2020-03-06

Test owulacyjny. 10 faktów.

  1.   Test owulacyjny to jedna ze sprawdzonych metod wykrywania dni płodnych Owulacyjny LH test to doskonałe wsparcie dla wszystkich osób starających się o własne maleństwo. Testy są  Testy są także bardzo proste w wykonaniu i na pewno ułatwiają życie kobiety, dostępne w każdej aptece. 

  2.   Jak działa test owulacyjny? Test owulacyjny, zwany również LH testem, wykrywa tzw. pik LH, czyli nagły skok stężenia hormonu luteinizującego w moczu kobiety (minimum 30 mIU/ml). Pik ten poprzedza owulację, a więc wzrost stężenia LH wyznacza najdoskonalszy moment na poczęcie w całym cyklu miesięcznym kobiety.

  3. Co oznacza pozytywny wynik testu? W przypadku pozytywnego wyniku testu owulacyjnego LH pojawiają się 2 wyraźne prążki. Jeden w strefie kontrolnej C oznacza poprawność wykonania testu. Drugi prążek o intensywności zabarwienia takiej samej jak kontrolny C lub silniejszy znajduje się w strefie testowej T.  Taki wynik testu wskazuje, że Twoja owulacja najprawdopodobniej rozpocznie się w przeciągu 24-36 godzin. 

  4.  Niektóre choroby czy też trwające leczenie mogą zakłócać wyniki LH testu. Pamiętaj, zawsze czytaj instrukcję wykonania testu i przeprowadź go zgodnie z zawartymi w niej wskazówkami. To pierwszy krok do uzyskania wiarygodnego wyniku. Są jednak parametry, które niezależnie od tego, czy wykonasz test poprawnie, i tak mogą zaburzyć jego wynik. Fałszywie dodatnie wyniki mogą być spowodowane leczeniem hormonalnym (w szczególności lekami wywołującymi owulację), ciążą pozamaciczną, torbielami jajnika, zespołem policystycznych jajników, wczesną niewydolnością jajników bądź niedoczynnością tarczycy.

  5. Woda to zdrowie, ale też może fałszować wynik! Zdecydowanie zaleca się, aby nie pić zbyt dużej ilości płynów na dwie godziny przed wykonaniem testu owulacyjnego.  Spożywanie zbyt dużych ilości płynu może rozcieńczać mocz, co sprawi że stężenie LH (hormon luteinizujący) w twoim moczu będzie niższe.

  6. Regularność na wagę złota Lekarze zalecają, aby wykonywać testy owulacyjne zawsze o tej samej porze.  Bez znaczenia jest natomiast czy wykonasz go rano czy też wieczorem.  Najważniejsza jest powtarzalność pory wykonywania.  I uwaga: nie wykonuj testu z pierwszego porannego moczu.

  7. Kiedy należy wykonać test owulacyjny? Testy owulacyjne wykonuje się około 4 dni przed spodziewaną datą owulacji, czyli zwykle 14 dni po pierwszym dniu ostatniego okresu w cyklu 28-dniowym. Następnie rób to codziennie, aż wynik wyjdzie pozytywny. Dodatni wynik testu wskazuje,  że  owulacja nastąpi w przeciągu 24 do 36 godzin. Uwaga: nie trzymaj testu w lodówce i wykonuj go zawsze w temperaturze pokojowej.

  8. Czy test owulacyjny jest w 100% wiarygodny? Testy owulacyjne są bardzo czułe i są w stanie wykryć stężenie LH na poziomie 30mlU/ml. Ich wiarygodność wynosi aż 99%. Natomiast test . Nie sprawdza również istotnego dla zapłodnienia parametru, jakim jest jakość śluzu szyjki macicy. Pamiętaj także, aby sprawdzić datę przydatności testu. Tak, on także może być przeterminowany.

  9. Gdzie można kupić LH test? Test owulacyjny dostaniesz w każdej aptece oraz w niektórych drogeriach. Można również zamawiać testy bezpośrednio u producenta, np. na jego stronie internetowej. Sprzedaż internetową prowadzi m.in. domowelaboratorium.pl: https://domowelaboratorium.pl/product-pol-518-Owulacyjny-LH-TEST.html     Kupując przez internet, możesz w spokoju poczytać na temat danego testu, tak aby podjąć właściwy wybór.  Kupując w aptece, warto poradzić się farmaceuty. 

  10. W ile testów najlepiej się zaopatrzyć? Nie kupuj pojedynczych testów. Jeden test przy badaniu owulacji nie wystarczy, ale nie musisz też od razu kupować multipacku, zawierającego 30 sztuk. Standardowe opakowania zawierają najczęściej 5 sztuk. Trochę większe opakowania pozwolą Ci  lepiej kontrolować twoje dni płodne, szczególnie przy nieregularnym cyklu. Idealnym rozwiązaniem jest Owulacyjny LH Test od Domowego Laboratorium, w którym znajdziesz 7 testów. Większa ilość testów w jednym opakowaniu to także większa oszczędność. Cena LH testów waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.       

Polecane

pixel