2018-11-15

Jak zbadać owulację?

Owulacyjny LH TEST od Domowego Laboratorium to szybki test paskowy służący do wykrywania hormonu LH. Test wykorzystuje zjawisko nagłego wzrostu poziomu hormonu LH w moczu kobiety. Owulacja jest kluczowym momentem comiesięcznego cyklu fizjologicznego. Określa płodność i datuje dni płodne, które występują zaraz przed jajeczkowaniem i tuż po nim. Badanie testem owulacyjnym powinno być ważne zarówno dla kobiet starających się o dziecko jak i w czasie antykoncepcji przy wyznaczaniu dni płodnych. 

Jak monitorować owulację?

Monitorowanie owulacji to jedno z głównych badań, wykorzystywane w diagnostyce niepłodności. Możemy obserwować dni płodne w oparciu o dokonywanie pomiarów ciepłoty ciała czy też weryfikację konsystencji i barwy śluzu szyjkowego. Jego gęsta konsystencja i nieprzezroczysta barwa sygnalizują dni niepłodne a lepka i przezroczysta - dni płodne. Dodatkowo do kontroli możemy używać Owulacyjnego LH Testu. Warto połączyć te metody, aby precyzyjnie i wiarygodnie określić dni płodne. Badanie LH Test wykonuje się by ustalić, czy rozwój pęcherzyka grafa jest prawidłowy oraz kiedy zaczyna się owulacja, tzn. kiedy dochodzi do pęknięcia tego pęcherzyka i uwolnienia z niego dojrzałej komórki jajowej. Badanie pozwala również wyznaczyć najbardziej prawdopodobny termin jajeczkowania, co ułatwia poczęcie dziecka.

Jak przeprowadzić Owulacyjny LH TEST?

Przeprowadzenie testu jest bardzo proste i szybkie. Należy pobrać próbkę moczu do suchego i czystego pojemnika a następnie zanurzyć w nim pasek testowy. Wynik otrzymujemy po 5 minutach. Na jego odczytanie mamy jednak niewiele czasu, najlepiej zrobić to w czasie jednej minuty, ponieważ w raz z upływem czasu wynik staje się niewiarygodny. Do analizy nie należy używać moczu porannego. Na dwie godziny przed badaniem nie powinno się również przyjmować płynów, gdyż może to spowodować przekłamanie wyników testu. Ważne jest również, aby dokładnie określić średnią długość cyklu miesięcznego. Liczy się go od pierwszego dnia krwawienia do ostatniego dnia przed następnym krwawieniem miesiączkowym. Przed badaniem należy zapoznać się z ulotką dołączona do zestawu. Opakowanie zawiera 5 testów umożliwiających przeprowadzenie 5 badań.
Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu najbliższe 24-36 godzin możemy przeznaczyć na staranie się o swoje dziecko, ponieważ wtedy mamy największe szanse na zapłodnienie.

Polecane

pixel