Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

Menopauza TEST

  • Test okresu przekwitania u kobiet
  • - w opakowaniu 2 testy
Menopauza TEST
Menopauza TEST
Menopauza TEST
Menopauza TEST
Menopauza TEST
Menopauza TEST
Jak wykonać badanie:true285
Interpretacja wyników testu:true285
20,99 zł
/ szt. brutto
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™ w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 49,00 zł

Dostępność produktu w sklepach

Menopauza TEST
Menopauza TEST

Opis produktu

Menopauza TEST płytkowy pozwala na zdiagnozowanie początkowego okresu przekwitania u pań.

Dla kobiet proces klimakterium i zatrzymanie comiesięcznego cyklu jest niezwykle trudnym przeżyciem. Obok zanikania funkcji rozrodczych, kobiety zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami, takimi jak uderzenia gorąca czy nerwowość.

Menopauza TEST jednoznacznie wykazuje, czy nieregularne miesiączki lub ich zanik oraz złe samopoczucie związane jest ze zmianami hormonalnymi spowodowanymi wkraczaniem w okres przekwitania.

Test płytkowy Menopauza służy do wykrycia rosnącego stężenia hormonu FSH, które jest równe lub przekroczyło 25 mIU/ml. Taki wzrost jest charakterystycznym efektem poprzedzającym menopauzę, ponieważ wraz ze zmniejszającą się produkcją estrogenów i progesteronu, organizm kobiety wytwarza większą niż dotychczas ilość folikulotropiny (FSH).

Do przeprowadzenia badania wystarczy próbka z pierwszego porannego moczu, który zbieramy do suchego i czystego naczynia. Następnie za pomocą znajdującej się w opakowaniu testu pipetki aplikujemy na okienko płytki testowej 3 krople moczu.

Wynik w postaci różowych prążków uzyskujemy po upływie 5 minut. Interpretacja po czasie dłuższym niż 10 minut nie jest już wiarygodna. W celu poprawnego przeprowadzenia badania należy zapoznać się dokładnie z instrukcją obsługi dołączoną do opakowania.

Prezentowany Menopauza TEST zawiera 2 testy, które pozwalają przeprowadzić 2 niezależne badania. Drugie badanie należy powtórzyć dokładnie po tygodniu od wykonania pierwszego testu.

Zdjęcie przedstawia opakowanie z 2018 roku, w sprzedaży mogą pojawiać się również starsze opakowania.

 

Skład opakowania:

Opakowanie Menopauza TEST zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania 2 badań:

  • 2 foliowe szczelnie zamknięte kopertki, w każdej znajdują się: 1 test płytkowy, 1 pipetka i 1 środek pochłaniający wilgoć
  • 1 instrukcję używania wyrobu

Przed wykonaniem badania należy przygotować papierowy ręcznik i zegarek, który będzie potrzebny do odmierzenia czasu odczytu wyniku testu.

 Materiał do badania: próbka moczu

Czas oczekiwania na wynik: Wynik testu odczytujemy po upływie 5 minut

 To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą. 

Jak wykonać badanie?

Regularność badania zależy od obserwowanych objawów przekwitania. Jeżeli miesiączka jest regularna, test należy wykonać w pierwszym tygodniu cyklu miesięcznego i powtórzyć tydzień później. Jeżeli natomiast miesiączkujesz nieregularnie, pierwszy test zrób w dowolnym dniu miesiąca i powtórz próbę po upłynięciu kolejnych siedmiu dni.

W celu przeprowadzenia testu konieczna będzie próbka świeżego moczu. Należy go oddawać w godzinach porannych po co najmniej 5-godzinnej przerwie. Badany mocz należy pobrać zawsze do czystego i suchego naczynia.

  • Tuż przed wykonaniem próby otwórz foliową kopertkę poprzez jej rozdarcie.
  • Z koperty wyjmij test płytkowy i plastikową pipetkę.
  • W kopertce znajduje się również środek pochłaniający wilgoć, który należy wyrzucić do domowych śmieci.
  • Płytkę testową umieść na poziomej powierzchni.

Badanie na menopauzę - pobranie moczu

Badanie rozpocznij od pobrania moczu za pomocą plastikowej pipetki.

Badanie na menopauzę - umieszczanie próbki moczu na próbce testowej

Za pomocą ostrożnych ruchów umieść 3 krople w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu na płytce testowej. Aby uniknąć napowietrzenia, pipetę trzymaj pionowo, ok. 1 cm nad powierzchnią testu.

Badanie na menopauzę - oczekiwanie na wyniki badania

Uzbrój się w cierpliwość i poczekaj na efekty ok. 5 minut. Przyjmą one postać barwnych prążków, których układ stanowi o ostatecznym wyniku badania.

Jeżeli rezultat pojawi się po ponad 10 minutach, test należy uznać za nieudany.

.

Interpretacja wyników testu

Badanie na menopauzę - wynik dodatni

Wynik dodatni

Jeśli rezultat badania jest dodatni, w okienku wynikowym pojawią się dwa intensywne prążki o podobnej intensywności – testowy T oraz kontrolny C. Rezultat oznacza wyższy, niż przewiduje norma poziom hormonu FSH, mogący oznaczać stadium perimenopauzy. W takim wypadku należy skontaktować się z lekarzem, aby przeprowadzić dalszą diagnozę i ewentualnie podjąć terapię.

Badanie na menopauzę - wynik ujemny

Wynik ujemny

W przypadku wyniku ujemnego obserwowana intensywność prążka T jest znacznie słabsza lub pasek nie pojawia się wcale. Rezultat oznacza prawdopodobny brak stadium perimenopauzy w danym cyklu.

Badanie na menopauzę - wynik nieważny

Wynik nieważny

Brak pojawienia się prążka kontrolnego C oznacza nieważność przeprowadzonego testu. W takim wypadku należy powtórzyć badanie, korzystając z nowego zestawu.

 

 

 

 

Objawy przekwitania pojawiają się nawet 2-3 lata przed wystąpieniem faktycznej menopauzy. Choćby z tego powodu przeprowadzenie samego badania nie wystarczy. Należy je również poprawnie zinterpretować.

 

W przypadku kobiet, które nie miały miesiączki przez ostatnie 12 miesięcy, dodatni wynik testu oznacza wystąpienie menopauzy. W takiej sytuacji należy skontaktować się z lekarzem, potwierdzić wyniki i podjąć odpowiednią terapię.

 

W przypadku kobiet doświadczających objawów przekwitania, które miesiączkują, powinno się przeprowadzić podwójny test i odpowiednio odczytać ich rezultat:

 

  • - dwa wyniki dodatnie – prawdopodobny stan perimenopauzy. Należy skontaktować się z lekarzem i nie przerywać stosowania antykoncepcji.
  • - wynik ujemny i dodatni – prawdopodobny wczesny stan perimenopauzy. Należy zachować się podobnie jak w powyższym przypadku.
  • - dwa wyniki ujemne – prawdopodobny brak stanu perimenopauzy. W razie nieustąpienia objawów należy powtórzyć test za miesiąc i skontaktować się z lekarzem w celu zdiagnozowania przyczyn złego samopoczucia.
Do pobrania
Rękojmia do końca daty ważności testu

Rękojmia do końca daty ważności testu

Pytania innych klientów
Do czego służy test?

Test płytkowy Menopauza służy do wykrycia rosnącego stężenia hormonu FSH, które jest równe lub przekroczyło 25 mIU/ml. Taki wzrost jest charakterystycznym efektem poprzedzającym menopauzę, ponieważ wraz ze zmniejszającą się produkcją estrogenów i progesteronu, organizm kobiet wytwarza większość niż dotychczas ilość folikulotropiny (FSH). Zazwyczaj menopauza występuje około 50. roku życia, aczkolwiek pierwsze objawy mogą pojawić się kilka lat wcześniej i utrzymywać się jeszcze kilka lat po zaprzestaniu miesiączkowania. Jeśli przekwitanie rozpoczyna się w wieku 40-45 lat mówimy o wczesnej menopauzie.

Objawy Menopauzy

Do popularnych objawów menopauzy należą:

  • uderzenia gorąca,
  • nagłe intensywne pocenie się (w tym nocne poty),
  • wzrost wagi mimo braku zmiany diety,
  • rozdrażnienie, wahania nastrojów,
  • zaburzenia snu – z przewagą bezsenności,
  • ogólne uczucie zmęczenia,
  • osteoporozę,
  • zmiany skórne,
  • atrofię pochwy,
  • wzrost cholesterolu LDL,
  • wypadanie włosów,
  • spadek libido.
Jak walczyć z menopauzą?

Jeśli objawy przekwitania są niezbyt mocno dokuczliwe – można zaproponować kobiecie zastosowanie farmakologicznych metod ich łagodzenia.

Na rynku dostępne są preparaty z fitoestrogenami, które łagodzą nie tylko objawy fizyczne, ale także poprawiają stan psychiczny kobiety. Niestety wykazują one słabe działanie i zazwyczaj pomagają kobietom przy mało wyrażonych dolegliwościach.

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer801 000 977
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady Farmaceuty

2022-08-03

Owulacja - wszystko co powinnaś o niej wiedzieć

Owulacja, inaczej jajeczkowanie, to szczyt płodności w całym cyklu menstruacyjnym. Na podstawie obserwacji objawów możliwe jest zaplanowanie ciąży lub jej zapobieganie. Cykle mogą też być bezowulacyjne, czego następstwem jest problem z zajściem w ciążę.

więcej
2022-06-08

Przyczyny śmierci w młodym wieku. Młodzi ludzie za rzadko się badają

Tylko 7 proc. Polaków robi sobie badania profilaktyczne, kiedy nic im nie dolega. Wg. WHO z powodu nowotworów, cukrzycy oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego na świecie umiera 41 mln osób rocznie. Wg. GUS-u, w Polsce te choroby są najczęstszą przyczyną przedwczesnych śmierci.

więcej
2022-04-13

Sposoby na wiosenne przesilenie

Twoja cera jest szara, przesuszona, podrażniona? Brak Ci energii, masz problem z koncentracją, odczuwasz ciągłe zmęczenie? To może być wiosenne przesilenie. Jest kilka sposobów aby sobie z nim poradzić.

więcej
2022-03-30

Zdrowie psychiczne Polaków

Powołujemy się na rzetelne dane i statystyki. Na jakie choroby psychiczne najczęściej zapadają Polacy, jaki % osób podejmuje leczenie, jak wygląda leczenie farmakologiczne, oraz jaki jest w PL dostęp do leczenia zaburzeń psychicznych dla dzieci i dorosłych

więcej
2022-01-12

Badam się regularnie – najważniejsze postanowienie noworoczne!

Czy Twoje postanowienia noworoczne uwzględniają większą dbałość o swoje zdrowie? Badam się! - to powinien być punkt numer jeden na każdej liście. Badania pozwolą zdiagnozować Twój stan zdrowia i zapobiec ewentualnym chorobom w przyszłości. Mogą być również wskazówką do zmiany diety, czy zachętą do aktywnego spędzania czasu. Sprawdź czy na pewno wiesz jakie badania profilaktyczne należy wykonać i jak często.

więcej
2021-12-01

10 zasad zdrowego stylu życia

Zastanawiasz się jak prowadzić zdrowy tryb życia, jednocześnie się nim ciesząc a nie umartwiając? Poznaj nasze TOP 10 zdrowych reguł, które warto przekuć w nawyk.

więcej
2021-11-17

Co należy wiedzieć o menopauzie. Jak ją rozpoznać i jak wspierać gdy doświadcza jej bliska osoba

Dotyka kobietę w okolicach 50 roku życia. Menopauza, bądz inaczej klimakterium. Kolejny etap w życiu kobiety. Bywa trudny do przejścia. Dlaczego ważne w tym czasie jest wsparcie bliskich?

więcej
2019-09-25

Jak zbadać menopauzę?

Przekwitanie to nieunikniony okres w życiu każdej kobiety. U jednych mija niepostrzeżenie, podczas gdy u innych może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Menopauza nie pozostaje też bez wpływu na zdrowie kobiety. Czy można się do niej przygotować?

więcej
2018-11-15

Jak zbadać owulację?

Owulacyjny LH TEST od Domowego Laboratorium to szybki test paskowy służący do wykrywania hormonu LH, wykorzystujący zjawisko nagłego wzrostu poziomu hormonu w moczu kobiety. Owulacja jest kluczowym momentem comiesięcznego cyklu fizjologicznego. Określa płodność i datuje dni płodne, które występują zaraz przed jajeczkowaniem i tuż po nim. Badanie testem owulacyjnym powinno być ważne zarówno dla kobiet starających się o dziecko jak i w czasie antykoncepcji przy wyznaczaniu dni płodnych.

więcej
2018-10-04

Jak rozpoznać klimakterium?

Pierwsze objawy menopauzy, jakie dotykają kobiet są dość charakterystyczne. Mogą przybierać postać zaburzeń miesiączkowania, uderzeń gorąca, kołatania serca czy suchości miejsc intymnych. Aby potwierdzić czy to menopauza, wystarczy wykonać test od Domowego Laboratorium Menopauza Test. Jest to szybki test wykrywający stężenie hormonu FSH, pozwala wygodnie ustalić, czy pacjentka znajduje się w okresie menopauzy.

więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel