TEST narkotykowy ze śliny
- Test narkotykowy wykrywający 6 rodzajów narkotyków jednocześnie
- - w opakowaniu 1 test
Dostępność produktu w sklepach
Opis produktu
Test narkotykowy ze silny to najprostszy i najszybszy sposób wykrycia nielegalnych substancji w organizmie.
Biorąc pod uwagę stale rosnące zainteresowanie narkotykami przez coraz młodsze osoby, nowoczesne testy domowego użytku stanowią świetne narzędzie diagnostyczne. Dzięki nim możemy szybko i wygodnie zbadać ślinę naszego dziecka czy bliskiej nam osoby, pod kątem obecności nielegalnych środków odurzających.
Narkotykowy TEST ze śliny pozwala na wykrycie aż 6 różnych substancji psychoaktywnych, w tym amfetaminy, kokainy, heroiny, morfiny, marihuany i haszyszu.
Test składa się z płytki testowej, próbnika oraz pojemnika na próbkę. W celu przeprowadzenia badania należy pobrać ślinę z ust za pomocą próbnika mającego postać specjalnej gąbki. Następnie ślinę musimy wycisnąć do pojemnika wyposażonego w nakrętkę z dozownikiem, z którego trzeba wprowadzić po 3 krople śliny, do każdego z dwóch pól reakcyjnych znajdujących się na płytce testowej.
Wyniki testu odczytujemy po 10 minutach, ich wiarygodność utrzymuje się do 20 minut, po tym czasie nie należy już interpretować uzyskanych rezultatów. Dodatni wynik oznacza się jako jeden barwny prążek widniejący w strefie kontrolnej C, co jednoznacznie świadczy o wykryciu śladu narkotyku w organizmie badanej osoby.
Obecność morfiny, heroiny i kokainy w ślinie wykrywana jest przez 12-24 godziny od zażycia narkotyków, amfetaminy 20-50 godzin, a marihuany i haszyszu ok. 14 godzin.
Skład opakowania:
Opakowanie zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania 1 badania:
- 1 foliową szczelnie zamkniętą kopertkę, w której znajduje się: 1 test płytkowy i 1 środek pochłaniający wilgoć
- 1 foliową przezroczystą kopertkę, w której znajduje się 1 próbnik do pobrania próbki
- 1 foliową szczelnie zamkniętą kopertkę, w której znajduje się 1 ekstraktor na ślinę i 1 środek pochłaniający wilgoć
- 1 instrukcję wykonania testu
Należy przygotować zegarek, który będzie potrzebny do odmierzania czasu odczytu wyniku testu.
Materiał do badania: próbka śliny
Czas oczekiwania na wynik: Wynik otrzymujemy po upływie 10 minut
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą.
Badanie za pomocą testu narkotykowego ze śliny jest bardzo proste i wymaga minimalnego wysiłku. Otrzymany wynik jest dokładny i może stanowić wstępne potwierdzenie podejrzenia spożycia substancji zakazanych. W celu dalszej diagnozy należy przeprowadzić konsultacje laboratoryjne i skonsultować się z lekarzem.
Aby wykonywane badanie było jak najbardziej rzetelne, należy pamiętać o kilku zasadach
- ślina do badania może być pobrana o dowolnej porze dnia
- badanie należy przeprowadzić niezwłocznie po pobraniu śliny
- każdy krok powinien być zgodny z instrukcją
- 10 minut przed rozpoczęciem badania należy powstrzymać się od spożywania posiłków, żucia gumy oraz palenia tytoniu
Test rozpocznij od pobrania śliny za pomocą specjalnego próbnika załączonego do zestawu. W tym celu włóż go do ust i energicznie pocieraj wnętrze jamy ustnej przez ok. 3 minuty. Gąbka powinna być równomiernie nasączona.
Nasączony próbnik umieść w pojemniku i energicznie dociśnij, aby wycisnąć jak najwięcej śliny.
Nałóż nakrętkę i odchyl dozownik do pionu
Energicznie ściśnij dozownik i zaaplikuj po trzy krople śliny do dwóch okienek umiejscowionych na froncie testu.
Poczekaj 10 minut i odczytaj wszystkie wyniki.
Interpretacja wyników po dłuższym czasie będzie nieprawidłowa i nie należy brać jej pod uwagę.
Test to proste w obsłudze narzędzie służące do wykrywania obecności morfiny, heroiny, amfetaminy, marihuany, haszyszu i kokainy w ślinie. Produkt świetnie sprawdzi się, gdy nie mamy pewności, który narkotyk został spożyty. Składa się na niego poręczna płytka z dwoma paskami testowymi umieszczonymi równolegle, próbnik oraz pojemnik z nakrętką i dozownikiem.
Wynik dodatni
Pojawienie się prążka w strefie kontrolnej C oznacza poprawne przeprowadzenie testu. Natomiast brak odpowiednich oznaczeń w polach OPI, AMP, THC, COC sygnalizuje wykrycie wszystkich analizowanych substancji – opiatów, amfetaminy, marihuany/haszyszu oraz kokainy.
Wynik ujemny
Przy wszystkich polach pojawiły się barwne prążki. Wynik oznacza brak stwierdzenia obecności analizowanych substancji w ślinie.
Wynik nieważny
Brak prążka w strefie kontrolnej C oznacza nieważny wynik testu. W takiej sytuacji badanie należy powtórzyć za pomocą nowego zestawu i innej próbki śliny.
Nie należy zwracać uwagi na intensywność pojawiających się prążków. Natężenie barwy nie ma wpływu na ostateczny wynik badania.
Rękojmia do końca daty ważności testu
Porady Farmaceuty
Uzależniony od narkotyków nastolatek. Gdzie szukać pomocy?
Uzależnienie od narkotyków to poważny problem. W takiej sytuacji ważne jest podjęcie szybkich i skutecznych kroków w celu znalezienia odpowiedniego wsparcia i pomocy. Podpowiadamy gdzie szukać pomocy i jak odpowiednio wspierać osobę uzależnioną.
więcejPsychiczne, fizyczne i społeczne skutki zażywania narkotyków
Zażywanie narkotyków ma poważne i często trwałe skutki dla zdrowia fizycznego i psychicznego osoby uzależnionej i jej bliskich.
więcej"Czy bierze narkotyki?" Objawy uzależniania od narkotyków i metody diagnostyczne.
Zachowanie po zażyciu narkotyków zwykle zmienia się radykalnie. Substancje psychoaktywne oddziałują na psychikę - normą są zmiany zachowania, ich rodzaj oraz nasilenie. Są jednak sytuacje, w których trudno domyślić się, że człowiek jest "pod wypływem". Wiedza o objawach może pomóc. Objawy różnią się w zależności od przyjmowanej substancji psychoaktywnej.
więcejCo zażywa młodzież? Popularne narkotyki.
Wiedza na temat popularnych narkotyków oraz objawów towarzyszących osobie pod ich wpływem, może pomóc w rozpoznaniu czy bliska osoba zażywa narkotyki. Oto kilka popularnych narkotyków wśród młodzieży i sposoby ich rozpoznawania.
więcejNarkotyki - jakie najczęściej przyjmują Polacy
Wiek i narkotyki. Jaki procent z tego to młodzież? Jak rozpoznać osobę pod wpływem. Metody leczenia. Domowe testy na wykrycie substancji psychoaktywnych w organizmie.
więcejWpływ używek na zdrowie i urodę!
Używkom mówię NIE! - to najczęstsze postanowienie noworoczne. Dlaczego warto wytrwać w tym postanowieniu? Otóż używki nie tylko rujnują nasze zdrowie, ale także urodę. Prezentujemy kilka faktów, które skłonią do myślenia i zmotywują do podjęcia słusznych kroków.
więcejCO BIERZE MŁODZIEŻ? Poznaj substancje, które mogą zagrażać również Twojemu dziecku.
Z roku na rok społeczeństwo coraz częściej sięga po substancje psychoaktywne, w tym młodzież, która bardzo szybko się od nich uzależnia, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Jakie mają działanie na organizm ludzki i co powoduje, że jednorazowe zażycie narkotyku zmienia się szybko w nawyk?
więcejMoje dziecko bierze narkotyki? Co robić?
Zażywanie narkotyków w ostatnich latach stało się bardzo popularne w subkulturze, młodzież w coraz młodszym wieku sięga po używki. Ich zażywanie może bardzo wpłynąć nie tylko na zdrowie młodej osoby, ale także na jego zachowanie czy wygląd fizyczny.
więcejJak sprawdzić, czy dziecko zażywa narkotyki
Narkotyki to wbrew pozorom bardzo popularne i łatwo dostępne substancje. Kiedy dziecko po nie sięga, rodzice zazwyczaj nie maja o tym pojęcia. Zdarzają się sytuacje, że podejrzewają coś niedobrego, niestety nastolatek potrafi sprawnie ukryć swoje uzależnienie. Dlatego najważniejsza jest szybka reakcja rodziców na jakiekolwiek niepokojące oznaki. Pierwszym, głównym krokiem jest stały kontakt z dzieckiem. Drugi krok to czujna obserwacja i sprawdzanie symptomów, które wskazują na to, że dziecko zażywa narkotyki. Idealnym rozwiązaniem może być TEST narkotykowy ze śliny.
więcejAmfetamina – objawy i skutki zażywania amfetaminy
Amfetamina jest środkiem stymulującym centralny układ nerwowy. Jej historia sięga roku 1887, a w latach 30 ubiegłego stulecia produkowano ją już na szeroką skalę 1. Co się dzieje po zażyciu amfetaminy? Zażywanie amfetaminy wiąże się także z wysokim ryzykiem uzależnienia. Dowiedz się więcej na ten temat.
więcej