AlcoTEST
- - w opakowaniu 1 test
Dostępność produktu w sklepach

Opis produktu
Jak wykonać jednorazowy AlcoTest? Zobacz film:
Zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, mieszcząca się w granicach od 0,2 do 0,5 promila, powoduje wyraźne opóźnienie czasu reakcji, a przez to utrudnia prowadzenie pojazdów mechanicznych i stwarza zagrożenie na drogach.
Kierowcy nie są w stanie samodzielnie stwierdzić, ile spożytego alkoholu znajduje się jeszcze w ich organizmie. Pomocne są tutaj testy umożliwiające sprawdzenie trzeźwości.
Do wykonania tego typu pomiaru idealnie nadaje się certyfikowany Alco%TEST. W zaledwie 2 minuty możemy zobaczyć, czy nasz organizm wydalił już alkohol i tym samym potwierdzić naszą gotowość do jazdy samochodem!
To nowoczesne i wygodne narzędzie diagnostyczne. W zestawie znajduje się szklana rurka wypełniona granulatem adsorpcyjnym i reagentem, wyposażona w filtry oraz 2 nasadki zabezpieczające.
W celu dokonania diagnozy:
- Wciśnij energicznie nasadki zabezpieczające AlcoTEST, aż poczujesz wyraźny opór
- Nabierz powietrza i dmuchaj przez minimum 10 sekund w czerwoną nasadkę
- Pamiętaj, aby nie wciągać powietrza trzymając nasadę w ustach
- Wynik odczytaj po 2 minutach. Porównaj kolor kryształków z załączoną do zestawu skalą barwną.
Uwaga! Nie należy odczytywać wyników po czasie dłuższym niż 5 minut. Będą one niewiarygodne.
Odczyt wyników badania jest niezwykle prosty i polega na interpretacji barwy substancji obecnej w środkowej części rurki. Jeśli ta nie zmieniła się, oznacza to, że zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynosi 0,0‰.
Każda zmiana koloru oznacza obecność śledzonej substancji i należy porównać ją ze skalą barwną oraz odczytać wynik. Dla przykładu. Jeśli otrzymana barwa jest tożsama z tą, której na skali barwnej przyporządkowano wartość 0,2‰,oznacza to, że osoba badana ma w wydychanym powietrzu nie mniej niż 0,2‰ alkoholu.
Obecne w rurce kryształy barwią się z różną intensywnością. Należy zawsze zwracać uwagę na te najciemniejsze, które powinny stanowić punkt wyjścia do diagnozy.
Rękojmia do końca daty ważności testu
Porady Farmaceuty
Jak zbadać poziom alkoholu we krwi?

Ile razy zdarza się, że następnego dnia po wypiciu alkoholu nie wiadomo, czy można już usiąść za kierownicą?
Tym bardziej, że większość zatrzymywanych pijanych kierowców ma w wydychanym powietrzu od 0.2 do 0.5 promila alkoholu - w tym stanie nie czujemy jeszcze wyraźnie upojenia alkoholowego, ale już wtedy następuje obniżenie czasu reakcji.
Wpływ używek na zdrowie i urodę!

Używkom mówię NIE! - to najczęstsze postanowienie noworoczne. Dlaczego warto wytrwać w tym postanowieniu? Otóż używki nie tylko rujnują nasze zdrowie, ale także urodę. Prezentujemy kilka faktów, które skłonią do myślenia i zmotywują do podjęcia słusznych kroków.
więcejNarkotyki - jakie najczęściej przyjmują Polacy

Wiek i narkotyki. Jaki procent z tego to młodzież? Jak rozpoznać osobę pod wpływem. Metody leczenia. Domowe testy na wykrycie substancji psychoaktywnych w organizmie.
więcej