Najzdrowszy newsletter w sieci:

wraz z informacjami o nowościach w naszej ofercie

Test na grypę INFLUENZA

 • Test na grypę INFLUENZA
 • - w opakowaniu 1 zestaw do wykonania testu
Test na grypę INFLUENZA
Test na grypę INFLUENZA
Test na grypę INFLUENZA
Test na grypę INFLUENZA
Test na grypę INFLUENZA
Test na grypę INFLUENZA
Test na grypę INFLUENZA
Test na grypę INFLUENZA
Interpretacja wyników testu:trueGrypaA
Jak wykonać badanie:trueGrypa
31,99 zł
/ szt. brutto
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 0,01 zł

Dostępność produktu w sklepach

Test na grypę INFLUENZA
Test na grypę INFLUENZA

Opis produktu

TEST NA GRYPĘ INFLUENZA

Test na grypę Influenza to jakościowy test wykrywający antygeny nukleoproteinowe wirusa grypy typu A (w tym H1N1) oraz wirusa grypy typu B wyekstrahowane z wymazów z nosa i gardła. Test może pomóc w ustaleniu, czy doszło do zakażenia wirusami grypy typu A i B. Wyrób medyczny in vitro do samokontroli.

Grypa (Influenza) jest wysoce zaraźliwą, ostrą infekcją wirusową dróg oddechowych. Jest to choroba zakaźna, która jest łatwo przenoszona poprzez aerozol wytwarzany podczas kaszlu i kichania, zawierający żywe wirusy. Ogniska grypy występują co roku w miesiącach jesienno-zimowych. Istnieją trzy typy wirusów grypy: A, B i C. Wirus grypy typu A jest powiązany z najpoważniejszymi epidemiami grypy. Grypa typu B jest łagodniejsza i mniej zakaźna niż grypa typu A, ale poważniejsza i bardziej zakaźna niż grypa typu C. Objawami wskazującymi na zakażenie grypy są m.in.: ból głowy, dreszcze, suchy kaszel oraz zmęczenie.

W leczeniu infekcji grypy stosuje się obecnie leki silnie zmniejszające zdolność namnażania się wirusa i objawy choroby, ale tylko wtedy, gdy są stosowane w ciągu pierwszych 24 do 30 godzin od pojawienia się pierwszych objawów. Szczególnie w przypadku grup wysokiego ryzyka przydatne jest posiadanie domowego testu pod ręką, aby mieć możliwość postawienia diagnozy zaraz po pojawieniu się pierwszych objawów. Dodatni wynik testu będzie wskazaniem do natychmiastowej pomocy lekarskiej i szybkiego rozpoczęcia leczenia.

Test na grypę Influenza to szybki test immunochromatograficzny do wizualnego wykrywania antygenów nukleoproteinowych wirusa grypy typu A i B wyekstrahowanych z wymazów z nosa lub gardła.

Badana próbka, po dodaniu na płytkę testową, migruje wzdłuż membrany wskutek działania sił kapilarnych. Gdy poziom antygenu wirusa grypy typu A jest równy lub wyższy od założonego punktu odcięcia, widoczny jest barwny prążek w strefie testowej A blisko strefy kontrolnej. Brak barwnego prążka testowego w strefie testowej A w pobliżu strefy kontrolnej sugeruje wynik ujemny.

Gdy poziom antygenu wirusa grypy typu B jest równy lub wyższy od założonego punktu odcięcia, widoczny jest barwny prążek w strefie testowej B. Brak barwnego prążka testowego w strefie testowej B sugeruje wynik ujemny.

Test zawiera wewnętrzną kontrolę procedury wykonania. Jeśli test wykonany jest prawidłowo, w obszarze strefy kontrolnej C pojawia się barwny prążek.

Pobieranie i przygotowanie próbki:

 

 

Wymaz z nosa

 • Jak pokazano na rys.1: Wyjąć z opakowania sterylną wymazówkę. Odchylić głowę do tyłu pod kątem 70°.
 • Delikatnie włożyć wymazówkę do nozdrza, w którym widać najwięcej wydzieliny. Obróć wymazówkę dwukrotnie o 360 stopni. Docisnąć mocno do błony śluzowej nosa, aby zapewnić pobranie odpowiedniej próbki.

Wymaz z gardła

 • Jak pokazano na rys. 2: Wyjąć z opakowania sterylną wymazówkę. Otworzyć usta i wysunąć język, w razie potrzeby użyć szpatułki laryngologicznej do przytrzymania języka.
 • Potrzeć sterylną wymazówkę o powierzchnie dwóch migdałków i tylną część gardła. Unikać dotykania języka, policzków i zębów.


Skład opakowania

Opakowanie zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania jednego badania:

 • 1 foliowa kopertka zawierająca: 1 test oraz środek pochłaniający wilgoć
 • 1 probówka ekstrakcyjna z zatyczką
 • 1 sterylna wymazówka MDD 93/42/EEC; Wytwórca wymazówki: Shenzhen Miraclean Technology Co., Ltd, 3 FL, 18 Rongshuxia Industry, Tongle Community,
  Long Gang District, Shenzhen, Chiny
 • 1 bufor ekstrakcyjny 0,1 M roztwór soli fizjologicznej buforowanej fosforanem (PBS)
 • 1 instrukcja używania wyrobu

 Materiał do badania: wymaz wydzieliny z nosa

Czas oczekiwania na wynik: Wynik otrzymujemy po upływie 15 minut

 To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania
lub etykietą.

Wykonanie badania

badanie-grypabadanie-grypabadanie-grypabadanie-grypabadanie-grypabadanie-grypa

 

Przed wykonaniem badania test, próbka i bufor ekstrakcyjny muszą mieć temperaturę pokojową (10 - 30°C).  

1. Dla każdej badanej próbki używać nowej, odpowiednio oznakowanej probówki ekstrakcyjnej (w zestawie). Przelać cały bufor ekstrakcyjny (około 0,4 ml) do probówki ekstrakcyjnej.

2. Umieścić wymazówkę z pobraną próbką w probówce ekstrakcyjnej i obracać nią 10 razy, dociskając wymazówkę do wewnętrznej ścianki probówki ekstrakcyjnej, w celu uwolnienia próbki z wymazówki.
Uwaga: Należy uważać, by nie rozlać buforu ekstrakcyjnego.

3. Wyjąć wymazówkę, przyciskając ją do wewnętrznej części probówki z buforem i starając się z niej wycisnąć jak najwięcej płynu. Wyrzucić wymazówkę.

4. Zakryć probówkę ekstrakcyjną zatyczką i wymieszać jej zawartość poprzez delikatne obracanie (nie wstrząsać). Próbka powinna być natychmiast przetestowana.

5. Wyjąć test z foliowej, szczelnie zamkniętej torebki, poprzez jej rozerwanie. Probówkę ekstrakcyjną zawierającą próbkę z buforem odwrócić i naciskając na ścianki wprowadzić 3-4 krople (80-100 μl) próbki do dołka na próbką (oznaczonego S) na kasetce testowej, jak pokazano na obrazku.

6. Wyniki odczytać w czasie 15-20 minut. Nie odczytywać wyników testu po 20 minutach.

Interpretacja wyniku testu

Wynik dodatni (+)

W strefie kontrolnej pojawia się barwny prążek i w strefie testowej pojawia się jeden lub dwa barwne prążki, co wskazuje na dodatni wynik dla grypy typu A lub B w zależności od tego, przy której literze pojawi się prążek: Wynik dodatni dla grypy typu A: Jeden barwny prążek pojawia się w strefie testowej A blisko strefy kontrolnej oraz jeden barwny prążek w strefie kontrolnej C, wskazuje to na wynik dodatni dla grypy typu A. Wynik dodatni dla grypy typu B: Jeden barwny prążek pojawia się w strefie testowej B oraz jeden barwny prążek w strefie kontrolnej C, wskazuje to na wynik dodatni dla grypy typu B. Wynik dodatni dla grypy typu A i B: Dwa barwne prążki pojawiają się w strefie testowej A i B oraz jeden barwny prążek w strefie kontrolnej C, wskazuje to na obecność wirusa grypy typu A i B.  

Wynik ujemny (-)

Pojawia się jedynie barwny prążek w strefie kontrolnej C. W strefie testowej nie pojawia się żaden barwny prążek. Wskazuje to, że stężenie antygenu wirusa grypy typu A i B jest równe zero lub poniżej granicy wykrywalności testu.  

Wynik nieważny

Brak widocznego prążka lub widoczny jest prążek tylko w strefie testowej, ale nie w strefie kontrolnej. Powtórzyć test, używając nowego opakowania. W przypadku pytań dotyczących wyników testu prosimy kontakt z lokalnym dystrybutorem lub firmą, w której zakupiono produkt, podając numer serii.
wyniki-grypa

Podmiot odpowiedzialny
Qarad BV
EAN produktu
5907222807965
Do pobrania
Rękojmia 2 lata

Rękojmia 2 lata

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel