Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

Owulacyjny LH TEST

  • Test owulacyjny
  • - w opakowaniu 5 pasków testowych
Owulacyjny LH TEST
Owulacyjny LH TEST
Owulacyjny LH TEST
Owulacyjny LH TEST
Owulacyjny LH TEST
Owulacyjny LH TEST
Jak wykonać badanie:true283
Interpretacja wyników testu:true283
16,56 zł
/ szt. brutto
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™ w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 49,00 zł

Dostępność produktu w sklepach

Owulacyjny LH TEST
Owulacyjny LH TEST

Opis produktu

Owulacyjny LH test to doskonałe wsparcie dla wszystkich osób starających się o własne maleństwo.

Jest to w pełni profesjonalny, diagnostyczny test paskowy do domowego użytku, wykrywający tzw. pik LH, czyli nagły skok stężenia hormonu luteinizującego w moczu kobiety (minimum 30 mIU/ml), poprzedzający owulację, który wyznacza najdoskonalszy moment na poczęcie w całym cyklu miesięcznym kobiety.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu najbliższe 24-36 godzin możemy wykorzystać na staranie się o swoje dziecko, ponieważ właśnie wtedy mamy największe szanse na zapłodnienie.

Samo przeprowadzenie testu jest naprawdę proste i błyskawiczne. Musimy jedynie pobrać próbki moczu do suchego i czystego pojemnika, a następnie zanurzyć w nim pasek testowy.

Wyniki otrzymujemy po 5 minutach. Na ich odczytanie mamy jednak niewiele czasu, najlepiej jest to zrobić w ciągu jednej minuty, ponieważ później stają się one niewiarygodne. Dlatego warto na czas testu zaopatrzyć się w zegarek.

Do analizy nie używamy pierwszego moczu porannego. Na 2 godziny przed badaniem nie powinno się również przyjmować żadnych płynów. Wszystko to może spowodować przekłamanie wyników.

Przed zrobieniem testu owulacyjnego koniecznie należy zapoznać się z dołączoną do opakowania ulotką. Powyższe opakowanie zawiera aż 5 testów LH, umożliwiających przeprowadzenie 5 niezależnych badań.

LH TEST należy przeprowadzać zawsze o tej samej godzinie, a jego wyniki zapisywać. Dzięki temu stworzymy kalendarz dni płodnych, który ułatwi nam staranie się o wymarzone dziecko.

Zdjęcie przedstawia opakowanie z 2018 roku, w sprzedaży mogą pojawiać się również starsze opakowania.

Skład opakowania:

  • 5 foliowych szczelnie zamkniętych kopertek, w każdej znajdują się: 1 pasek testowy i 1 środek pochłaniający wilgoć
  • 1 instrukcję używania wyrobu

Przed wykonaniem badania należy przygotować papierowy ręcznik i zegarek, który będzie potrzebny do odmierzenia czasu odczytu wyniku testu.

 Materiał do badania: próbka moczu

Czas oczekiwania na wynik: Wynik testu odczytujemy po upływie 5 minut

 To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie
z instrukcją używania lub etykietą. 

Jak wykonać badanie

W pełni profesjonalny, diagnostyczny test paskowy LH TEST stosuje się w celu wykrycia nagłego skoku stężenia hormonu luteinizującego w moczu kobiety. Aby wynik testu był wiarygodny, należy przede wszystkim podjąć odpowiednie kroki przygotowawcze do przeprowadzenia właściwego badania oraz postępować zgodnie z instrukcją obsługi dołączoną do LH TEST.

Przygotowanie do badania

Przed wykonaniem badania właściwego należy przygotować próbkę moczu w czystym i suchym pojemniku. Co ważne, nie należy wykonywać testu z pierwszego moczu porannego.

Aby zwiększyć efektywność badania oraz uzyskać lepszą wiarygodność wyników, każde badanie powinno zostać wykonane o podobnej porze dnia, a na około 2 godziny przed wykonaniem każdego testu powinno się ograniczyć do niezbędnego minimum spożycie jakichkolwiek płynów. Test, przed przystąpieniem do badania, powinien mieć temperaturę pokojową.

Ważne jest również, aby dokładnie określić, na ile to możliwe, średnią długość cyklu miesięcznego. Liczy się go od pierwszego dnia krwawienia do ostatniego dnia przed następnym krwawieniem miesiączkowym.

Pamiętaj, aby notować na bieżąco wszystkie daty, godziny oraz uzyskane wyniki badań.

Przebieg badania

Po pierwsze, wyznacz dzień rozpoczęcia badania, doliczając do pierwszego dnia swojej miesiączki liczbę z tabeli.

Dla przykładu:

Długość cyklu miesięcznego wynosi 28 dni. Ostatnia miesiączka rozpoczęła się 2-go dnia danego miesiąca. Z tabeli wynika, że należy doliczyć w kalendarzu 11 dni, poczynając od tego dnia. W rezultacie, dniem, w którym należy rozpocząć badanie z użyciem LH TEST jest 12-ty dzień tego miesiąca.

  • Otwórz foliową kopertę i wyjmij pasek testowy, trzymając jedynie za jego górną część i nie dotykając pozostałej części testu. Znajdujący się również w kopercie środek pochłaniający wilgoć należy wyrzucić do śmieci.
  • Włóż pasek testowy do wcześniej przygotowane próbki moczu na odpowiednią głębokość (do tzw. linii MAX). Po upływie 10-15 sekund wyjmij pasek testowy z pojemnika i połóż go na poziomej powierzchni płaskiej.
  • Monitoruj przemieszczanie się próbki moczu przez strefę testową (T) oraz strefę kontrolną (C) na pasku testowym. Poczekaj, aż pojawią się na nim barwne prążki. Wynik badania możesz odczytać po upływie 5 minut od momentu zanurzenia paska w próbce moczu.

Wynik testu otrzymany po upływie 8 minut nie powinien być brany pod uwagę.

Interpretacja wyników testu

Aby otrzymać w pełni wiarygodny wynik diagnostyczny badania, należy zastosować się do zaleceń zawartych w instrukcji dołączonej do testu.

 

Wynik dodatni

 

Pozytywny wynik badania oznacza, że najprawdopodobniej Twoja owulacja rozpocznie się w przeciągu 24-36 godzin. O dodatnim wyniku testu świadczą dwa wyraźne prążki zarówno w strefie testowej T, jak i w strefie kontrolnej C. Zazwyczaj intensywność paska T będzie taka sama lub silniejsza od natężenia barwy prążka C.

Badanie owulacji - wynik dodatni

Wynik ujemny

 

Wynik negatywny oznacza, że nie nastąpił wzrost LH i konieczne jest wykonanie kolejnego badania następnego dnia. O ujemnym wyniku badania świadczy pojawienie się paska kontrolnego C, natomiast pasek testowy T jest znacznie słabiej widoczny od prążka kontrolnego C lub w ogóle nie jest widoczny.

Badanie owulacji - wynik ujemny

Wynik nieważny

 

Wynik uważa się za nieważny, jeżeli nie pojawi się żaden prążek lub pojawi się jedynie pasek testowy T. W takiej sytuacji badanie należy powtórzyć używając nowego testu oraz stosując się do zasad znajdujących się w instrukcji produktu.

Badanie owulacji - wynik nieważny

Do pobrania
Rękojmia do końca daty ważności testu

Rękojmia do końca daty ważności testu

Pytania innych klientów
Czy test owulacyjny mogę stosować, aby uniknąć ciąży?
Nie. Funkcją testu owulacyjnego nie jest zastosowanie antykoncepcyjne.
Jaka jest czułość badania LH TEST?
Test owulacyjny jest w stanie wykryć hormon luteinizujący (LH) o stężeniu 30 mlU/ml i większym. Na wynik testu owulacyjnego nie ma wpływu FSH (filotropina do ilości 200 mlU/ml), hCG (gonadotropina kosmówkowa do ilości 200 mlU/ml) oraz TSH (tyreotropina do ilości 200 ulU/ml). Potwierdziły to przeprowadzone badania kliniczne.
Czy na końcowy wynik badania może mieć wpływ alkohol lub zażywane środki medyczne?
Zazwyczaj nie. Jednak w przypadku przyjmowania jakichkolwiek leków hormonalnych, należy skonsultować się z lekarzem. Również zażywanie doustnych środków antykoncepcji hormonalnej, a także karmienie piersią oraz ciąża mogą wpłynąć na końcowy wynik testu owulacyjnego.
Dlaczego test owulacyjny nie powinien być wykonywany z użyciem pierwszego porannego moczu?
Pierwszy poranny mocz jest zazwyczaj bardzo zagęszczony, co może wpłynąć na zafałszowanie wyniku i uzyskanie dodatniego rezultatu badania. Dlatego też nie zaleca się wykonywania testu z moczu porannego. Badanie można wykonywać o dowolnej porze dnia. Ważne jednak, aby kolejne badania były prowadzone mniej więcej o tej samej porze.
Czy picie płynów jest dozwolone przed wykonaniem testu?
Spożywanie dużej ilości płynów przed wykonaniem badania może doprowadzić do rozcieńczenia moczu, co w efekcie wpłynie na zafałszowanie wyniku, dając zazwyczaj ujemny rezultat. Aby do tego nie dopuścić, należy wstrzymać się od picia co najmniej na dwie godziny przed wykonaniem testu.
Jak długo barwa prążków utrzymuje się na pasku testowym?
Wynik testu owulacyjnego musi zostać odczytany w przeciągu 5 minut. Po tym czasie, o ile wynik dodatni nie znika, to barwne paski oraz tło zazwyczaj ulegają przyciemnieniu. W przypadku wyniku ujemnego może pojawić się drugi pasek, który po upływie 8 minut nie ma już żadnego znaczenia diagnostycznego. Najlepiej zatem zawsze zapisywać wynik badania.
W przypadku dodatniego wyniku testu, jaki będzie najlepszy czas na stosunek płciowy?
Jeżeli Twój wynik testu jest dodatni, to owulacja najprawdopodobniej pojawi się w przeciągu 24-36 godzin. Będzie to najbardziej płodny czas dla Ciebie i najodpowiedniejszy moment na zajście w ciążę.
Czy badanie owulacyjne może być alternatywą dla termicznej metody określania płodności?
Niestety nie. Metoda termiczna informuje Cię, że owulacja już wystąpiła, natomiast test owulacyjny wskazuje, kiedy ewentualnie owulacja może wystąpić.
Pomimo dodatniego wyniku testu, stosunku płciowego w czasie owulacji, nie jestem w ciąży. Co mam zrobić?
Na to, czy zajdziesz w ciąże wpływa wiele czynników. Przeciętna, zdrowa para stara się o ciąże przeważnie przez kilka miesięcy. Po pierwszym niepowodzeniu nie możesz się poddawać. Najlepiej stosować test owulacyjny przez 3-4 miesiące, a na pewno Ci się uda. Jeżeli jednak w tym czasie nie zajdziesz w ciąże, powinnaś wraz z partnerem udać się do lekarza specjalisty.
Miałam dodatni wynik testu, stosunek płciowy w czasie owulacji i czuję, że jestem w ciąży. Co mam zrobić dalej?
Najlepiej potwierdzić swój stan wykonując test ciążowy, np. Pink TEST lub Pink Express. Takie badanie wykonaj już 1. dnia po terminie spodziewanej miesiączki. Jeśli wynik testu się potwierdzi, udaj się do lekarza, który powie Ci, co masz robić dalej.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer801 000 977
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady Farmaceuty

2022-08-03

Owulacja - wszystko co powinnaś o niej wiedzieć

Owulacja, inaczej jajeczkowanie, to szczyt płodności w całym cyklu menstruacyjnym. Na podstawie obserwacji objawów możliwe jest zaplanowanie ciąży lub jej zapobieganie. Cykle mogą też być bezowulacyjne, czego następstwem jest problem z zajściem w ciążę.

więcej
2022-02-16

SEKS – na zdrowie i urodę!

Poznaj 10 nieoczywistych zalet seksu. To nie tylko przyjemność. To także korzyści dla zdrowia i urody.

więcej
2022-01-12

Badam się regularnie – najważniejsze postanowienie noworoczne!

Czy Twoje postanowienia noworoczne uwzględniają większą dbałość o swoje zdrowie? Badam się! - to powinien być punkt numer jeden na każdej liście. Badania pozwolą zdiagnozować Twój stan zdrowia i zapobiec ewentualnym chorobom w przyszłości. Mogą być również wskazówką do zmiany diety, czy zachętą do aktywnego spędzania czasu. Sprawdź czy na pewno wiesz jakie badania profilaktyczne należy wykonać i jak często.

więcej
2021-07-26

Wirtualny test ciążowy!

Poznaj 6 pytań, które przybliżą Cię do odpowiedzi, czy jesteś w ciąży

Pewne objawy, takie jak spóźniony miesiączka lub ból w klatce piersiowej, mogą sprawić, że stajesz się czujna...Zwłaszcza wtedy, gdy starasz się o dziecko bądź uprawiałaś seks bez zabezpieczenia.

Zanim kupisz test ciążowy i udasz się do lekarza, przejdź przez nasz wirtualny przegląd.

więcej
2020-03-06

Test owulacyjny. 10 faktów.

Marzysz o zajściu w ciążę? Niektórym parom zajmuje to trochę więcej czasu niż innym. Pomocne w tym procesie mogą okazać się testy owulacyjne – poznaj 10 faktów na ich temat. Abyś jak najszybciej mogła cieszyć się macierzyństwem!

więcej
2019-10-03

Jak zaplanować ciążę?

Planowanie rodzicielstwa powinno być przemyślanym i odpowiedzialnym procesem. Przygotowania do ciąży warto rozpocząć kilka miesięcy wcześniej. To czas na odstawienie leków, zmianę diety, wykonanie badań i w końcu wyznaczenie odpowiedniego momentu do poczęcia.

więcej
2018-11-15

Jak zbadać owulację?

Owulacyjny LH TEST od Domowego Laboratorium to szybki test paskowy służący do wykrywania hormonu LH, wykorzystujący zjawisko nagłego wzrostu poziomu hormonu w moczu kobiety. Owulacja jest kluczowym momentem comiesięcznego cyklu fizjologicznego. Określa płodność i datuje dni płodne, które występują zaraz przed jajeczkowaniem i tuż po nim. Badanie testem owulacyjnym powinno być ważne zarówno dla kobiet starających się o dziecko jak i w czasie antykoncepcji przy wyznaczaniu dni płodnych.

więcej
2018-10-04

Jak rozpoznać klimakterium?

Pierwsze objawy menopauzy, jakie dotykają kobiet są dość charakterystyczne. Mogą przybierać postać zaburzeń miesiączkowania, uderzeń gorąca, kołatania serca czy suchości miejsc intymnych. Aby potwierdzić czy to menopauza, wystarczy wykonać test od Domowego Laboratorium Menopauza Test. Jest to szybki test wykrywający stężenie hormonu FSH, pozwala wygodnie ustalić, czy pacjentka znajduje się w okresie menopauzy.

więcej
2018-09-27

Kiedy zrobić test ciążowy?

Czy zastanawiałaś się kiedy wykonać badanie testem ciążowym? Niestety, ale po jednym lub dwóch dniach od stosunku test ciążowy nic nie wykaże. Sprawdź kiedy wykonać badanie i jak uzyskać pewny, miarodajny wynik bez niepotrzebnego stresu.

więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel