Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

COVID-19 Antygen i grypy typu A/B Zestaw testowy do nosa

  • Jednorazowy domowy test w formie sztyftu do nosa wykrywający obecność antygenu wirusa SARS-CoV-2 i grypy typu A/B.
COVID-19 Antygen i grypy typu A/B Zestaw testowy do nosa
COVID-19 Antygen i grypy typu A/B Zestaw testowy do nosa
COVID-19 Antygen i grypy typu A/B Zestaw testowy do nosa
COVID-19 Antygen i grypy typu A/B Zestaw testowy do nosa
COVID-19 Antygen i grypy typu A/B Zestaw testowy do nosa
COVID-19 Antygen i grypy typu A/B Zestaw testowy do nosa
COVID-19 Antygen i grypy typu A/B Zestaw testowy do nosa
COVID-19 Antygen i grypy typu A/B Zestaw testowy do nosa
W promocji Przecena
49,99 zł
29,90 zł
/ szt. brutto
Oszczędzasz 40% (20,09 zł).
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™ w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 49,00 zł

Dostępność produktu w sklepach

COVID-19 Antygen i grypy typu A/B Zestaw testowy do nosa
COVID-19 Antygen i grypy typu A/B Zestaw testowy do nosa

Opis produktu

Przeznaczenie testu

Test antygenowy na obecność COVID-19 i grypy typu A/B w wymazie z nosa jest testem immunologicznym in vitro. Test służy do bezpośredniego i jakościowego wykrywania białek nukleokapsydowych wirusa SARS-CoV-2, wirusa grypy A oraz wirusa grypy B w wymazach z jamy nosowej. Jest przeznaczony do samodzielnego wykonania. Podczas przeprowadzania badania dzieci w wieku od 2 do 18 lat muszą być one nadzorowane i wspomagane przez osobę dorosłą. Negatywne wyniki nie wykluczają zakażenia tymi wirusami. Wyniki te nie powinny stanowić jedynej podstawy do podejmowania decyzji dotyczących leczenia lub innych dotyczących zarządzania opieką medyczną. Test ten jest przeznaczony dla osób bezobjawowych i osób z objawami COVID-19 w ciągu pierwszych 7 dni po wystąpieniu objawów.

Zasada działania

Test antygenowy na obecność COVID-19 i grypy typu A/B w wymazie z nosa służy do wykrywania białek nukleokapsydowych wirusa SARS-CoV-2 i wirusa grypy A i B poprzez wizualną interpretację rozwoju koloru na wewnętrznym pasku. Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 (przeciwciała monoklonalne) i grypy A i B są unieruchamiane w obszarze testowym na podkładce nitrocelulozowej. Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 (przeciwciała monoklonalne) i grypy A i B są koniugowane do kolorowych cząstek i unieruchamiane na skoniugowanej podkładce. Podczas badania antygeny docelowe, jeśli występują w wydzielinie z jamy nosowej, zostaną uwolnione do bufora ekstrakcyjnego. Ponieważ próbka migruje wzdłuż paska poprzez działanie kapilarne, a następnie współdziała z odczynnikami na podkładce do próbek, antygeny docelowe będą wiązały się z przeciwciałami anty-SARS-CoV-2 (przeciwciała monoklonalne) lub przeciwciałami grypy A i B na podkładce z koniugatem. W związku z tym kompleks przeciwciał i antygenów zostanie przechwycony przez przeciwciała SARS-CoV-2 (przeciwciała monoklonalne) lub grypy A i B i unieruchomiony w obszarze testowym. Nadmiar kolorowych cząstek zostanie wychwycony w obszarze kontrolnym błony NC. Obecność kolorowej kreski w obszarze testowym wskazuje na pozytywny wynik dla antygenów SARS-CoV-2 i grypy A i B, podczas gdy jego brak wskazuje na wynik negatywny. Kolorowa kreska w obszarze kontrolnym służy jako kontrola procesowa, czyli zazwyczaj wskazuje na dodanie odpowiedniej objętości próbki i prawidłowe działanie testu.

Środki ostrożności

1. Podczas wkładania wymazówki do jamy nosowej należy zachować ostrożność.
2. Nie używać zestawu ani składników po upływie daty ważności.
3. Nie przebijać błony w probówce z buforem przed testem.
4. Należy wcześniej dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Należy uważnie przeczytać i przestrzegać instrukcji obsługi.
5. Nie używać testów ani składników po upływie terminu ważności.
6. Nie należy używać tego testu u dzieci poniżej 2 roku życia.
7. Elementy testu są zapakowane w torebkach foliowych, aby chronić je przed wilgocią podczas przechowywania. Sprawdź każdą torebkę przed jej otwarciem. Nie należy używać żadnych elementów, które mają otwory w folii lub gry torebka nie została całkowicie zamknięta. Nieprawidłowe przechowywanie elementów testowych lub składników zestawu może prowadzić do nieprawidłowych wyników.
8. Jeżeli przed testem pobrane próbki i elementy zestawu do testu nie będą miały temperatury pokojowej, czułość badania może zostać zmniejszona. Nieprawidłowe lub nieodpowiednie pobieranie próbek i ich przechowywanie może prowadzić do błędnych wyników negatywnych.
9. Unikać kontaktu oczu, skóry i błony śluzowej z buforem. W przypadku kontaktu z buforem spłukać dużą ilością wody.
10. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Małe elementy testu mogą stanowić zagrożenie zadławieniem.
11. Należy używać wyłącznie dostarczonych elementów testowych. Nie wymieniaj bufora na inne płyny.
12. Utrzymuj wymazówkę w czystości. Nie dotykaj wymazówki i dopilnuj, aby nie dotknęła ona żadnych powierzchni przed użyciem.
13. Dla każdej osoby należy przeprowadzić oddzielny test.
14. Jeśli masz kolczyk w nosie, pobierz wymaz z drugiego nozdrza. W przypadku piercingu po obu stronach, usuń kolczyk z jednej strony, aby wykonać wymaz.

Przechowywanie i trwałość

  • Przechowywać Test antygenowy na obecność COVID-19 i grypy typu A/B w wymazie z nosa w temp. 2~30℃ kiedy nie jest używany.
  • NIE ZAMRAŻAĆ.
  • Zawartość zestawu jest stabilna do daty ważności podanej na opakowaniu zewnętrznym i na folijce testu.
  • Data ważności testu: 24 miesiące od daty produkcji.

Kontrola jakości

Wewnętrzna kontrola jakości Test antygenowy na obecność COVID-19 i grypy typu A/B w wymazie z nosa posiada wbudowaną kontrolę (proceduralną). Każde test zawiera wewnętrzną strefę kontrolną, aby zapewnić prawidłowy przepływ próbki. Przed odczytaniem wyników użytkownik powinien potwierdzić obecność kolorowej kreski znajdującej się w obszarze „C”.

Skład opakowania

Opakowanie zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania jednego badania:

  • 1 indywidualnie zapakowany test
  • 1 instrukcję wykonania testu
  • 1 woreczek na zużyty test

Materiał do badania: wymaz wydzieliny z nosa

Czas oczekiwania na wynik: Wynik otrzymujemy już po upływie 15 minut

 To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą. 

Podmiot odpowiedzialny
Lotus NL B.V.
EAN produktu
6952804809003
Do pobrania
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady Farmaceuty

2024-01-08

Podstawowe badania profilaktyczne, które trzeba wykonać każdego roku

Podstawowe badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie i zapobieganie wielu chorób. Sprawdź listę podstawowych badań, które powinno wykonywać się regularnie.

więcej
2022-11-23

Nasz przegląd prezentów na zdrowie

Wybór prezentu na święta dla bliskiej osoby bywa trudny. Jeśli nie wiesz co podarować, warto pomyśleć o czymś praktycznym, o czymś na zdrowie.

więcej
2021-11-24

Grypa czy Covid-19? Jak je odróżnić?

Grypa i Covid są chorobami zakaźnymi układu oddechowego i mogą mieć podobny przebieg. Jak je zatem odróżnić? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, ale pamiętaj - nie bądź sam dla siebie lekarzem.

więcej
pixel