Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

Test Owulacyjny Strumieniowy LH

  • Jednorazowy domowy test do wyznaczania dni płodnych.
  • 5 testów w opakowaniu.
Test Owulacyjny Strumieniowy LH
Test Owulacyjny Strumieniowy LH
Test Owulacyjny Strumieniowy LH
Test Owulacyjny Strumieniowy LH
Test Owulacyjny Strumieniowy LH
Test Owulacyjny Strumieniowy LH
Test Owulacyjny Strumieniowy LH
Test Owulacyjny Strumieniowy LH
24,99 zł
/ szt. brutto
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™ w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 49,00 zł

Dostępność produktu w sklepach

Test Owulacyjny Strumieniowy LH
Test Owulacyjny Strumieniowy LH

Opis produktu

Owulacyjny LH test strumieniowy to doskonałe wsparcie dla wszystkich osób starających się o własne maleństwo.

Owulacyjny Strumieniowy LH TEST jest szybkim testem strumieniowym służącym do wykrywania ludzkiego hormonu LH o stężeniu równym lub wyższym niż 30 mlU/ml. Wykorzystuje on zjawisko nagłego wzrostu poziomu hormonu LH w moczu kobiety.

Owulacyjny Strumieniowy LH TEST jest prosty w wykonaniu, wystarczy końcówkę testu skierować pod strumień moczu, a wynik w postaci barwnych prążków w okienku wynikowym uzyskuje się w czasie 5 minut.

Owulacja (jajeczkowanie) jest to proces, w którym dochodzi do uwolnienia z jajnika kobiety dojrzałej komórki jajowej gotowej do zapłodnienia. Komórka jajowa dostaje się do jajowodu, gdzie może zostać zapłodniona, jeśli w ciągu 24 godzin dojdzie do spotkania z nasieniem mężczyzny. Mniej więcej w połowie cyklu miesięcznego w organizmie kobiety dochodzi do nagłego wzrostu hormonu luteinizującego (tzw. „pik LH”). Owulacja następuje zwykle w ciągu 24 do 36 godzin po „piku LH” i właśnie w tym czasie zajście w ciążę jest najbardziej prawdopodobne. Należy jednak mieć świadomość, że „pik LH” i owulacja mogą nie wystąpić w każdym cyklu.

Uwagi przed wykonaniem badania:

  • Nie należy wykonywać badania z pierwszego moczu porannego.
  • Dla uzyskania lepszych wyników, każde badanie powinno być wykonane mniej więcej o tej samej porze dnia. Zaleca się notować na bieżąco daty, godziny i wyniki badań.
  • Na około 2 godziny przed każdym badaniem należy ograniczyć spożycie płynów.
  • Jeśli test był przechowywany w temperaturze 2 - 8°C, to na pół godziny przed wykonaniem badania należy wyjąć go z chłodziarki i doprowadzić jego temperaturę do temperatury pokojowej.
  • Badanie można wykonać również z moczu pobranego do suchego i czystego pojemnika.

Skład opakowania:

  • 5 foliowych szczelnie zamkniętych kopertek, w każdej znajdują się: 1 test strumieniowy i 1 środek pochłaniający wilgoć
  • 1 instrukcję używania wyrobu

Przed wykonaniem badania należy przygotować papierowy ręcznik i zegarek, który będzie potrzebny do odmierzenia czasu odczytu wyniku testu.

 Materiał do badania: próbka moczu

Czas oczekiwania na wynik: Wynik testu odczytujemy po upływie 5 minut

 To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą.

Do pobrania
Rękojmia do końca daty ważności testu

Rękojmia do końca daty ważności testu

Pytania innych klientów
Czy mogę stosować Owulacyjny Strumieniowy LH TEST, aby uniknąć ciąży?
Nie, ponieważ test owulacyjny nie służy do celów antykoncepcyjnych.
Jak czuły jest Owulacyjny Strumieniowy LH TEST?
Owulacyjny Strumieniowy LH TEST wykrywa hormon luteinizujący (LH) o stężeniu 30 mIU/ml i powyżej. Przebadano, jak obecność innych hormonów w moczu wpływa na wynik testu owulacyjnego. Okazało się, że na wynik Owulacyjnego Strumieniowego LH TESTu nie ma wpływu FSH (do ilości 200 mIU/ml), hCG (do ilości 200 mIU/ml) oraz TSH (do ilości 200 μlU/ml).
Czy alkohol lub inne środki medyczne mają wpływ na wynik testu?
Nie. Jeśli jednak przyjmujesz jakiekolwiek leki hormonalne, to powinnaś skonsultować się z lekarzem. Stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, karmienie piersią i ciąża mogą mieć wpływ na wynik testu owulacyjnego.
Dlaczego nie powinnam używać do badania pierwszego moczu porannego? O jakiej porze dnia najlepiej przeprowadzać badania?
Nie zaleca się wykonywania badania z moczu porannego, który jest zagęszczony i z tego powodu można uzyskać wynik fałszywie dodatni. Poza tym każda inna pora dnia jest dobra. Ważne jest tylko, aby kolejne badania wykonywać o tej samej porze dnia.
Czy ilość płynów, które spożyłam, może mieć wpływ na wynik testu?
Przyjmowanie dużej ilości płynów przed badaniem może spowodować rozcieńczenie twojego moczu i w rezultacie być powodem wyniku fałszywie ujemnego. Dlatego sugeruje się, aby nie pić 2 godziny przed wykonaniem badania.
ak długo utrzymują się barwne prążki na pasku testowym?
Wynik testu powinien być odczytany w czasie 5 minut. Wynik dodatni nie znika, ale barwne prążki i tło mogą ulec przyciemnieniu, również przy wyniku ujemnym może pojawić się druga linia, która po upływie 8 minut nie ma znaczenia diagnostycznego. Dlatego najlepiej zapisać wynik testu i po upływie 8 minut test wyrzucić.
Jeśli uzyskam dodatni wynik testu, to kiedy najlepiej mieć stosunek płciowy?
Owulacja pojawi się najprawdopodobniej w ciągu 24 - 36 godzin. Jest to dla ciebie najbardziej płodny okres, a zatem, aby zajść w ciążę, najlepiej jest mieć stosunek w tym czasie.
Czy test owulacyjny może zastąpić termiczną metodę określania płodności?
Test owulacyjny nie może zastąpić termicznej metody określania płodności. Metoda termiczna wykazuje, że owulacja już wystąpiła, natomiast przy pomocy testu owulacyjnego uzyskuje się informację, kiedy ewentualnie owulacja wystąpi.
Otrzymałam dodatni wynik testu owulacyjnego, miałam stosunek płciowy w czasie dni płodnych i nie jestem w ciąży. Co powinnam zrobić?
Istnieje wiele czynników, od których zależy czy zajdziesz w ciążę. Przeciętnej, zdrowej parze zajmuje to zwykle kilka miesięcy, a więc i ty być może będziesz musiała stosować Owulacyjny Strumieniowy LH TEST przez 3 - 4 miesiące. Jeśli w tym czasie nie zajdziesz w ciążę, ty i twój partner powinniście udać się do lekarza.
Otrzymałam dodatni wynik testu owulacyjnego, miałam stosunek płciowy w czasie dni płodnych i wydaje mi się, że jestem w ciąży. Co powinnam zrobić?
Powinnaś kupić test ciążowy, np. Pink Super Czuły: https://domowelaboratorium.pl/product-pol-494-Test-Ciazowy-PINK-Super-Czuly-plytkowy.html?query_id=2 lub Pink Strumieniowy Super Czuły: https://domowelaboratorium.pl/product-pol-493-Test-Ciazowy-Pink-Strumieniowy-Super-Czuly.html?query_id=1 i wykonać go już 1. dnia po terminie spodziewanej miesiączki.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer801 000 977
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel