Jak zajść szybko w ciążę?
Ciąża jest pięknym czasem w życiu kobiety. Dla wielu pań jest to stan wyczekiwany i upragniony. Aby szybko zajść w ciążę, warto poznać swój organizm i czas, w którym jest szansa na zapłodnienie. Bardzo ważna jest wiedza na temat funkcjonowania organizmu, procesów fizjologicznych rozgrywających się w organizmie kobiety. Istotna jest również umiejętność obserwacji własnego ciała.
Tryb życia, atmosfera panująca w najbliższym otoczeniu ma wpływ na płodność. Stres jest niewskazany, wręcz będzie utrudniał zajście w ciążę, obniża on płodność u kobiety i mężczyzny. Presja zajścia w ciążę może stanowić barierę psychologiczną dla przyszłych rodziców i wcale nie ułatwi osiągnięcia celu. Tak więc dobrze jest zapewnić sobie spokój i więcej luzu. Nie wskazane jest również przepracowywanie się.
Dbałość o zdrowie a płodność człowieka
Bardzo ważna jest dbałość o zdrowie i samopoczucie, należy wyeliminować wszystkie używki. Alkohol i papierosy obniżają płodność. Spożywanie kawy może także wpłynąć niekorzystnie na czynniki związane z zajściem w ciążę. Kofeina może osłabić np. ruchliwość plemników. Tak więc warto zadbać o swoje zdrowie i zrezygnować z używek. Również prawidłowa waga ciała ma wpływ na lepszą płodność. Osoby otyłe często mają z nią kłopot. Właściwa dieta wpłynie pozytywnie na tą sferę. Medycyna potwierdza związek płodności z właściwym odżywianiem. Należy jeść urozmaicone pokarmy, w których dominują warzywa. Bardzo ważne są produkty bogate w kwas foliowy, cynk, selen, żelazo.
Aktywność fizyczna ma również spory wpływ na zajście w ciążę, tak więc należy dbać o swoją kondycję i ćwiczyć systematycznie. Oczywiście nie chodzi tutaj o wyczerpujące treningi tylko o regularne ćwiczenia, które poprawią samopoczucie i wpłyną pozytywnie na zdrowie.
Działanie testów owulacyjnych
Starając się o dziecko, dobrze jest posiadać umiejętność rozpoznawania dni płodnych w cyklu kobiety. Umożliwi to m.in. obserwacja śluzu oraz temperatury. W celu określenia dni płodnych pomocne będą również testy owulacyjne. Wykrywają one zawartość lutropiny w moczu. Hormon luteinizujący w dużej ilości wytwarzany jest w okresie około owulacyjnym, najwyższy jego poziom przypada tuż przed owulacją. Dzięki temu kobieta może określić dni płodne. Często test owulacyjny nazywany jest testem lh. Test ten należy wykonywać codziennie przez kilka dni, w ten sposób można określić kiedy przypadnie najwyższy poziom stężenia hormonu luteinizującego. Warto wykonać test rano lub późnym wieczorem. Lh test jest jednym ze sposobów wspierających naturalne metody planowania rodziny.
Objawy ciąży i jej potwierdzenie
Para starająca się o dziecko, która będzie współżyła w okresie płodnym, ma wielką szansę na poczęcie swojego upragnionego potomka. Zniecierpliwieni przyszli rodzice mogą wykonać test ciążowy, który wykaże ciążę lub jej brak. Muszą jednak poczekać kilka dni, by uzyskać miarodajny wynik. Zapłodniona komórka jajowa wędruje do macicy około sześciu dni, następnie zarodek zagnieżdża się w endometrium. Dopiero wtedy beta-hCG pojawia się w krwi i w moczu. Tak więc test ciążowy najlepiej wykonać dopiero po ośmiu dniach od współżycia, wtedy to uzyska się właściwy wynik.
Kolejnym ważnym testem jest test ph pochwy, który polecany jest kobietom w ciąży. Dzięki niemu można określić, czy ph pochwy jest właściwe, odpowiednie normy mieszczą się w granicach 3,8 do 4,5. Właściwe ph pozwala utrzymać odpowiednią florę bakteryjną, która chroni przed infekcjami intymnymi. Test pozwoli zniwelować ryzyko przedwczesnego porodu. W okresie ciąży należy szczególnie dbać o swoje zdrowie i zdrowie dziecka, tak więc bardzo ważna jest profilaktyka i zapobieganie wszelkim chorobom.