród młodzieży i sposoby ich rozpoznawania.
więcejPrzyczyny śmierci w młodym wieku. Młodzi ludzie za rzadko się badają
Tylko 7 proc. Polaków robi sobie badania profilaktyczne, kiedy nic im nie dolega. Wg. WHO z powodu nowotworów, cukrzycy oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego na świecie umiera 41 mln osób rocznie. Wg. GUS-u, w Polsce te choroby są najczęstszą przyczyną przedwczesnych śmierci.
więcejNarkotyki - jakie najczęściej przyjmują Polacy
Wiek i narkotyki. Jaki procent z tego to młodzież? Jak rozpoznać osobę pod wpływem. Metody leczenia. Domowe testy na wykrycie substancji psychoaktywnych w organizmie.
więcejWpływ używek na zdrowie i urodę!
Używkom mówię NIE! - to najczęstsze postanowienie noworoczne. Dlaczego warto wytrwać w tym postanowieniu? Otóż używki nie tylko rujnują nasze zdrowie, ale także urodę. Prezentujemy kilka faktów, które skłonią do myślenia i zmotywują do podjęcia słusznych kroków.
więcejCO BIERZE MŁODZIEŻ? Poznaj substancje, które mogą zagrażać również Twojemu dziecku.
Z roku na rok społeczeństwo coraz częściej sięga po substancje psychoaktywne, w tym młodzież, która bardzo szybko się od nich uzależnia, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Jakie mają działanie na organizm ludzki i co powoduje, że jednorazowe zażycie narkotyku zmienia się szybko w nawyk?
więcej