Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

Test Ciążowy PINK Super Czuły płytkowy

 • Ciążowy test płytkowy o czułości 10 mlU/ml
 • - w opakowaniu 1 test
Test Ciążowy PINK Super Czuły płytkowy
Test Ciążowy PINK Super Czuły płytkowy
Test Ciążowy PINK Super Czuły płytkowy
Test Ciążowy PINK Super Czuły płytkowy
Nasz bestseller
Jak wykonać badanie:true279
Interpretacja wyników testu:true279
11,99 zł
/ szt. brutto
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 0,01 zł

Dostępność produktu w sklepach

Test Ciążowy PINK Super Czuły płytkowy
Test Ciążowy PINK Super Czuły płytkowy

Opis produktu

PINK Super Czuły test ciążowy – jeden z najdokładniejszych na rynku!

PINK Test Super Czuły to niezwykle wygodny w użyciu płytkowy test ciążowy, charakteryzujący się wysoką precyzją diagnostyczną. Wykrywa w moczu zawartość hormonu hCG (ludzka gonadotropina kosmówkowa), który wytwarzany jest przez kobiety w ciąży. Czułość testu wynosi 10 mlU/ml, a dokładność – według badań klinicznych – ponad 99,9%.

Do pomiaru używa się świeżego moczu, najlepiej porannego, ponieważ właśnie wtedy stężenie hCG jest najwyższe.

Pink Test Super Czuły można przeprowadzić już 6 dni od momentu zapłodnienia, chociaż wskazane jest wykonanie go dopiero dzień po terminie spodziewanej miesiączki.

Do badania wystarczą 3 krople moczu, które za pomocą plastikowej pipetki należy nanieść na pole testowe.
Wynik pozytywny może pojawić się po ok. 1 minucie i na teście widoczny jest jako dwa wyraźne prążki. W celu potwierdzenia rezultatu negatywnego należy poczekać do 5 minut – pojawi się wtedy tylko jeden prążek w strefie kontrolnej C.

Wynik uzyskany po upływie 10 minut nie jest już wiarygodny. Jeśli podczas badania nie ukaże się krążek strefy kontrolnej C, test jest nieważny i należy go powtórzyć.

PINK Test Super Czuły przeznaczony jest do jednorazowego użycia. Aby otrzymać prawidłowe i wiarygodne rezultaty, badanie musi być wykonane zgodnie z załączoną instrukcją.

Opakowanie testu zawiera:

 • 1 test zapakowany w aluminiową kopertę (znajduje się tam również środek pochłaniający wilgoć)
 • 1 plastikową pipetkę do pobrania moczu
 • 1 instrukcję

 Materiał do badania: próbka moczu

Czas oczekiwania na wynik: Wynik otrzymujemy już po upływie 1-5 minut

 To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą.

Jak wykonać badanie

Test ciążowy Pink Strumieniowy Super Czuły to wysoce precyzyjne, jednorazowe, domowe badanie, którego przeprowadzenie jest bardzo szybkie i proste.

Do badania najlepiej nadaje się mocz poranny, ponieważ zawiera on najwięcej hormonu hCG.

 • Tuż przed wykonaniem badania otwórz foliową kopertkę przez jej rozdarcie. Z  kopertki wyjmij test strumieniowy i zapoznaj się z jego budową. W kopertce znajduje się również środek pochłaniający wilgoć, który należy wyrzucić do domowych śmieci.
 • Zdejmij  nasadkę  i skieruj  końcówkę  testu  pod strumień moczu na co najmniej 10 sekund. Można również zebrać mocz do suchego i czystego naczynia i zanurzyć w nim na co najmniej 10 sekund samą końcówkę testu.
 • Po  wyjęciu  końcówki  testu  z badanego  moczu, nałóż  z powrotem  nasadkę  i umieść  test  na poziomej  powierzchni  tak,  aby  widoczne  były obydwa okienka testu. Obserwuj  przemieszczanie  się  badanej  próbki moczu przez strefę testową T i kontrolną C testu. Odczekaj,  aż  w okienkach  pojawią  się  barwne prążki.
 • Wynik testu odczytaj po czasie 1 do 4 minut od momentu zanurzenia końcówki testu w moczu.
  Jeśli nie pojawi się żadna barwna linia, odczekaj jeszcze 1 minutę.

Wyniku otrzymanego po czasie dłuższym niż 10 minut nie należy brać pod uwagę.

Interpretacja wyników testu

Prawidłowy i wiarygodny wynik testu ciążowego Pink Strumieniowy Super Czuły zależy w głównej mierze od właściwego i zgodnego z wytycznymi przeprowadzenia badania. Test ciążowy Pink Super Czuły może przedstawić 3 różne warianty wynikowe.

 

Wynik ujemny (brak ciąży)

Wynik jest negatywny, gdy pojawia się pasek kontrolny C, natomiast brak paska testowego T. Taki wynik w 99,9% oznacza, że najprawdopodobniej nie jesteś w ciąży.

Wynik dodatni (ciąża)

Wynik jest pozytywny w momencie pojawienia się dwóch wyraźnych pasków na płytce testowe, a więc zarówno w strefie testowej T, jak i w strefie kontrolnej C. Intensywność barwy paska T lub C nie ma najmniejszego znaczenia. Taki wariant wynikowy wskazuje z dużym prawdopodobieństwem, że jesteś w ciąży. Aby potwierdzić ten stan, udaj się do lekarza specjalisty.

Wynik nieważny

Wynik możesz uznać za nieważny, jeżeli nie pojawi się żaden pasek lub wyświetli się jedynie prążek strefy testowej T. Wówczas najlepiej jest powtórzyć badanie, używając nowego testu ciążowego zgodnie z dołączoną do niego instrukcją obsługi.

Do pobrania
Rękojmia do końca daty ważności testu

Rękojmia do końca daty ważności testu

Pytania innych klientów
Jak działa test ciążowy?
Test ciążowy funkcjonuje na zasadzie reakcji. Pojawiający się w moczu kobiety będącej w ciąży hormon hCG (gonadotropina kosmówkowa) reaguje na monoklonalne przeciwciała antv-hCG umieszczone w teście ciążowym. Im dłuższy jest czas od zapłodnienia, tym ilość hormonu hCG w moczu kobiety jest większa.
Jaki jest optymalny czas wykonania testu ciążowego?
Badanie z użyciem testu ciążowego Pink Super Czuły można przeprowadzić już po 6 dniach od momentu prawdopodobnego zapłodnienia. Najbardziej optymalnym momentem do zrobienia testu będzie jednak pierwszy dzień po upłynięciu terminu menstruacyjnego.
Czy próbka do badania musi pochodzić z moczu porannego?
I tak, i nie. Test ciążowy Pink Super Czuły możesz wykonać o dowolnej porze dnia, jednak w moczu porannym znajduje się największa ilość hormonu hCG, co pozwoli uzyskać najbardziej wiarygodny wynik badania.
Czy wyniki testu ciążowego Pink Super Czuły są wiarygodne?
Jak najbardziej. Test ciążowy Pink Super Czuły został poddany wielu szczegółowym badaniom klinicznym, z których wynika, że uzyskane wyniki takiego badania są dokładne w ponad 99,9%.
Jaka jest precyzyjność działania takiego testu ciążowego?
Test ciążowy Pink Super Czuły jest już w stanie wykryć hormon hCG o stężeniu nie mniejszym niż 10 mlU/ml. Z przeprowadzonych badań klinicznych wynika, że obecność innych hormonów obecnych w moczu nie wpływa na końcowy wynik testu. Chodzi tu przede wszystkim o hormon LH (lutropina do ilości 500 mlU/ml), hormon FSH, czyli folikulotropowy (do ilości 1000 mlU/ml) oraz TSH (hormon tyreotropowy do ilości 1000 μIU/ml).
Skąd mam mieć pewność, że test działa prawidłowo?
O tym, że test ciążowy Pink Super Czuły jest sprawny, świadczy pojawienie się podczas badania prążka w strefie kontrolnej C. Ten pasek oznajmia również, że badanie zostało wykonane prawidłowo.
Czy możliwe jest zafałszowanie wyników badania w wyniku oddziaływania jakichś innych czynników?

Owszem, jest to możliwe. Przykładowo, lekarstwa, w składzie których znajduje się hormon hCG, mogą doprowadzić do zafałszowania wyników i otrzymania dodatniego rezultatu testu ciążowego.

Również niektóre schorzenia mogą wpływać na wynik badania ciążowego z uwagi na możliwość występowania podczas ich przebiegu podwyższonego poziomu hCG (np. torbiel jajnika, ciąża pozamaciczna, menopauza, itp.).

Od dłuższego czasu nie miesiączkuję, a test ciążowy wskazuje, że nie jestem w ciąży. Co powinnam zrobić?
Uzyskanie ujemnego wyniku testu ciążowego, o ile został on przeprowadzony w sposób prawidłowy, oznacza, że w Twoim moczu nie został wykryty hormon hCG i najprawdopodobniej nie jesteś w ciąży. Oczywiście test możesz powtórzyć po kilku dniach dla uzyskania całkowitej pewności. Jeżeli i wówczas uzyskach wynik negatywny, a problem z menstruacją będzie nadal występował, powinnaś zgłosić się do lekarza specjalisty.
Dodatni wynik testu. Co dalej?
Wynik pozytywny testu ciążowego oznacza duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. W takiej sytuacji powinnaś udać się do ginekologa, aby w stu procentach potwierdzić tę wiadomość oraz uzyskać dalsze wskazówki odnośnie ciąży.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer801 000 977
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady Farmaceuty

2022-10-06

Rak piersi - najczęstszy nowotwór na świecie – profilaktyka, badania, leczenie

Już od prawie 40 lat październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Dlaczego ten miesiąc jest tak potrzebny? Statystyki nie pozostawiają złudzeń - rak sutka, jest najczęściej występującym nowotworem w Polsce i na świecie.

więcej
2022-08-24

Niepłodność – przyczyny, diagnostyka, badania

Niepłodność to nie to samo co bezpłodność. Niepłodność można leczyć. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Poznaj jej przyczyny, diagnostykę i leczenie.

więcej
2022-08-03

Owulacja - wszystko co powinnaś o niej wiedzieć

Owulacja, inaczej jajeczkowanie, to szczyt płodności w całym cyklu menstruacyjnym. Na podstawie obserwacji objawów możliwe jest zaplanowanie ciąży lub jej zapobieganie. Cykle mogą też być bezowulacyjne, czego następstwem jest problem z zajściem w ciążę.

więcej
2022-06-30

Sex a infekcje intymne i infekcje dróg moczowych

Rzeżączka, Kiła, Chlamydioza, HIV - każdy kontakt seksualny bez prezerwatywy niesie za sobą ryzyko zakażenia nie tylko chorobą przenoszoną drogą płciową, ale również infekcją intymną. Wywołaną przez grzyby lub bakterie, inne niż te zaliczane do chorób wenerycznych. Stosunek seksualny niesie też ze sobą ryzyko zapalenia dróg moczowych. To bardzo powszechny problem zwłaszcza wśród kobiet.

więcej
2022-05-19

Problemy z zajściem w ciążę

Mogą być związane z kłopotami zdrowotnymi mężczyzny, kobiety lub obojga partnerów. Trudność z zajściem w ciąże może być związana z niepłodnością, która jest mylona z bezpłodnością - to nie to samo. Starania o dziecko można również wspierać wykonując odpowiednie testy.

więcej
2022-02-16

SEKS – na zdrowie i urodę!

Poznaj 10 nieoczywistych zalet seksu. To nie tylko przyjemność. To także korzyści dla zdrowia i urody.

więcej
2022-01-12

Badam się regularnie – najważniejsze postanowienie noworoczne!

Czy Twoje postanowienia noworoczne uwzględniają większą dbałość o swoje zdrowie? Badam się! - to powinien być punkt numer jeden na każdej liście. Badania pozwolą zdiagnozować Twój stan zdrowia i zapobiec ewentualnym chorobom w przyszłości. Mogą być również wskazówką do zmiany diety, czy zachętą do aktywnego spędzania czasu. Sprawdź czy na pewno wiesz jakie badania profilaktyczne należy wykonać i jak często.

więcej
2021-07-26

Wirtualny test ciążowy!

Poznaj 6 pytań, które przybliżą Cię do odpowiedzi, czy jesteś w ciąży

Pewne objawy, takie jak spóźniony miesiączka lub ból w klatce piersiowej, mogą sprawić, że stajesz się czujna...Zwłaszcza wtedy, gdy starasz się o dziecko bądź uprawiałaś seks bez zabezpieczenia.

Zanim kupisz test ciążowy i udasz się do lekarza, przejdź przez nasz wirtualny przegląd.

więcej
2020-05-19

Jak prawidłowo wykonać test ciążowy? Testy Pink Test

Nudności, napięte piersi, wzdęty brzuch i opóźniona miesiączka to objawy, które mogą sygnalizować początek ciąży. Jak należy wykonać poprawnie test?

więcej
2020-02-10

Ciąża czy nie ciąża? Oto jest pytanie!

Twoja miesiączka spóźnia się kilka dni, a TY podejrzewasz ciąże? Chcąc się upewnić, wykonaj test ciążowy. Kiedy i jak to zrobić? Który wybrać? Odpowiemy na nurtujące Cię pytania.

więcej
2019-10-03

Jak zaplanować ciążę?

Planowanie rodzicielstwa powinno być przemyślanym i odpowiedzialnym procesem. Przygotowania do ciąży warto rozpocząć kilka miesięcy wcześniej. To czas na odstawienie leków, zmianę diety, wykonanie badań i w końcu wyznaczenie odpowiedniego momentu do poczęcia.

więcej
2018-09-27

Kiedy zrobić test ciążowy?

Czy zastanawiałaś się kiedy wykonać badanie testem ciążowym? Niestety, ale po jednym lub dwóch dniach od stosunku test ciążowy nic nie wykaże. Sprawdź kiedy wykonać badanie i jak uzyskać pewny, miarodajny wynik bez niepotrzebnego stresu.

więcej
pixel