Wykrywanie narkotyków

2017-02-04
Wykrywanie narkotyków

Czym różni się Multi TEST od reszty testów?
Testy narkotykowe dostępne są w postaci testów wykrywających pojedyncze narkotyki i tzw. ”Multi-testów”, które pozwalają wykryć wiele rodzajów narkotyków. Na przykład Multi TEST Domowego Laboratorium należy do tej drugiej grupy. Do celów przesiewowych wygodniejsze są testy wielokrotnego wykrycia - takie jak Multi TEST, który jest testem wieloparametrowym i składa się z 4-ch pasków testowych umieszczonych w jednej plastikowej obudowie. Każdy pasek odpowiada za wykrycie innego narkotyku: MOR - morfiny i heroiny, COC - kokainy, AMP - amfetaminy, THC - marihuany, haszyszu. 

W jaki sposób test wykrywa obecność narkotyku?
Istotą działania testu jest wysoce specyficzna reakcja narkotyku, czyli antygenu i przeciwciał przeciwko temu narkotykowi znajdujących się w teście. Warto pamiętać, że testy do wykrywania narkotyków informują jedynie o braku lub obecności narkotyku w moczu i nie mogą służyć do oceny ilości narkotyku w organizmie. Dzięki testom narkotykowym można łatwo sprawdzać czy osoba badana używa wymienionych wyżej substancji. 

Dla kogo przeznaczone są testy narkotykowe?
Dla każdego, kto zetknął się z problemem narkomanii w swoim otoczeniu. Testy narkotykowe mogą być dużą pomocą dla rodziców podejrzewających, że ich dziecko zażywa narkotyki lub też mogą służyć do okresowego sprawdzania nastolatka, jeśli w przeszłości miał kontakt z narkotykami. 

Na czym polega wykonanie testu?
Samo wykonanie testu jest łatwe, wymaga jedynie zanurzenia na kilka sekund paska testowego w próbce moczu (najlepiej z danego dnia) i odczekaniu 3 do najwyżej 8 minut, żeby odczytać wynik. Wyniki oceniane po upływie 8 minut nie są już wiarygodne. 

W jakim stopniu są to testy wiarygodne?
Wyniki są bardzo wiarygodne dla każdego badanego narkotyku: amfetaminy, kokainy, morfiny, heroiny, marihuany i haszyszu - w ponad 99% przypadków.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel