Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

Test Ciążowy Pink TEST Płytkowy

  • Ciążowy test płytkowy o czułości 25ml/U w opakowaniu 1 test
Test Ciążowy Pink TEST Płytkowy
Test Ciążowy Pink TEST Płytkowy
Test Ciążowy Pink TEST Płytkowy
Test Ciążowy Pink TEST Płytkowy
Jak wykonać badanie:true
Interpretacja wyników testu:true
9,99 zł
/ szt. brutto
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™ w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 49,00 zł

Dostępność produktu w sklepach

Test Ciążowy Pink TEST Płytkowy
Test Ciążowy Pink TEST Płytkowy

Opis produktu

 Test Ciążowy Pink TEST to najczęściej wybierany w Polsce płytkowy test ciążowy. Potwierdzeniem jego popularności jest trzykrotnie przyznany tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości (w latach 2013, 2014, 2016). Test ciążowy Pink to łatwe w użyciu i dokładne narzędzie, które pozwala przeprowadzić kobietom podejrzewającym ciążę szybkie badanie diagnostyczne, a wszystko to przy zachowaniu komfortu i pełnej prywatności! Za pomocą testu sprawdzamy stężenie hormonu hCG, który pojawia się w moczu kobiet w ciąży. Czułość diagnostyczna testu to 25 mIU/ml, a jego dokładność wynosi aż 99,9%.

Test ciążowy Pink zaleca się wykonać najwcześniej w pierwszym dniu po terminie przewidywanej miesiączki.

Do jego przeprowadzenia wystarczy próbka porannego moczu zebrana do suchego i czystego naczynia. W opakowaniu testu znajduje się płytkowy test ciążowy oraz pipetka, za pomocą której pobieramy z pojemnika 3 krople moczu, które następnie umieszczamy w okienku testowym płytki.

Wynik otrzymujemy już po upływie 2-5 minut. Nie należy go interpretować po czasie dłuższym niż 10 minut.

Rezultat pozytywny, będący potwierdzeniem ciąży, oznajmiają dwa różowe prążki. Jeśli na teście pojawił się tylko jeden prążek w strefie kontrolnej C, wynik jest negatywny i oznacza, że nie jesteśmy w ciąży. Brak prążków lub pojawienie się jednego prążka w strefie testowej T wskazuje na błąd i wynik nieważny. W takim przypadku należy powtórzyć badanie przy użyciu nowego testu ciążowego.

Przed przystąpieniem do badania należy koniecznie przeczytać załączoną do testu ulotkę informacyjną, jest to niezbędne do poprawnego przeprowadzenia analizy próbki moczu. Pamiętaj, że Pink TEST jest testem ciążowym jednorazowego użytku!

Skład opakowania:

Opakowanie zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania jednego badania:

  • 1 foliową szczelnie zamkniętą kopertkę, w której znajduje się: 1 test płytkowy, 1 pipetka i 1 środek pochłaniający wilgoć
  • 1 instrukcję używania wyrobu

Przed wykonaniem badania należy przygotować zegarek, który będzie potrzebny do odmierzenia czasu odczytu wyniku testu.

 Materiał do badania: próbka moczu

Czas oczekiwania na wynik: Wynik otrzymujemy już po upływie 1-5 minut

 To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie
z instrukcją używania lub etykietą. 

Jak wykonać badanie

Przed przystąpieniem do wykonania badania należy przede wszystkim zapoznać się z załączoną do testu ulotką informacyjną oraz przygotować próbkę moczu w czystym i suchym pojemniku ze szkła lub plastiku. Najlepiej, aby próbka pochodziła z nocnej zbiórki moczu, ponieważ rano znajduje się w nim największa ilość hormonu hCG.

Pink TEST to płytkowy test ciążowy, będący obecnie najpopularniejszym testem ciążowym dostępnym na polskim rynku.

  • Po przygotowaniu próbki moczu oraz zapoznaniu się z instrukcją obsługi testu, należy otworzyć foliową kopertę znajdującą się wewnątrz opakowania i wyjąć z niej właściwy Pink TEST oraz plastikową pipetkę. Znajduje się tam również środek pochłaniający wilgoć, który można usunąć.
  • Płytkę testową, składającą się z okienka do wprowadzania próbki moczu, strefy testowej (T) oraz strefy kontrolnej (C), należy położyć na poziomej powierzchni płaskiej.


Za pomocą pipety nabierz z wcześniej przygotowanego pojemnika próbkę moczu.

Umieść 3 pełne krople moczu w okrągłym okienku na płytce testowej. Pipetę trzymaj pionowo, około 1 cm nad powierzchnią okienka testowego. Pozwoli to uzyskać duże krople, pozbawione pęcherzyków powietrza.

Monitoruj próbkę moczu na pasku, przemieszczającą się przez strefę T i C testu ciążowego. Po chwili, w okienku wynikowym powinny pojawić się barwne prążki. Wynik przeprowadzonego testu możesz odczytać po upływie 2-5 minut od chwili wprowadzenia kropel moczu do okienka testowego.

Jeżeli z czasem nie pojawi się żadna barwna linia, poczekaj jeszcze minutę. Wyniku otrzymanego po czasie dłuższym niż 10 minut nie należy brać pod uwagę!
Interpretacja wyników testu

Jeżeli badanie zostało przeprowadzone w prawidłowy sposób, na płytce testowej powinna być widoczna linia, znajdująca się w strefie kontrolnej C testu ciążowego.

 

Wynik ujemny (brak ciąży) Jeżeli na płytce Pink TEST-u pojawia się prążek kontrolny C, natomiast prążek testowy T jest niewidoczny, wówczas wynik testu jest negatywny i najprawdopodobniej nie jesteś w ciąży.

Interpretacja wyników testu ciążowego - wynik ujemny

Wynik dodatni (ciąża) Jeżeli na płytce testowej pojawiają się dwa wyraźne paski, a więc zarówno w strefie testowej T, jak i w strefie kontrolnej C, wówczas wynik testu jest dodatni i prawdopodobnie jesteś w ciąży. Intensywność koloru paska w strefie T może być słabsza lub mocniejsza w porównaniu z barwą paska strefy C. Nie ma to jednak finalnie większego znaczenia.

Interpretacja wyników testu ciążowego - wynik dodatni

Wynik nieważny Jeżeli na płytce nie pojawia się żaden pasek lub jedynie widoczny jest prążek w strefie testowej T, wówczas wynik takiego testu należy interpretować, jako nieważny i konieczne będzie powtórzenie badania z użyciem nowego Pink TEST-u.

Interpretacja wyników testu ciążowego - wynik nieważy
Do pobrania
Rękojmia do końca daty ważności testu

Rękojmia do końca daty ważności testu

Pytania innych klientów
Jaka jest zasada działania testu ciążowego?
Zasada działania testu ciążowego jest bardzo prosta. Jego zadaniem jest wykrycie w moczu kobiety obecności hormonu hCG, czyli gonadotropinę kosmówkową, który pojawia się w ciele kobiety już kilka dni po zapłodnieniu, i poprzez wydzielanie progesteronu (luteiny) jest odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Test ciążowy jest oparty na reakcji hormonu hCG znajdującego się w moczu z monoklonalnymi przeciwciałami antv-hCG umieszczonymi na teście ciążowym.
Kiedy najlepiej wykonać test, aby był on jak najbardziej wiarygodny?
Pink TEST powinien zostać przeprowadzony w odpowiednim, z góry określonym czasie. Najlepiej, jeśli będzie to termin spodziewanej miesiączki lub przy nieregularnych cyklach 14 dni po stosunku. O wiarygodności testu decyduje również prawidłowość jego przeprowadzenia, zgodnie z instrukcją producenta.
Czy badanie jest skuteczne tylko przy użyciu moczu porannego?
Test ciążowy Pink TEST oczywiście może zostać wykonany o każdej porze, jednak w moczu porannym znajduje się najwięcej hormonu hCG, a tym samym wynik testu będzie w takim przypadku najbardziej wiarygodny.
Jak bardzo dokładny jest Pink TEST i czy można mu wierzyć?
Każdy certyfikowany test ciążowy poddaje się rygorystycznym badaniom klinicznym. Podobnie jest w przypadku Pink TEST-u, który dokładność wyników końcowych badania uzyskuje na poziomie 99,9%. Oczywiście stuprocentową pewność uzyskasz jedynie po badaniu ginekologicznym.
Jak czuły jest Pink TEST?
Test jest w stanie wykryć hormon hCG o stężeniu równym lub wyższym niż 25 mlU/ml. Pink TEST jest zgodny z wytycznymi WHO International Standard (Międzynarodowe Standardy Światowej Organizacji Zdrowia). Wykonano testy kliniczne, aby zbadać, czy obecność innych hormonów w moczu wpływa ostatecznie na wynik końcowy testu ciążowego. Okazało się, że na wynik testu nie ma wpływu LH (hormon luteinizujący do ilości 300 mlU/ml), FSH (hormon folikulotropowy do ilości 1000 mlU/ml) oraz TSH (hormon tyreotropowy do ilości 1000 μIU/ml).
Skąd mam mieć pewność, że test działa prawidłowo?
Zarówno o prawidłowości działania testu ciążowego Pink TEST, jak i o właściwie wykonanym badaniu świadczy przede wszystkim pojawienie się kolorowego paska w strefie kontrolnej C płytki testowej.
Czy istnieją czynniki, które mogą zafałszować wyniki testu ciążowego?
Tak, istnieją takie czynniki. Przede wszystkim zażywanie lekarstw, w których składzie znajduje się hormon hCG (np. Pregnyl, Profasi, Pergonal, APL, itp.) może wpłynąć na zafałszowanie wyników testu ciążowego, który będzie w takim przypadku bez wątpienia dodatni. Również niektóre schorzenia, jak np. torbiel jajnika czy też ciąża pozamaciczna, w których może występować podwyższony poziom hCG, mogą zafałszować wyniki testu ciążowego. Alkohol, doustne środki antykoncepcyjne, środki przeciwbólowe, antybiotyki czy też lekarstwa hormonalne niemające w swym składzie hormonu hCG, nie powinny mieć żadnego wpływu na wiarygodność przeprowadzonego testu ciążowego.
Co zrobić w sytuacji, gdy pomimo braku miesiączkowania wynik testu jest ujemny?
Ujemny wynik testu oznacza, że nie został wykryty w moczu hormon hCG, o ile, oczywiście, badanie zostało przeprowadzone w sposób prawidłowy. Jeżeli w ciągu najbliższych kilku dni miesiączka nadal nie wystąpi, powtórz badanie z użyciem nowego testu. W przypadku uzyskania kolejnego wyniku ujemnego i braku w dalszym ciągu menstruacji, powinnaś udać się do ginekologa po specjalistyczna poradę.
Dodatni wynik testu. Co powinnam zrobić dalej?
Jeżeli Twój wynik testu jest dodatni, powinnaś udać się do ginekologa, aby potwierdzić swój stan i uzyskać dalsze informacje od specjalisty, jak postępować dalej.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer801 000 977
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady Farmaceuty

2022-08-24

Niepłodność – przyczyny, diagnostyka, badania

Niepłodność to nie to samo co bezpłodność. Niepłodność można leczyć. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Poznaj jej przyczyny, diagnostykę i leczenie.

więcej
2022-08-03

Owulacja - wszystko co powinnaś o niej wiedzieć

Owulacja, inaczej jajeczkowanie, to szczyt płodności w całym cyklu menstruacyjnym. Na podstawie obserwacji objawów możliwe jest zaplanowanie ciąży lub jej zapobieganie. Cykle mogą też być bezowulacyjne, czego następstwem jest problem z zajściem w ciążę.

więcej
2022-06-29

Infekcje intymne i infekcje dróg moczowych - nie pozwól by zepsuły Ci wakacje

Wakacyjne wyjazdy zapewniają wiele ciekawych doświadczeń, ale bywa, że niosą za sobą pewne zagrożenia m.in. infekcje intymne i infekcje dróg moczowych. Częstotliwość zachorowań w tym okresie wzrasta.

więcej
2022-05-19

Problemy z zajściem w ciążę

Mogą być związane z kłopotami zdrowotnymi mężczyzny, kobiety lub obojga partnerów. Trudność z zajściem w ciąże może być związana z niepłodnością, która jest mylona z bezpłodnością - to nie to samo. Starania o dziecko można również wspierać wykonując odpowiednie testy.

więcej
2022-01-12

Badam się regularnie – najważniejsze postanowienie noworoczne!

Czy Twoje postanowienia noworoczne uwzględniają większą dbałość o swoje zdrowie? Badam się! - to powinien być punkt numer jeden na każdej liście. Badania pozwolą zdiagnozować Twój stan zdrowia i zapobiec ewentualnym chorobom w przyszłości. Mogą być również wskazówką do zmiany diety, czy zachętą do aktywnego spędzania czasu. Sprawdź czy na pewno wiesz jakie badania profilaktyczne należy wykonać i jak często.

więcej
2021-07-26

Wirtualny test ciążowy!

Poznaj 6 pytań, które przybliżą Cię do odpowiedzi, czy jesteś w ciąży

Pewne objawy, takie jak spóźniony miesiączka lub ból w klatce piersiowej, mogą sprawić, że stajesz się czujna...Zwłaszcza wtedy, gdy starasz się o dziecko bądź uprawiałaś seks bez zabezpieczenia.

Zanim kupisz test ciążowy i udasz się do lekarza, przejdź przez nasz wirtualny przegląd.

więcej
2020-02-10

Ciąża czy nie ciąża? Oto jest pytanie!

Twoja miesiączka spóźnia się kilka dni, a TY podejrzewasz ciąże? Chcąc się upewnić, wykonaj test ciążowy. Kiedy i jak to zrobić? Który wybrać? Odpowiemy na nurtujące Cię pytania.

więcej
2019-10-03

Jak zaplanować ciążę?

Planowanie rodzicielstwa powinno być przemyślanym i odpowiedzialnym procesem. Przygotowania do ciąży warto rozpocząć kilka miesięcy wcześniej. To czas na odstawienie leków, zmianę diety, wykonanie badań i w końcu wyznaczenie odpowiedniego momentu do poczęcia.

więcej
2018-09-27

Kiedy zrobić test ciążowy?

Czy zastanawiałaś się kiedy wykonać badanie testem ciążowym? Niestety, ale po jednym lub dwóch dniach od stosunku test ciążowy nic nie wykaże. Sprawdź kiedy wykonać badanie i jak uzyskać pewny, miarodajny wynik bez niepotrzebnego stresu.

więcej
pixel